MarkaWorld.com

Türkiye’nin demokrasi zaferi Nef’in ilanlarıyla yurt dışı basınında

Türkiye’nin öncü markalarından Nef, ülkemizin demokrasi zaferini New York Times, USA Today ve Financial Times gibi yurtdışında en çok okunan gazetelerde yayınlanan uluslararası ilanlarla duyurdu

Türkiye’nin demokrasi zaferi Nef’in ilanlarıyla yurt dışı basınında
28 Temmuz 2016 - 13:54 'de eklendi ve 1592 kez görüntülendi.

Yenilikçi yaklaşımları ve konseptleriyle uluslararası gayrimenkul sektörüne yeni bir bakış açısı sunan Nef, 15 Temmuz gecesi yaşanan hain darbe girişimini İngiltere , tüm Avrupa ve ABD’nin en saygın gazetelerine verdiği ilanlarla şiddetle kınadı.

Nef, ülkemizde 15 Temmuz gecesi yaşananları, dün The New York Times’ta, bugün USA Today’de yayınlanan ilanla dünyaya duyurdu. Cumartesi günü ise ABD ve tüm Avrupa’da eşzamanlı Financial Times gazetelerine vereceği demokrasi ilanları ile Türkiye’de yaşananları dünyaya anlatmaya devam edeceklerini belirten Nef İcra Kurulu Başkanı Erden Timur, “Dünya tarihinde 300’ün üzerinde darbe girişimi gerçekleştiğini biliyoruz. Bunlardan halk direnişiyle daha önce durdurulan bir örnek bulunmuyor. Avrupa ve Amerika gibi gelişmiş bütün ülkelerin en önemli değeri olan demokrasi için Türkiye’de insanlar canını verdi. Mücadelemiz bu anlamda da bir ilktir.” İfadelerini kullandı.

ABD ve İngiltere’deki gazetelerde yayınlanan ilanlarla ilgili bilgiler veren NEF İcra Kurucu Başkanı Erden Timur, 15 Temmuz gecesi yaşanan darbe teşebbüsünü Türkiye’nin Fransız Devrimi’ndeki gibi demokrasi zaferiyle püskürttüğünü belirterek, “15 Temmuz darbe girişimiyle birlikte yurt dışı basınında Türkiye’nin algısına yönelik negatif çalışmalar olduğunu gözlemledik. Bu yanlış algıyı değiştirmek için Nef olarak bir şey yapmalıyız diye düşündük. Dünyanın en çok takip edilen gazetelerine demokrasimize nasıl sahip çıktığımızı göstermek için ilan verme kararı aldık” dedi.

SIRA ÖZEL SEKTÖRDE…

Darbe teşebbüsünün püskürtüldüğü 15 Temmuz gecesinin Türk halkının demokrasi zaferi yazarak tarihe geçtiğini belirten Erden Timur, “Bu süreçte hükümetimiz ve Türk halkı gerekeni yaptı. Şimdi sıra özel sektörde. Biz de Nef olarak ülkemizin ekonomisini çok daha iyi yerlere taşımak için bir plan üzerinde çalışıyoruz sadece konut satışını değil, memleketin ekonomisine ilişkin bir duyarlılık gösterip elimizi taşın altına koyuyoruz ve teşvik paketi gibi bir sosyal sorumluluk projelerine başlayacağız” dedi.

 

Nef’in uluslararası basında yer alan ilan metni:

nef_2

Herkes evini korur

15 Temmuz gecesi Türkiye’de ne oldu biliyor musunuz?

Sokaklarımızı tanklar, tüfekli insanlar kapattı. Camlarımız F-16 sesleriyle sarsıldı.

Meclisimiz bombalandı, yüzlerce insanımız şehit oldu. Başlarda aslında kimse ne olduğunu anlayamadı. Ama bunun demokrasimize karşı bir darbe girişimi olduğu anlaşıldığı anda… İşte o an asıl her şey başladı.

O gece başta Sayın Cumhurbaşkanımız, Sayın Başbakanımız, tüm devlet büyüklerimiz, her görüşten siyasi partilerimiz, medyamız ve tabii ki milletimiz din, dil, ırk ve düşünce farkı gözetmeden bir araya geldi. Herkes sokaklara çıktı. Yanlarında sadece yürekleri vardı.

Akıllardaysa tek bir düşünce:

Burası Türkiye. Burası bizim evimiz.

Ve konu evimizi korumak olduğunda hepimiz biriz.

O gece, Fransız Devrimi’nde olduğu gibi biz de milletçe demokrasimiz için canımızı vermeye hazır olduğumuzu tüm dünyaya gösterdik. Darbecilere karşı halk olarak dur dedik ve milletçe darbe girişimini durdurmayı başararak dünya tarihinde ender yaşanan bir demokrasi zaferine imza attık.

O gece biz bir olduk. Tüm Türkiye tek yürek olduk ve evimizi, vatanımızı, demokrasimizi koruduk. İyi ki de koruduk.

Şu an sokaklarımızda sadece demokrasi için bir araya gelen halkımız,

barış içinde hayatına devam ediyor.

Yaşasın demokrasi.

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER