MarkaWorld.com

Aykan, “Nöbetçi” uygulaması ile birinci oldu

Tatil yolculuğu öncesi araçlarına bakım yaptırmak isteyenlere, “Nöbetçi” uygulaması ile belirli günlerde akşam da hizmet veren Aykan İncirlik satış sonrası hizmetler departmanı, uluslararası bağımsız denetleme kuruluşunun “müşteri memnuniyeti” araştırmasında birinci oldu.

Aykan, “Nöbetçi” uygulaması ile birinci oldu
19 Ağustos 2016 - 11:10 'de eklendi ve 1650 kez görüntülendi.

Araçların bakım ve kontrolleri, tatil yolculuğu öncesi asla ihmal edilmemesi gereken hazırlıklar arasında her zaman ilk sıralarda yer alıyor. Bir çok sürücü de huzurlu bir yolculuk geçirmek ve yolda herhangi bir sorun yaşamamak adına, tatil öncesi araçlarının bakım ve kontrolleri için yetkili servislerin yolunu tutuyor. Ancak, yoğun çalışma temposundan dolayı araçlarının bakımını son güne bırakan bazı sürücüler, tatilde geçirecekleri zamandan fedakarlık yapmak zorunda kalıyor.

AKŞAM BAKIM, GÜNDÜZ YOL

Araç sahiplerinin karşı karşıya kaldığı bu durumu değerlendiren Aykan Otomotiv İncirlik Servis Departmanı harekete geçerek, müşteri memnuniyeti adına bir proje geliştirdi ve “Nöbetçi” uygulamasını başlattı.

aykan_2

Geçen yılın yetkili servis araç girişlerine göre en yoğun giriş günleri ve saatleri belirlenerek; Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarını kapsayan özel bir plan hazırlandı ve bu doğrultuda mesai değişikliği yapıldı. Proje kapsamında, mekanik ve elektrik atölye teknisyenleri, araç girişinin en yoğun olduğu Pazartesi ve Salı günleri, 19:00-21:15 saatleri arasında “Nöbetçi Personeller” bırakıldı. Bu sayede, araç sahiplerine en hızlı sürede hizmet verilerek, müşteri memnuniyeti en üst seviyeye çıkarıldı. İş süreçlerini geliştirmek adına 1,5 aydır uygulanan “Nöbetçi” uygulaması ile aracını servise getiren müşterilere de büyük bir kolaylık sağlanmış oldu.

BAŞARI TESCİLLENDİ

İnsanların yaşam, düşünce ve alışveriş tarzlarını keşfetmek için 13 binden fazla uzman ile 100’den fazla ülkede faaliyet gösteren, dünyanın en büyük araştırma şirketlerinden GfK’nın Haziran ayında yaptığı araştırma, sektörün büyüyen ve her geçen gün kendini yenileyen firması Aykan Otomotiv’in “müşteri memnuniyeti” alanındaki başarısını tescilledi. Aykan Otomotiv İncirlik Servis Departmanı, Türkiye’de 1987 yılından bu yana pazar araştırmaları konusunda faaliyet gösteren uluslararası bağımsız denetleme kuruluşu GfK’nın araştırmasında, hayata geçirdiği “Nöbetçi” uygulaması ile birinci oldu.

 

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER