MarkaWorld.com

YENİ YILDA EVİNİZİ YENİLEMENİN EN RENKLİ VE KEYİFLİ YOLU: MARSHALL’LA RENGİNİZİ SEÇİN VE BOYAMAYA BAŞLAYIN!

YENİ YILDA EVİNİZİ YENİLEMENİN EN RENKLİ VE KEYİFLİ YOLU: MARSHALL’LA RENGİNİZİ SEÇİN VE BOYAMAYA BAŞLAYIN!
16 Aralık 2015 - 12:58 'de eklendi ve 2112 kez görüntülendi.

Marshall’ın sunduğu ilham verici dekorasyon önerileri ile yeni yılda evinize neşe katacak beş renk kombinasyonundan birini seçin, ardından kolayca ve keyifle boya yapın.

marshall_2

“Renklendir Hayatı” sloganı ile insanların hayatına renk katan Marshall, dekorasyon için ilhama ihtiyaç duyanlara, yenilikçi ve yaratıcı fikirler sunmaya devam ediyor. Klasik mavi ve beyazdan modern sarı ve griye kadar evinizin her odasına uygulayabileceğiniz beş renk kombinasyonu ile evinize neşe katabilirsiniz.

Orman yeşili ve yosun yeşili: Bu uyumlu renk kombinasyonunu yaratarak tabiat ana, işin zor kısmını zaten bizim için yaptı. Bu iki yeşil renk tonu, çalışma odası veya oturma odasından yatak odasına kadar her odada çok iyi görünebilecek klasik bir görünüm oluşturuyor. Görünümü siyah bir mobilya veya ahşap parçalarla tamamlayarak, dramatik bir kontrast yaratın ve yeşilleri vurgulayın.

Mavi ve beyaz: Klasik bir renk kombinasyonu olan mavi ve beyaz, uygulaması kolay bir renk uyumu sunar. Canlı ama zarif bir atmosfer oluşturmak için lacivert ile canlı beyazı eşleştirin veya davetkâr bir aile mekânı için turkuaz veya cam göbeğini, sarı ahşap ile kombine edin.

Gri ve sarı: Rahatlatıcı bir nötr ile sıcak bir renk tonunu bir araya getiren modern bir eşleştirme olan sarı ve gri, her mekâna canlılık katar. Stil sahibi bir görünüm için koyu kalay grisi ile soluk, buğday sarısını seçin veya bir sıcaklık hissi yaratmak için ise yumuşak bir gri ile zengin hardal sarısını kombine edin.

Koyu kırmızı ve nötrler: Sıcak ve tutkulu bir renk olan koyu kırmızı abartısız, sıcak nötrlerle bir arada kullanıldığında inanılmaz derecede çarpıcıdır. Taş grisi, grimsi kahverengi ve kömür grisine fon olarak bir parça koyu kırmızı eklemeyi deneyin veya duvarlardan birini bu renge boyayın. Lüks bir atmosfer oluşturmak için kadife veya ipek gibi yumuşak kumaşlarla bir arada kullanın.

Mavi ve sarı: Gökyüzü ve güneşi temsil eden mavi ve sarı harika bir doğal kombinasyondur. Mavi genişlik ve özgürlük hissi verirken, sarı konfor ve sıcaklık kattığından bu renkler çok güzel kontrast oluşturur. Bu renk eşleşmesi ışık ve genişlik hissini artırmak isteyeceğiniz banyo gibi mekânlarda özellikle çok işe yarar.

Renklerinizi seçtiniz, şimdi de sıra odalarınızı boyamaya geldi. Boya yapmaya nasıl veya nereden başlayacağınızdan emin değilseniz bu altı adımı takip edin ve bir profesyonel gibi evinizi renklendirmeye başlayın.

marshall_3

  1. Odanızı hazırlayın: Boyamaya başlamadan önce odanızı tam olarak hazırlamak için birkaç saatinizi ayırmanız projenizin sorunsuz şekilde ilerlemesine yardımcı olacaktır. İlk olarak, zemin üzerine bez veya plastik mobilya örtüsü serin ve tüm mobilyaları kaldırın veya koruyucu örtü ile kaplayın. Perde veya jaluzileri çıkarın, anahtar ve prizlerin üzerindeki elektrik kapağı plakalarını çıkarın ve pencere kilidi ve kollarını sökün. Son olarak, kapı kollarını sökün ve kapının kenarındaki kilidin üzerini bantla kapatın.
  1. Yüzeyleri hazırlayın: Boya kutularını açmadan önce, tüm zeminlerin temiz ve boyamaya hazır olduğundan emin olmak önemlidir. Duvarlar, tavan veya ahşap malzemelerinizde açıklık veya çatlaklar varsa, Marshall İç Cephe Macunu gibi dolgu malzemeleri kullanarak bunları doldurmanız gerekir. Bu alanlar ve ahşap malzemelerin, pürüzsüz bir yüzey oluşturmak için zımparalanması boyanın tutunmasına yardımcı olur. Zımparalama sonrasında tozlardan arındırmak için yüzeyleri nemli bezle silmeyi unutmayın ki yeni boyanmış duvarlarınıza toz veya kir yapışmasın.
  1. Tavanı boyayın: Başlamaya hazır olduğunuzda, ilk olarak tavanınızı boyayın. Bu sayede, damlayan boyalar, boyanmamış yüzeylere gelecek. Bunları kolaylıkla silebilirsiniz veya daha sonra üzerlerini boyayabilirsiniz.
  1. Duvarları boyayın: Sıra duvarları boyamaya geldi. Ahşap doğramalardan önce duvarları yapmalısınız ki üzerine damlayan boyaları kolaylıkla silebilin. Ahşap doğramaların üzerine birkaç santimetre veya daha fazla gelecek şekilde boyamak akıllıca bir harekettir. Bu, bir sonraki adıma sıra geldiğinde hoş ve temiz bir hat oluşturur.
  1. Ahşap doğramaları boyayın: Son olarak, ahşap doğramalarınızı boyayın. İşin püf noktası, odanın ortasından başlamak ve kademeli olarak dışa doğru ilerlemektir. Böylece, yeni boyanmış yüzeylere fırça gelme riskini azaltırsınız. Ahşap doğramalarınızı boyarken uygulayacağınız en iyi sıra, pencere çerçeveleri, pencere eşiği, süpürgelikler ve son olarak kapı çerçevesidir.
  1. Her şeyi tekrar yerine yerleştirin: Boyanın kuruması için yeterince zaman geçtikten sonra, mobilyaları tekrar odadaki yerlerine yerleştirebilirsiniz. Çıkarmış olduğunuz elektrik kapak plakalarını, pencere ve kapı donanımlarını, perde ve jaluzileri geri takın. Son olarak, kendinize bir fincan çay hazırlayın ve yeni renkleriyle yeni yılda size neşe katacak evinizin tadını çıkarın!

 

‘Marshall Gör&Boya’ uygulaması ile duvarlarınızı sanal olarak boyayın

Marshall’ın Türkiye’de tek olan “Artırılmış Gerçeklik Teknolojisi (Augmented Reality Technology) adıyla anılan AR ile desteklenen ‘Marshall Gör&Boya uygulaması sayesinde, mekânları boyamadan önce nasıl görüneceğini öğrenebilirsiniz. Gerçek zamanlı ‘Marshall Gör&Boya’ uygulaması ile tablet veya akıllı telefonunuzu oda içinde hareket ettirirken, duvar yüzeyi ile mobilya ve eşyaları ayırt ediliyor. Yani uygulama, duvarları sanal olarak boyarken, otomatik algıladığı diğer nesneleri orijinal renkleriyle ve formları ile bırakıyor; seçilen rengin mobilya ve aksesuarlarıyla uyumunu da görerek tercih yapmak mümkün oluyor.

 

dekoronline_yatay_banner

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER