MarkaWorld.com

Su kaybına çözüm üreten teknoloji Crystal Lagoons’dan

Dünyanın her yerinde kristal berraklığındaki yapay denizlerin çok düşük maliyetlerle inşa edilip işletilmesini sağlayan Crystal Lagoons, geliştirdiği teknoloji sayesinde buharlaşmayı yüzde 70’e varan oranlarda düşürerek, su tüketiminde ciddi tasarruf sağlıyor. Üstelik havuzlarda kullanılan kimyasallardan 100 kat daha az kimyasal kullanılan yapay denizlerde uluslararası su kalitesi standartlarına uygun çözümler sunuluyor.

Su kaybına çözüm üreten teknoloji Crystal Lagoons’dan
15 Kasım 2016 - 9:29 'de eklendi ve 1560 kez görüntülendi.

Dünyanın her yerinde kristal berraklığındaki yapay denizlerin çok düşük maliyetlerle inşa edilip işletilmesini sağlayan Crystal Lagoons, bu teknoloji sayesinde yapay denizlerde kullandığı su miktarını düşürmeye devam ediyor. Sürdürülebilir ve çevreye duyarlı projeleriyle ön plana çıkan Crystal Lagoons, geliştirdiği yeni teknoloji sayesinde buharlaşmayı yüzde 70 oranında azaltıyor. Ayrıca sınırsız büyüklükte inşa edilebilen yapay denizlerin yalnızca bir kere doldurulması yeterli oluyor.

crystal_lagoons_5

Merkezi sistem tarafından kontrol

Yapay denizlerde normal havuzlardan 100 kat daha az kimyasal kullanılması Crystal Lagoons teknolojisinin temelini oluşturuyor. Kullanılan tüm kimyasallar uluslararası su kalitesi standartlarına da uygun özellik taşıyor.

crystal_lagoons_4

Suya karıştırılan özel yapım katkı maddesi sayesinde suyun üzerinde görünmez, yağmura ve rüzgara dayanıklı bir anti-buharlaşma tabakası oluşuyor. Farklı su sıcaklıklarında kullanılabilen katkı maddesi, dünya üzerindeki birçok Crystal Lagoons projelerinde kullanılıyor. Ortamdaki doğal buharlaşmayı yüzde 30 ila yüzde 70 oranında azaltan teknoloji, ortalama yüzde 50’lik bir su tasarrufu sağlıyor.

crystal_lagoons_3

Yapay denizlerin işletmesinde gerekli olan su miktarı, parklarda sulama amaçlı tüketilen suyun yarısı kadar, golf sahalarında tüketilen suyun ise sadece 30’da 1’i kadardır. Bütün yapay denizler merkezi sistem tarafından kontrol ediliyor, böylece optimum su kalitesi sağlanması ve çevre dostu bir ortam garanti altına alınmış olunuyor.

crystal_lagoons_2

Crystal Lagoons, yağmur sularını biriktirecek teknolojiye de sahip. Bu teknoloji sayesinde yağmurlu bölgelerdeki yapay denizler, yağmur sularını biriktirerek yeniden dolum için çok az miktarda suya ihtiyaç duyuyor.

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER