MarkaWorld.com

Sigorta sektörü yeni ürünlerle çocuklara kucak açıyor

Sigorta sektörü yeni ürünlerle çocuklara kucak açıyor
30 Aralık 2021 - 16:10 'de eklendi ve 6752 kez görüntülendi.

Yeni ürünler, sigorta sektörüne 200 milyar dolar gelir kazandıracak

Araştırmalara göre yeni risk, ürün ve hizmetler sigorta sektörüne 200 milyar dolar gelir kazandıracak. Pandemi sebebiyle artan sağlıkla ilgili endişeler de üstüne eklendiğinde, sektörün önünde büyük bir büyüme potansiyeli bulunuyor. Son dönemde yaygınlaşan yeni sigorta ürünlerini değerlendiren Hesapkurdu.com Sigorta Ün Geliştirme Müdürü Can Paksoy: Aileler, geleceğe yatırım yapan BESin ardından, çocuklarının bugünkü sağlığını güvence altına alan TSSyi tercih ediyor” dedi.

 

Pandemide sağlık sorunlarına karşı endişelerin artması sigortacılık sektöründe yenilikleri de beraberinde getiriyor. Accenture tarafından yapılan bir araştırma, küresel sigortacılığın 2025’e kadar 1,4 trilyon dolar büyüyeceğine, yeni risk, ürün ve hizmetlerin sektöre 200 milyar dolar gelir kazandıracağına işaret ediyor. Bu büyük pastada çocukların payı oldukça düşük. Dünyanın en büyük sigorta pazarına sahip Amerika’da bile çocukların %5,6’sı sağlık sigortasından yoksun. Bu durum çocuklara yönelik ürünlere hız kazandırdı. 22 milyon 750 bin çocuk nüfusu bulunan ülkemizde de çocukları ve ailelerini odağına alan yeni sigorta ürünlerinin hız kazandığını söyleyen Hesapkurdu.com Ürün Geliştirme Müdürü Can Paksoy konuyu şu sözlerle değerlendirdi: “Yeni çıkan düzenlemelerle birçok çocuğa ebeveynin poliçe sahibi olması şartı aranmadan sigorta yaptırılabiliyor. Kredi ve sigorta karşılaştırma platformumuz Hesapkurdu.com’da bu ürünlere yönelik taleplerde önemli bir artış gözlemliyoruz. Aileler, BES (Bireysel Emeklilik Sistemi) ile çocuklarının geleceğine yatırım yaparken, TSS (Tamamlayıcı Sağlık Sigortası) ile sağlığını güvence altına alıyor.”

 

6-18 yaş grubuna koşulsuz sigorta

Geçtiğimiz mayıs ayında yapılan düzenlemeyle çocukların sigorta sektörüne kazandırıldığını belirten Can Paksoy, “Çocuklar için BES ve TSS ürünlerinin alınabilmesi için, ebeveynlerin de bu ürünlere sahip olması zorunluydu. Bu ürünlerden birini satın alan anne ya da baba, poliçesine çocuklarını da dâhil edebiliyordu. Yapılan yeni düzenlemeyle bu durum ortadan kaktı. Artık 6-18 yaş grubundaki çocuk ve gençlerin sağlığı da geleceği de koşulsuz garanti altına alınıyor” dedi.

 

50 bin çocuk BES sahibi oldu

Türk Sigorta Birliği’nin verilerine göre, ülkemizde 13 milyon BES katılımcısı olduğunu aktaran Can Paksoy, “Artık 18 yaşın altındakiler de sisteme katılabiliyor. Kısa sürede Türkiye genelinde 50 bine yakın çocuk için BES sözleşmesi düzenlendi. Birçok sigorta şirketi de çocuklara yönelik hazırladıkları BES ürününde eğitim katkısı ve farklı ürünlerde geçerli indirimler gibi ek imkânlar sunuyor. Sigorta sektöründe çocukların payı artıyor” ifadelerini kullandı.

 

Çocuklarla güvenli seyahat mümkün oluyor

Sigortacılık sektörüne katılan yeniliklerden birinin de kasko alanında olduğunu belirten Hesapkurdu.com Ürün Geliştirme Müdürü Can Paksoy sözlerini şu şekilde sonlandırdı: “Çocuklu aileler için sunulan bir diğer sigorta ürünü de kasko alanında karşımıza çıkıyor. Bazı sigorta şirketleri, çocuklu ailelerin hem bütçesine katkıda bulunmak, hem de güvenli seyahat etmelerini sağlamak almak için indirimli kasko ürünü sunuluyor. Tasarlanan bu ürünlerde genel olarak 0-6 yaş arasında çocuğu olan ailelere kasko ve trafik poliçelerinde değişen oranlarda indirim yapılıyor.”

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER