MarkaWorld.com

SIRÇA CAM FARKIYLA SANAT ESERİNE DÖNÜŞEN OBJELER

SIRÇA CAM FARKIYLA SANAT ESERİNE DÖNÜŞEN OBJELER
11 Kasım 2015 - 10:48 'de eklendi ve 2568 kez görüntülendi.

Sırça; abartısız, güçlü tasarımlarla kendini ifade eden ve her biri kendi hikâyesini yansıtan koleksiyonların yer aldığı çok özel bir dünya… Sırça’nın koleksiyonlarında yer alan tasarımlar ışığın enerjisini de taşıyan bir formda üretiliyor. Sırça tasarımlarına eklenen özel aydınlatma aparatlarıyla da koleksiyonların aydınlatma aksesuarı olarak kullanımı, Sırça’nın hayattaki işlevselliğini bir kat daha artırıyor. Işığın sonsuz enerjisiyle birleşen Sırça’nın özgün tasarımları, ait oldukları her ana eşsiz bir ambiyans ve yaşam estetiği katıyor. Sırça koleksiyonlarında yer alan ve tek tek elde üretilen şık, zarif ürünler hediye arayışında olanlar için hikâyesi olan zengin seçenekler sunuyor…

sirca_2

Elif Şakar ve Ebru Kafadar’ın Temmuz 2014’ten bu yana hayat kurgularını yansıttıkları cam tasarımlar; renkler, saydamlık ve ışık üçlemesine ait tüm duyguları bir arada bulunduruyor ve camdan hikâyelere hayat veriyorlar! Farklı ölçülerde tek tek elde üretilen ve her biri başka bir hikâyenin parçası olan küllükler, vazolar, mumluklar ve daha pek çok özel tasarım obje modern bir yaklaşımla hayatlarımızda yerini alıyor.

Yıllarca iç mimari alanında önemli çalışmalara imza atan Tasarımcı Ebru Kafadar, renk kompozisyonları, özel üfleme teknikleriyle yarattığı birbirinden farklı obje koleksiyonlarına özgün, yalın ama maceraperest bir bakış açısıyla hayat veriyor. Türk cam sanatında Sırça’nın sanat eseri formundaki ürünlerinin en önemli özelliği aynı zamanda işlevsellikleriyle yaşam alanlarının içinde de yerini buluyor olması.

Beykoz’da değerli cam ustaları tarafından üretilen Sırça koleksiyonlarında iki kız kardeşin “yaşam sanatı”na verdikleri değer ve “yaşam için sanat” fikri vücut buluyor.

sirca_3

Şırça markası altında hepsinin kendine özgü hikâyesi olan toplam 18 koleksiyon yer almaktadır.

Sırça adının esin kaynağı Sırça köşk romanı, oradaki karakterin “varoluş” öyküsü. Kimliğini özünü oluşturan değerlerle yansıtma serüveni. İki kadının karakterleri, hayat örgüleri savundukları değerlerin, sevdikleri yaşam enerjisi veren ögelerin camla vücut bulması.

Koleksiyon isimleri de bu ögelerden ve değerlerden esinlenerek doğdu…

Mares Koleksiyonu’nda denizin uçsuz bucaksız olan sonsuzluğundan esinlenerek tasarlanan, nefes alan nefes veren objeler yer almakta…

Ventu Koleksiyonu’nda rüzgârın dinamizmini, enerjisini ve hayata dokunuşunu yansıtan objeler yer almakta…

Mulie Koleksiyonu’nda kadınlardan, kadınların dirençli, sağlam ve aynı zamanda hassas ve kırılgan özelliklerinden esinlenerek tasarlanan objeler yer almakta.

Arma Koleksiyonu kırılganlık ve gücü aynı tasarımda buluşturmak ve zıtlıklardan uyum yaratan objelerden oluşmakta.

Onde Koleksiyonu tasarımlarında saydamlık bir samimiyet olarak sunulmakta…

Aventura Koleksiyonu’nda serüvenci ruhunu serbest bırakan, maceraperest tasarımlardan oluşan, “yaşam bir macera, hisset ve yaşa!” felsefesini yansıtan objeler yer almakta.

Syreni Koleksiyonu hayalin uçucu suretinin cama yansımalarından oluşturulan bir koleksiyon.

Infini Koleksiyonu esin kaynağı sonsuzluğun eşsiz huzurunun yansıtıldığı tasarımlardan oluşuyor.

Passio Koleksiyonu’nda tutkunun yakıcı akışkan halinin yansıtıldığı tasarımlar yer almakta.

Flante Koleksiyonu ateşin yakıcı nefesini yansıtan objelerden oluşuyor.

Coral Koleksiyonu tasarımları mercanların gizemli dünyasını yansıtıyor.

Arte Koleksiyonu, bir ressamın paletinden cama üflenen renkleri yansıtıyor. Sanatın yaşamın tam kalbinde olduğuna işaret ediyor.

Festa Koleksiyonu, hayatı festival gibi yaşamak isteyenlere özel tasarımlar yer alıyor.

Mystik Koleksiyonu, bu koleksiyonda yer alan tasarımlar gökkuşağındaki gizemi yansıtıyor.

Marmo Koleksiyonu, sağlam, güvenli ve mağrur dokunuşlar Marmo tasarımlarına hayat veriyor.

Cactus Koleksiyonukeskin çizgileri ve her ortama göz kırpan albenisiyle kıpır kıpır bir yansımayı hayata geçiriyor.

Stilla Koleksiyonukeşfetmeyi, büyüyü hissetmekten mutlu olanları yansıtıyor. Doğaya düşen bir damla gibi, içinde sonsuz bir hazine gizli tasarımlara hayat veriyor…

 

dekoronline_yatay_banner

 

SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER