MarkaWorld.com

Yangına karşı erken müdahale Pronet ile mümkün

Güvenlik sektörünün lider oyuncusu Pronet, ev ve işyerlerini yangına karşı uyarıyor. İBB İtfaiye Daire Başkanlığı’nın açıkladığı verilere göre bu yılın ilk 6 aylık döneminde İstanbul’da 15.933 yangın gerçekleşti, yangınlar en çok sigara ve elektrik kontağından çıktı. Pronet, sunduğu ‘5 Korumalı Güvenlik Hizmeti’nden yararlanılması sayesinde erken müdahale imkanının yükseldiğini ve bunun da can ve mal güvenliği açısından büyük önem taşıdığını belirtiyor.

Yangına karşı erken müdahale Pronet ile mümkün
19 Ekim 2016 - 9:28 'de eklendi ve 1486 kez görüntülendi.

Yangın, hırsızlık, gaz kaçağı, su baskını, acil sağlık ve panik gibi durumlarda koruma sağlayan Pronet’in ‘5 Korumalı Güvenlik Hizmeti’nden yararlanan kullanıcılar herhangi bir olumsuz durumda ortalama 10 saniye gibi kısa bir süre içinde aranıyor ve ardından itfaiye, ambulans gibi gerekli yönlendirmeler yapılarak olaya hızla müdahale edilmesi sağlanıyor.

Ev ya da işyeri güvenliği denildiğinde pekçoğumuzun aklına sadece hırsızlığa karşı önlem almak geliyor. Oysa ev ya da işyerlerinde hırsızlık dışında yangın, su baskını, gaz kaçağı ve acil sağlık ihtiyacı gibi birçok tehlikeli durum da yaşanabiliyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’nın açıkladığı veriler de bu tezi ispatlar nitelikte. İstatistiklere göre Ocak-Temmuz 2016 döneminde İstanbul’da 15.933 yangın gerçekleşti. Bu vakaların 3.504’ünü konut, 86’sını fabrika, 5.156’sını ise diğer bina yangınları oluşturdu.

Meydana gelen tüm yangınların yaklaşık yüzde 36,5’i 12:00-17:59 saatleri arasında, yüzde 35,5’i ise 18:00-23:59 arasında gerçekleşti. Konut yangınlarının en çok meydana geldiği saatler ise yüzde 33,2 ile 12:00-17:59 aralığı oldu. Yangınların çıkış nedenlerinde yüzde 38,3 ile ilk sırada yer alan sigarayı, yüzde 22,6 ile elektrik kontağı takip etti. Veriler İstanbul’da günde ortalama 20 evde yangın çıktığını ve bu yangınların büyük kısmının mesai saatlerinde gerçekleştiğini ortaya koyuyor.

‘5 Korumalı Güvenlik Hizmeti’ ile yangına erken müdahale hayat kurtarıyor!

Yangın vakalarında erken müdahale büyük önem taşıyor; bu doğrultuda güvenlik sektörünün lider oyuncusu Pronet’in sunduğu ‘5 Korumalı Güvenlik Hizmeti’ ev ve işyerlerinin güvenliğinde tam koruma sağlıyor. Pronet’in 5 Korumalı Güvenlik Hizmeti yangının yanı sıra hırsızlık, gaz kaçağı, su baskını ve acil sağlık durumlarına müdahalenin dahil olduğu kapsamlı bir koruma paketi olarak dikkat çekiyor. Pronet Alarm Haber Alma Merkezi herhangi bir tehlike anında ortalama 10 saniye içinde kullanıcıları arayıp bilgilendiriyor. Ardından gerekiyorsa itfaiye, ambulans gibi yönlendirmeleri yaparak olaya en hızlı şekilde müdahale edilmesini sağlıyor. Ayrıca nem detektörleriyle su baskınlarına, gaz detektörleriyle de gaz kaçağı gibi diğer tehlikelere karşı koruma sağlayan sistem, Pronet Plus aracılığıyla da cep telefonu ile uzaktan kontrol edilebiliyor. 

Yangınların nedenleri *
2015 2016

(İlk 6 aylık dönem)

Sigara % 39 % 38.3
Elektrik kontağı % 24.3 % 22.6
Baca % 4.4 % 4.3
Ütü, ocak gibi ev aletleri % 4.6 % 4.6
Çocukların ateşle oynaması % 4.3 % 5.2
Diğer % 23.4 % 25
*İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı verilerinden derlenmiştir.

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER