MarkaWorld.com

Crystal Lagoons’ten Avustralya’ya ilk yüzülebilir yapay lagün

Kullandığı yüksek teknolojiyle, yüzülebilir turkuaz lagünlerin düşük maliyetler ile inşa edilip işletilmesini sağlayan, dünyanın bu alandaki tek firması Crystal Lagoons’ün Queensland eyaletinde gerçekleştireceği proje Avustralya’daki ilk yüzülebilir yapay lagün olacak.

Crystal Lagoons’ten Avustralya’ya ilk yüzülebilir yapay lagün
19 Temmuz 2016 - 10:51 'de eklendi ve 1733 kez görüntülendi.

Gayrimenkul projeleri için dev su kütlelerinin ekonomik bir şekilde inşa edilip işletilmesini sağlayan, çevre dostu teknolojisiyle öne çıkan Crystal Lagoons, Avustralyalı şirket Botanica Property Grup ile yaptığı anlaşma neticesinde Queensland eyaletinin ilk yapay lagününü hizmete sokmaya hazırlanıyor.

Botanica projesinin Crystal Lagoons için ayrıca özel bir anlamı var, zira bu lagün ile Crystal Lagoons beş kıtada da lagünleri olan uluslararası bir teknoloji firması olduğunu bir kez daha teyit etmiş oldu.

Queensland’in kuzeyindeki Tropical North Queensland bölgesinde bulunan Cairns şehrinde oluşturulacak 22.000 metrekare büyüklüğündeki lagünün çevresinde 1.000 konut inşa edilecek. Restoranlar, kafeler, yürüyüş parkurları, tenis kortları gibi sosyal alanları barındıracak olan projede, apartman ve villalar inşa edilecek.

Crystal_Lagoons2

Konu hakkında açıklama yapan Crystal Lagoons Okyanusya Direktörü German Rocca, bu projenin her iki taraf için de bir dönüm noktası olduğunu belirtti ve şunları söyledi: “İnşa edilecek lagün, Avustralya gayrimenkul piyasasının gelişimi için büyük bir adım. Crystal Lagoons, Avustralya’daki ilk yapay lagünüyle bölgedekilere, arka bahçelerinde masmavi sular ile cennet gibi kumsalları getirmeye hazırlanıyor.”

Yenilikçi ve hızla büyüyen yapısıyla, çok düşük su ve enerji sarfiyatı ile lagünlerin işletilmesini sağlayan Crystal Lagoons, Türkiye’de de önümüzdeki dönemde hayata geçireceği projelerle hem denize yakın hem de uzak bölgelere makul fiyatlarla, çevre dostu teknolojisini sunarak sahil konforunu taşıyacak.

 

SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER