MarkaWorld.com

VİKO’dan çocuklar için 10.000 adım

Çocuklar için adım attılar, “Steptember” projesi ile destek sağladılar…

VİKO’dan çocuklar için 10.000 adım
11 Kasım 2016 - 14:34 'de eklendi ve 1544 kez görüntülendi.

“Sürdürülebilir, Aydınlık Bir Gelecek” hedefiyle yaşama değer katan birçok sosyal sorumluluk projesi yürüten VİKO by Panasonic, çalışanlarından oluşan Aydınlık Toplum Gönüllülerini projelerine dahil ederek yaşama maksimum etkiyi katmayı amaçlıyor. Tam 18 yıldır toplum yararına çok sayıda proje gerçekleştiren kuruluş, hayata geçirdiği kurumsal sosyal sorumluluk projelerini çalışanlarından oluşan Aydınlık Toplum Gönüllüleri ile birlikte yürütüyor. Aydınlık Toplum Gönüllüleri, ışığa muhtaç sosyal konulara aydınlık katmak için gönülden çaba sarf ediyor, toplum için değer yaratan projelere imza atıyor. Aydınlık Toplum Gönüllülerinin yer aldığı son proje ise “Steptember” oldu. Bu kapsamda gönüllülerin kurduğu takımlar, eylül ayı boyunca günde 10.000 adım atma hedefi ile birlikte Cerebral Palsy hastası çocuklar için bağış toplayarak yine örnek bir adım attılar.

“Adım Adım Destek Sağladılar”

Tüm dünyada eş zamanlı olarak yürütülen bir sosyal sorumluluk projesi olan Steptember, ismi Eylül (September) ve Step (adım) kelimelerinin birleşmesinden oluşan anlamlı bir hareket… Amacı ise, Cerebral Palsy hastası çocukların varlığına ve ihtiyaç duydukları desteğe dair toplumda farkındalık yaratmak. Projeye destek olan gönüllüler, Steptember projesi kapsamında eylül ayı boyunca kendilerine günde 10.000 adım atma hedefi koyarak bireysel sağlıklarına katkı sağlarken, sosyal çevrelerinden topladıkları bağışlarla da Cerebral Palsy hastası çocukların tedavilerine maddi katkı sağlayıp, bu doğrultuda anlam dolu bir farkındalık yaratıyor. “Işığa muhtaç her sosyal konuda, tüm gönlümüzle aydınlatmak için varız” sloganı ile sosyal sorumlulukta örnek olan VİKO by Panasonic Aydınlık Toplum Gönüllüleri ise proje kapsamında kurdukları takımların elde ettiği bağışlarla, Cerebral Palsy’li çocuklara, attıkları adımlarla da bireysel sağlıklarına katkı sağladılar.

“Işığa Muhtaç Her Konuda, Tüm Gönlümüzle Aydınlatmak İçin Varız”

VİKO by Panasonic Pazarlama Direktörü Aysel Özaltınok, gönüllülüğün önemine vurgu yaptığı açıklamasında “1998 yılından bu yana, bugüne ve geleceğe değer katan sosyal sorumluluk projelerini hayata geçirmek üzere azami çaba göstermekte ve bu projelerimizi çalışanlarımızdan oluşan Aydınlık Toplumlu Gönüllülerinin desteği ile yürütmekteyiz. Daha önce Özel Sektör Gönüllüler Derneği tarafından ‘En Başarılı Gönüllülük Programı’ ödülüne de layık görülen bir kuruluş olmamız, sosyal sorumluluğu ve gönüllülüğü adeta kurum kültürümüzün bir parçası olarak ele almamızın bir göstergesi niteliğindedir. Kurduğumuz takımlarla, Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı’nın hayata geçirdiği bu önemli projeye destek sağlamak üzere gerçekten gönülden kampanyalar düzenledik. Projenin son gününde düzenlediğimiz gönüllülük panayırı, buna çok güzel örnek oldu. Çeşitli yiyecek- içecekler, pamuk şeker, kumda kahve ve daha birçok aktiviteyi gönüllülük panayırında konumlandırdık. Tüm çalışanlarımızın ve üst yönetimimizin sağladığı destekle de Cerebral Palsy’li çocuklarımızın hayatına küçük de olsa bir katkı sunmaya çalıştık.” dedi.

Cerebral Palsy nedir?

Cerebral Palsy (CP) duruşu ve hareketleri etkileyen fiziksel bir engelliliktir. CP ilerleyici değildir. Beyin veya beyinciğin sağlam kalan alanlarına eğitim ve rehabilitasyon uygulanarak her zaman işlevsellik kazandırılabilir. Anne karnında ilk aylarda oluşabilecek bir gelişimsel sorun Cerebral Palsy’ye sebep olabileceği gibi, 3 yaşına kadar beyne veya beyinciğe zarar veren herhangi bir olay da Cerebral Palsy oluşmasına neden olabilir.

 

SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER