Kadınlar yazarken inceliğe, erkekler prestije önem veriyor

Avansas.com’un yaptığı son araştırma işyerlerinde kadın ve erkek çalışanların kalem tercihleri arasındaki farkı ortaya koyuyor. Kadınların favorisi istenilen incelikte yazma imkanı sunan uçlu kalemken, erkekler en pahalı kategoride yer alan imza kaleminden vazgeçemiyor.

Kadınlar yazarken inceliğe, erkekler prestije önem veriyor
19 Ağustos 2016 - 11:13 'de eklendi ve 1705 kez görüntülendi.

Hangi ölçekte olursa olsun işyerlerinin en çok kullandığı ve satın aldığı ürünlerin başında kalem geliyor. Peki, ama çalışanlar Avansas.com üzerinde satışa sunulan ve yüzlerce çeşidi bulunan kalemlerin en çok hangilerini tercih ediyor? Bu sorunun yanıtını ise yine “İşyerinin alışveriş yeri” Avansas.com veriyor. Avansas.com’un satışa sunduğu yüzlerce kalem çeşidinin satış verilerine ve yaptığı saha araştırmalarına göre işyeri çalışanlarının kalem tercihlerinde zirvede fosforlu kalem yer alıyor. Fosforlu kalemi, işyerlerinin vazgeçilmezi tükenmez kalem ve koli kalemi takip ediyor.

avansas_2

Avansas.com’un araştırması kadın ve erkek çalışanların kalem tercihleri arasındaki farkı da ortaya koyuyor. Kadınların ruhundaki incelik, zarafet ve detaycılık kullandıkları kalem de de kendini gösteriyor. İstenilen incelikte yazma fırsatı sunan uçlu kalemler kadınların en çok satın aldıkları kalem çeşitlerinin ilk sırasında yer alıyor. Pek çoğumuzun önemli noktaları vurgulamak için kullandığımız fosforlu kalemler, adeta kadınların işlerinde ince eleyip sık dokuduklarının, detaylara verdikleri önemin bir yansıması olarak ikinci sırada yer alıyor. Renkli dünyalarını işlerine de yansıtan kadınlar fosforlu kalemin neredeyse her rengini kullanıyor. En çok satın alınan çeşitlerde fosforlu kalemi; kurşun kalem, asetatlı kalem ve tükenmez kalem takip ediyor.

Cinsiyete göre kalem tercihlerinde erkeklerin pahalı kalemleri tercih ettiği göze çarpıyor. En çok satın alınan çeşitlere bakıldığında sırasıyla imza kalemi, dolma kalem, tükenmez kalem, roller kalem ve tahta kalemi görülüyor. Prestiji yansıtan ve en pahalı segmenti oluşturan imza kalemlerinin birinci sırada yer alması erkeklerin karar mercii olarak öne çıktığını da ortaya koyuyor.

 

Etiketler :
İLGİLİ HABERLER