MarkaWorld.com

Yaktaş İnşaat, Fransız sermayesini Türkiye’ye getirdi

Yaktaş İnşaat, Fransız sermayesini Türkiye’ye getirdi
02 Şubat 2021 - 13:00 'de eklendi ve 18613 kez görüntülendi.

Dünyanın en önemli zemin üreticilerinden Fransız Gerflor, Türk şirketi Yaktaş İnşaat’ın hakim hissedarı oldu.

Esnek zemin kaplama tasarım ve üretiminde bir dünya lideri olan Gerflor, bugün Türkiye’deki varlığını genişletme yolunda önemli bir adım atarak Türk firması Yaktaş’ı satın aldığını duyurdu.

Bu anlaşma, ünlü Fransız markasının 20 senelik tek yetkili distribütörü ve 26 yıllık partneri olan Yaktaş İnşaat’ın artık zemin kaplama endüstrisinde bir dünya lideri olan Gerflor Grubu’na  katılmasını sağlamaktadır. Gruba dahil olan ve grup içerisinde geliştirilen ünlü markalar arasında Taralay, Taraflex, Mipolam, DLW, Connor Sport, Sport Court, SPM, Romus, Gradus yer almaktadır.

Gerflor Türkiye, bundan sonra Gerflor’un tüm dünyadaki başarılı varlığından, yenilikçi kabiliyetlerinden ve müşteri destek hizmetlerinden faydalanacaktır. Gerflor Türkiye, bu uzmanlığın sağladığı avantajlarla Türkiye’deki aktivitelerini ve marka farkındalığını daha da  geliştirecektir.

Bu anlaşma, Geflor’un esnek zemin kaplama sektöründe coğrafi varlığını genişletmesine devam etmesini sağlayacaktır. Bu aktiviteler, Gerflor’un Türk müşterilerine sağlık, eğitim, ofis, spor, mağaza, endüstri gibi birçok alanda daha geniş çaplı çözümler sunmasına imkan sağlayacaktır.

İmzaların ardından açıklamada bulunan Gerflor SAS CEO’su Bertrand Chammas şunları söyledi: “Bu anlaşma ile denizaşırı faaliyetlerimizi bir adım daha öteye taşımış ve Gerflor’un daha iyiye evrilmesi için yeni bir fırsat yakalamış olduk. Uzun bir geçmişe sahip, firmamıza bağlılığını ispat etmiş olan distribütörümüz ve deneyimli ekibinin grubumuza katılmasından son derece memnunuz. Önceliğimiz, önümüzdeki aylarda Türk firmasının bütün olarak Gerflor portföyünde gelişimine devam etmesini sağlamak ve daha fazla yerel yatırım fırsatlarını değerlendirmek olacaktır. Gerflor olarak yatırımlarımız ve dönüşüme yönelik girişimlerimizle Türkiye pazarına daha cazip ürün ve servis seçenekleri sunacağımızdan eminiz.

1995 yılında Yaktaş’ı kuran ve şu an Gerflor Türkiye’nin Başkanı ve hissedarı olan Artuk Yakut, anlaşma ile ilgili şu açıklamalarda bulundu: “2000 yılında, Gerflor’un tek yetkili Türkiye distribütörü olmuştuk. O günde dahi, bu güne geleceğimizden hiçbir şüphem yoktu ve bu anlaşma bunun kanıtıdır. Gerflor için güzel, Türkiye pazarı için büyük bir adım.”

Ekran Resmi 2021-02-02 12.37.50

Kısaca Gerflor

Gerflor, iç mekanlar için yenilikçi, dekoratif ve çevreye karşı duyarlı zemin ve duvar kaplama çözümleri tasarlamakta, üretmekte ve pazarlamaktadır. Grup, vinil esaslı esnek zemin kaplamalarında Avrupa’nın en büyük üreticisi konumunda olup; Amerika Birleşik Devletleri, Çin ve gelişmekte olan ülkelerde de varlığını genişletmektedir. Gerflor bünyesinde 4200 çalışan bulunmakta olup, 2019 yılı sonu itibariyle 1,003 milyar euro ciroya sahiptir. Gerflor ; başta sağlık, ofis, ulaşım, mağaza, eğitim, spor ve eğlence olmak üzere çok geniş bir pazara tek bir noktadan tüm esnek zemin kaplama çözümleri (rulo, karo, plaka ürünler ve bitiş aksesuarları) satınalabilme imkanı sağlayan firma olarak kendini başarıyla yeniden konumlandırmıştır.

En geniş ürün yelpazesine sahip yenilikçi çözümleriyle sınıfının en iyisi 

1937 yılında ilk homojen vinil zemin kaplama üretim teknolojisini geliştiren Gerflor, bünyesinde bulunan 165 mühendisten oluşan Ar&Ge ekibinin güçlü desteğiyle, zemin kaplama sektörünün  yenilikler alanında her zaman en ön saflarda yer almıştır. Gerflor, müşterilerinin sürekli değişen isteklerine kesintisiz olarak yenilikçi ürünler sunabilme yeteneğine sahiptir.  Örneğin, bugün elde edilen gelirlerin % 70’i 3 yıldan daha genç ürünlerin satışından gelmektedir.

Çevre dostu üretimin ve yeşil kimyanın öncülerinden

Sürdürülebilirlik, Gerflor’un çok uzun zamandan beri gündemindedir. Grup, sektördeki en yüksek standartlara sahiptir (örn.  ISO 14001, ISO 50001, REACH). Gerflor; atık azaltımını, enerjinin en iyi şekilde kullanımını, hammadde karışımının iyileştirilmesini ve biyo bazlı ürünlerin üretimini sağlamak için gerekli, güçlü sürdürülebilirlik prensiplerini önceden planlayarak üretim sürecine entegre etmektedir. Geri dönüştürülebilme, yine Gerflor’un çevre stratejisinin önemli köşe taşlarından biridir. Firma, ham maddelerinin önemli kısmını geri dönüştürülmüş kaynaklardan elde etmektedir ve tüm Gerflor ürünleri % 100 geri dönüştürülebilir özelliktedir.

Tüm uluslararası kapalı salon spor federasyonlarının öncelikli tercihi  

Gerflor, 40 yılı aşkın süredir, tüm dünyada düzenlenen önemli spor organizasyonlarının en büyük ortağı ve tedarikçisi olmuştur.  Firma, 1976 yılında düzenlenen Montreal Olimpiyatlarından bugüne kadar Olimpiyat zeminini bırakmamıştır. Bugün çok uluslu olan bu grup, birçok federasyonun ana ortağıdır. Örneğin, NBA, 20 yıldır Gerflor’a güvenmektedir. FIBA, NCAA, IHF, FIVB ve daha birçok federasyon güçlerini Gerflor’la birleştirmiştir. Avrupa’ya bakacak olursak Gerflor, kapalı spor salonlarının yaklaşık yüzde yetmişinin ürün tedariğini sağlamıştır.

GERFLOR Koronavirüse karşı savaşıyor

VirHealth laboratuvarları, Gerflor vinil yüzeylerinin insan Koronavirüsünü 2 saatlik süre içerisinde yüzde 99,7 oranında azalttığını belgelemiştir. Dünyanın önde gelen virolog laboratuvarı VirHealth tarafından yapılan testler, ISO 21702’ ye (plastik ve diğer gözeneksiz yüzeyler üzerinde antiviral aktiviteyi ölçen standart) göre gerçekleştirilmiştir. Bu testler, Gerflor zemin, duvar kaplamaları ve tırabzanlarının insan Koronavirüsüne karşı anti-viral özellikte olduğu kantılanmıştır. Gerflor ürünlerini en hijyenik yapan özelliklere teşekkür ederiz :

  • Çok yüksek yüzey pürüzsüzlüğü
  • Özel yüzey koruma kürü
  • Zemin ve duvar kaplamaları birleşiminde kaynak yapabilme

Daha fazla bilgi için, www.gerflor.com ‘u ziyaret ediniz.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER