MarkaWorld.com

Borusan Sanat’ta bu ay

Borusan Sanat’ta bu ay
02 Mart 2021 - 12:22 'de eklendi ve 14003 kez görüntülendi.

2020-2021 sezonumuza bahar geliyor; Borusan Sanat hem Borusan Klasik’ten hem de borusansanat.tv’den izleyicilerine ulaşıyor.  

Borusan Klasik’te 4 Mart Perşembe 14.00’te Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası Mart ayının ilk konserini verecek. Konser, Charles Ives’ın Three Places in New England adlı orkestral yapıtı ile açılacak. Beethoven’ın 7. Senfoni’si ile tamamlanacak olan konserde BİFO’yu konuk şef Patrick Hahn yönetecek. Konser öncesinde, saat 13.40’ta Serhan Bali keyifli sohbetleriyle radyonuzda sizleri bekliyor

d8f72c55-ff65-4ad1-b6bb-9b446de1a427

Yeni yılla birlikte yayın hayatına başlayan borusansanat.tv’de konserlerimiz yayınlanmaya devam ediyor. Periyodik olarak yeni sezon konser kayıtlarımızın yayınlandığı platform, her an her yerde yanınızda. Önümüzdeki günlerde, başta orkestramızın onursal şefi Gürer Aykal olmak üzere, Bartók konusundaki uzmanlığıyla tanınan Gábor Káli, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın şefliğini yürütmekte olan Cemi’i Can Deliorman, yoğun konser temposunu dinleyicileriyle çok samimi bir dille paylaşmayı seven Garrett Keast, orkestra hâkimiyetiyle takdir toplayan genç şef Patrick Hahn, yönettiği başyapıtlarla çok büyük beğeni kazanan Stanislav Kochanovsky’yi bu kayıtlarda BİFO’nun şeflik kürsüsünde göreceksiniz. Yıldız solistler Camille Thomas, Jan Mráček ve Giovanni Guzzo’yu ise kayıtlarımızda izleyebileceksiniz.

1b4f5674-735c-4095-95fa-7380bcae6995

Borusansanat.tv’de 7 Mart Pazar gününe kadar izleyebileceğiniz “Günün Işığı” konseri yer alıyor. Ives’in sıcak bir yaz gecesi Central Park’ta bir bankta oturan bir insanın duyacağı sesleri resmeden Central Park in the Dark, Wagner’in çok sevdiği eşi Cosima için bestelediği, yazıldığı dönemin ve sonrasının en güzel senfonik şiirlerinden biri olan Siegfried Idlyll, Mozart’ın vazgeçilmez müzikal sürprizlerle renklendirdiği 39. Senfoni’si… “Günün Işığı” zaman çizgisinde günümüzden geçmişe doğru uzanan bir yol izliyor. Bu konserde, Patrick Hahn yönetimindeki BİFO, Amerika, Almanya ve Avusturya’dan, her biri yazıldığı dönemdeki müzik dünyasına ışık tutan üç başyapıtı seslendiriyor. Bu konsere ait Konser Öncesi kaydımızda ise Serhan Bali yer alıyor.

7 Mart Pazar günü saat 11.30’da borusansanat.tv’de hep birlikte baharı karşılıyoruz. Daha önce radyomuz Borusan Klasik’te yeni yılı karşıladığımız bu konserde şimdi de bahara merhaba diyeceğiz! BİFO’yu “Baharı Karşılama” başlığını taşıyan konserde 20. yüzyıl repertuvarı ve özellikle Bartók konusundaki uzmanlığıyla tanınan orkestra şefi Gábor Káli yönetiyor. Musikverein ve Salzburg Festspiele’nin aranan yüzlerinden biri olan Káli ve BİFO, Kraliyet Filarmoni Orkestrası ile yaptığı ilk solo konserinin ardından eleştirmenlerce “olağanüstü çekici” ifadelerini içeren övgüler toplamış olan solist kemancı Giovanni Guzzo’ya eşlik ediyor.

Konserlerimizi yakından takip etmek için borusansanat.tv’ye üye olabilirsiniz, üstelik tamamen ücretsiz! Her hafta yayınladığımız canlı radyo konserleri ve konser kayıtlarımız için sosyal medya kanallarımızdan bizi takip etmeyi unutmayın!

fe8a873d-6074-44de-89eb-baa9c52c37b4

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER