MarkaWorld.com

Zyxel WRE6505 ile kesintisiz internet erişimi

Zyxel’den evlerindeki kablosuz ağ sinyal kaybını en aza indirecek çözüm: WRE6505 AC750 Kablosuz Genişletici.

Zyxel WRE6505 ile kesintisiz internet erişimi
02 Kasım 2016 - 11:58 'de eklendi ve 1400 kez görüntülendi.

Ağ teknolojileri alanında dünya liderlerinden biri olan Zyxel, özellikle çok katlı ve geniş evlerde yaşanan sinyal düşüklüğü sıkıntısının önüne geçecek yeni ürünü Zyxel WRE6505’i Türk kullanıcısının beğenisine sundu. Zyxel’in yeni ürünü, evlerdeki kablosuz ağların erişmediği ölü noktaları kablosuz teknolojisi ile tanıştırıyor. Kablosuz AC750 Kablosuz Ağ Genişleticisi olan WRE6505, güçlendirilmiş donanımı ve kullanıcı dostu arayüzü ile yüzde 30’a kadar daha iyi bir kapsama alanı ve kolay kurulum fırsatı sunuyor.

İnternet erişimi aşamasında kullanıcıların en büyük sıkıntısı kurdukları kablosuz ağın evin her köşesinde aynı sinyal seviyesine sahip olmaması olarak görülüyor. Son dakika haberlerini yakalamaktan mutfakta tariflere hemen erişmeye, fotoğrafları paylaşmaktan arkadaşlar ve ailelerle sosyal medyada yazışmaya kadar kablosuz bağlanabilirlik artık ev hayatının çok önemli bir parçası. Özellikle çok katlı ya da geniş metre kareye sahip evlerde kablosuz router ya da access pointler kablosuz olarak internete bağlanmayı sağlarken kablosuz kapsama alanı evin her yerine ulaşamayabiliyor. Zyxel de bu sorunu WRE6505 ile çözüyor.

zyxel2

Tak çalıştır özelliği ile kullanıcı dostu

Bu noktada Zyxel WRE6505’in bağlantı problemlerini çözmek için biçilmiş bir kaftan olduğuna dikkat çeken Zyxel Türkiye Ürün ve İş Geliştirme Müdürü Kaan Tuncer “Kullanıcıların internete erişmedikleri kör noktalardan kurtulmaları için yapmaları gereken iki basit kurulum aşaması bulunmakta. Şebekeden güç alarak çalışan WRE6505 cihazını, prize takmak, hemen ardından AP cihazı üzerindeki WPS tuşuna basmak… WRE6505, oldukça işlevsel ve kolay kullanıma sahip bir ürün” dedi.

 

LED gösterge ile en uygun kurulum

Zyxel WRE6505, en iyi kurulumun yapılabilmesi için sinyal gücünü gösteren LED bir göstergeye sahip. Ayrıca WRE6505, LED gösterge en uygun kurulumun yapılabilmesi için üzerinde kırmızı-orta/turuncu-iyi/yeşil-en iyi olmak üzere 3 farklı renkli LED ile tasarlanmış bir ürün.

Hem 2,4 Ghz Hem 5 GHz Banttan Yayın İmkanı

WRE6505, gelişmiş performans sunabilmek için hem 2.4 GHz ve 5 GHz olmak üzere 2 farklı bantta yayın yapıyor. Cihaz, bu iki bant ile sağlanan ve esnek kullanım sunan Speed/Range Boost Modları da destekliyor. Zyxel WRE6505’in “Hız Artırıcı” ve “Mesafe Artırıcı” modları bozulmaların olmadığı, hız ve kapsamanın optimum şekilde sağlandığı bir ağ kurmaya da yardımcı oluyor. En üst seviyede kapsama alanı için “Mesafe Artırıcı” modunu; hızınızı önceliklendirmek için “Hız Artırıcı” modunu seçmek üstün performans için yeterli.

Zyxel WRE6505’deki ethernet portu yardımı ile mevcut kablosuz ağa oyun konsolu, TV kutusu, akıllı televizyon gibi kablolu ağ cihazlarını da bağlayabilmek mümkün oluyor.

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER