MarkaWorld.com

Geleceğin teknolojisi “ısı pompası”, Toshiba Estia ile evlerde…

Alarko Carrier, iklimlendirme sektöründeki en yüksek enerji verimliliği (COP) oranına sahip Toshiba Estia havadan suya ısı pompalarıyla, evlere konfor ve verimliliği sunuyor. Isıtma ve sıcak su temini için gerekli en ideal sıcaklığı verecek şekilde tasarlanan, ana enerji kaynağı olarak havayı kullanan Estia’lar, kışın ısıtma yazın da soğutma amacıyla kullanılabiliyor. İnovasyonda öncü Toshiba’nın pazara sunduğu Estia ısı pompaları, verimsiz elektrikli veya fosil yakıtlara bağlı ısıtma sistemleriyle karşılaştırıldığında, yenilenebilir enerjili teknolojiye sahip cihazlar olarak nitelendiriliyor.

Geleceğin teknolojisi “ısı pompası”, Toshiba Estia ile evlerde…
21 Kasım 2016 - 7:45 'de eklendi ve 1783 kez görüntülendi.

Estia’yı oluşturan parçaların enerji verimliliğinin yüksek olması, cihazın mükemmel verim oranıyla çok yüksek ısıtma kapasitelerine çıkabilmesini sağlarken enerji tüketimini de minimuma indiriyor. En son inverter teknolojisine sahip Estia, ne kadar ısıtma yüküne ihtiyaç olduğunu hassas bir şekilde hesaplayarak, yalnızca ihtiyacı kadar elektrik tüketiyor.

Evin en uygun bölümüne monte edilecek boyutlarda ve şık bir tasarıma sahip Hidro Ünite, kolayca kurulabiliyor. Baca, havalandırma ya da yakıt tankı için ilave bir uygulamaya gerek olmayan cihazların kompakt yapısı ve uzun borulama mesafesi, dış ünitenin istenen yere kurulumuna imkân tanıyor. Cihaz, evde mevcut bulunan gaz ya da sıvı yakıtlı ısıtma sistemi tesisatına da kolayca bağlanabiliyor. Hidro Ünite, üzerine yerleştirilen kolay kullanımlı ve geniş LCD ekranlı kumandasıyla, haftalık ve günlük olarak farklı programlamalara imkân veriyor.

toshiba_2

Toshiba Estia’daki üstün kontrol sistemleri sayesinde evi ısıtmak için gerekli olan suyun sıcaklığı dış ortam sıcaklığına bağlı olarak optimize ediliyor. Dışarıda havanın ılık olması durumunda daha düşük sıcaklıkta besleme suyuna ihtiyaç duyulduğundan, sistem bunu otomatik olarak ayarlıyor. Aynı kontrol tekniğiyle, dış ortamın çok soğuk olduğu durumlarda daha sıcak besleme suyu üretilmesi sağlanıyor. Estia, mükemmel kontrol teknolojisi sayesinde ısınma masraflarını azaltırken, atmosferdeki CO2 emisyonunun düşürülmesine de yardımcı oluyor. Çevreye duyarlı ısı pompaları ozona zarar vermeyen R410A gazıyla çalışıyor.

4 mevsim ideal iklimlendirme konforunu yaşatan Toshiba Estia, birkaç uygulama için aynı anda farklı sıcaklıklarda su üretebiliyor. Kullanıcı tercihine göre, boylerde oluşabilecek bakterilerin öldürülmesi için, suyun sıcaklığı aniden çok yüksek değerlere çıkartabiliyor.

Toshiba, uzun yıllar süren mühendislik çalışmalarının patentli birer ürünü olan Twin Rotary kompresörler ve IPDU (Akıllı Güç Yönetim Sistemleri) gibi yenilikçi teknolojilerle enerji tasarrufunu maksimuma taşıyor. Estia’nın kumandasıyla iki farklı mekân için ayrı su sıcaklıkları belirlenebilirken, boyler suyunun sıcaklığı ayarlanabiliyor ve tüm bu parametreler kumanda üzerinden kolaylıkla takip ediliyor. Kumandada bulunan yazılım sayesinde sensörlerden sinyaller toplanıyor, su sıcaklıkları buna göre düzenleniyor ve sistemin enerji tüketimi minimize ediliyor.

toshiba_3

Estia’larda pek çok farklı çalışma seçeneği bulunuyor. Gece çalışması opsiyonu seçildiğinde cihaz tesisat suyunu otomatik olarak belirliyor, donma koruması sistemin çok soğuk havalarda sorunsuz çalışmasını sağlıyor. Gece sessiz çalışma seçeneği, dış ünitenin ses seviyesini 6 – 7dB(A) düşürerek elektrik tüketiminin azaltılmasına yardımcı olurken, çevreye de rahatsızlık verilmemiş oluyor.

Daha soğuk bölgelerde kullanım için tasarlanan yeni Estia Powerful modeli ise yoğuşma tavası üzerinde bulunan ısıtıcı sayesinde donmanın önüne geçerek, en zor şartlarda bile ısıtma işlemine devam ediyor. Standart modele göre daha fazla batarya boru geçiş sayısı ve daha yüksek kompresör frekansıyla, düşük sıcaklıklarda bile kapasitesini koruyor. -5ºC dış ortam hava sıcaklığında dahi 60ºC çıkış suyu sıcaklığı sunan cihaz, her koşulda üst düzeyde kullanıcı konforu sağlıyor. Cihazlar -25ºC dış ortam sıcaklığında da ısıtma yaparken, nominal kapasitesini -15ºC’ye kadar koruyor.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER