MarkaWorld.com

Rockwell Automation, ‘Vuforia Chalk’ uzaktan bağlantı çözümlerini sundu

Rockwell Automation, ‘Vuforia Chalk’ uzaktan bağlantı çözümlerini sundu
29 Ocak 2021 - 11:30 'de eklendi ve 17372 kez görüntülendi.

Endüstriyel otomasyon ve dijital dönüşüm alanında dünya lideri Rockwell Automation, servis çözümlerinde müşteri ve çözüm odaklı yatırımlarını sürdürüyor. Servis hizmetlerinde ‘Vuforia Chalk’ uzaktan bağlantı çözümleri dönemini başlatan şirket, kullanıcılarına herhangi bir arıza durumunda sahaya inmeden, sahanın durumunu kontrol etme ve gerekli yönergeleri vererek takip etme imkanı sunuyor.

Endüstriyel otomasyonda dünya lideri Rockwell Automation, servis hizmetlerinde sektörün geleceğine yön verecek bir teknolojiyi daha kullanıcılarıyla buluşturdu. Arıza durumunda sahaya inmeden kontrol ve takip imkanı sunan uzaktan bağlantılı Vuforia Chalk, servis bekleme süresini ortadan kaldırarak, üretimde arıza ve kesinti süresini minimuma indiriyor. Teknisyen ve kullanıcıyı artırılmış gerçeklikle bir araya getiren teknoloji, tesis nerede olursa olsun anlık müdahaleye imkan tanıyor.

“Vuforia Chalk ile mesafe gözetmeksizin arızalara anlık müdahale edebiliyoruz”

Değişen ani koşullara ve yeniliklere hızla adapte olduklarını belirten Rockwell Automation Türkiye Endüstriyel Servisler Ülke Müdürü Arif Çınarlı, “Rockwell Automation olarak genel prensibimiz olan müşteri ve çözüm odaklılığını her koşulda sürdürebilmek için uzaktan bağlantılı Vuforia Chalk teknolojisini uygulamaya aldık. Bu teknolojiyle birlikte müdahaleyi zorlaştıran ya da süresini uzatan lokasyon sorununu ortadan kaldırdık. Vuforia Chalk ile mesafe gözetmeksizin oluşan arızalara anlık olarak müdahale edebiliyoruz. Müşterilerimiz bu servisle birlikte herhangi bir arıza durumunda, sahaya inmeden tek bir tabletle ya da 2D/3D gözlüklerle çok daha hızlı sahanın durumunu kontrol edebiliyor, gerekli yönergeleri teknisyenlerimizden alarak takibini yapabiliyor. Tek bir dokunuşla makinedeki problemi tek bir ekranda gören kullanıcı, gerçek zamanlı olarak veriye, diyagramlara, iş talimatlarına ve daha birçok farklı kaynaktaki bilgiye ulaşabiliyor. Ayrıca potansiyel sorunu da aynı tablet ya da gözlükle görüp probleme dönüşmeden müdahale edebiliyor” açıklamalarında bulundu.

Rockwell Automation Türkiye Endüstriyel Servisler Ülke Müdürü Arif Çınarlı

Arıza kaynaklı kesintileri minimuma indiriyor

Telefonla ulaşılarak dahi destek alınabilen teknolojinin, işletmelerde arıza kaynaklı yaşanan kesintileri minimuma indirdiğini aktaran Çınarlı, şöyle devam etti, “Müşterilerimize her zaman yerinde, zamanında ve kaliteli hizmet vermek amacıyla yeni servis modelleri geliştiriyoruz. Bu doğrultuda hizmet verdiğimiz işletmelerin üretime kesintisiz devam etmesi için; Yerinde Servis, Uzaktan Destek ve Kontratlı Anlaşma, Danışmanlık Hizmetleri sunuyoruz.”

 

İşletmelerin en iyi performansı yakalamasını sağlıyor

Şirket, Yerinde Hizmetler ile müşterilerinin eğitim, saha ve projeler olmak üzere birçok konuda yanında oluyor. Eğitim Servisleri’nde; müşteri sahası eğitimleri, Rockwell Automation Türkiye Laboratuvar eğitimleri, online kurslar ve uzaktan eğitimler bulunuyor. Servis mühendislerinin sahaya inerek arızalara müdahale ettiği Saha Servisleri’nin yanı sıra eski sistemlerin modernize edilmesi, yeni sistemlere otomasyonların entegresi, otomasyon sistemlerinin tasarlanması gibi süreçleri kapsayan Projeler Servisleri, işletmelerin en iyi performansı sürdürmesini sağlıyor.

 

Hizmette çeşit sınırlaması bulunmuyor

Uzaktan Destek ve Kontratlı Anlaşma Hizmetleri ise; 7 gün 24 saat teknik ekiple canlı telefonla destek alabilme, yazılım versiyonu yükseltme, konsinye parça bakımı, tamir, eğitimler, planlı bakım ve saha hizmetlerini kapsıyor. Ürün ve hizmetin tümüyle müşteriye özel olduğu, hizmette çeşit sınırlamasının bulunmadığı servis, üretimin her an kesintisiz bir şekilde devam etmesine yardımcı oluyor.

RockwellAutomation_1

İşletme tüm saldırılara hazırlıklı hale getiriliyor

Danışmanlık Hizmetleri’nde işletmelere Safety ve Siber Güvenlik olmak üzere iki çözüm sunuluyor. Öncelikle sahada safety ya da siber güvenlik açısından gerekli değerlendirmeler yapılıyor. Değerlendirmeler sonucunda, analiz raporları oluşturuluyor ve raporlar doğrultusunda ideal sistemler için gerekli planlar, tasarımlar yapılıyor. Tasarımların sahada uygulanması ve sistemlerin 7 gün 24 saat izlenebilir hale gelmesiyle, güvenlik açıkları kapatılıyor ve işletme gelebilecek tüm saldırılara hazırlanıyor.

 

Arıza kaynaklı aksamaların önüne geçiliyor

Rockwell Automation servis hizmetlerinde ayrıca periyodik bakımı yapılacak ya da değiştirilecek ürünlerin zamanlama tablosu belirleniyor. Bu plana bağlı kalarak yapılan bakım ve değişimlerle plansız ve arıza kaynaklı aksamaların önüne geçiliyor.

 

Rockwell Automation hakkında

Rockwell Automation, Inc. (NYSE:ROK), endüstriyel otomasyon ve dijital dönüşüm alanında dünya çapında lider konumda olan bir şirkettir. Rockwell Automation insanın hayal gücünü teknolojinin potansiyeliyle birleştirerek insan olasılıklarını artırıyor, dünyayı daha verimli ve sürdürülebilir hale getiriyor. Genel merkezi Milwaukee, Wisconsin’de bulunan Rockwell Automation 100’den fazla ülkede yaklaşık 23.500 çalışanıyla müşterilerine hizmet vermektedir. Endüstriyel şirketlerde Connected Enterprise’ı nasıl hayata geçirdiğimizi görmek için www.rockwellautomation.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER