MarkaWorld.com

YOĞUN LEZZET DENEYİMLERİ İÇİN PROFESYONEL DONANIM: GAGGENAU VAKUM ÇEKMECESİ

YOĞUN LEZZET DENEYİMLERİ İÇİN PROFESYONEL DONANIM: GAGGENAU VAKUM ÇEKMECESİ
05 Kasım 2015 - 12:53 'de eklendi ve 1871 kez görüntülendi.

Buharlı fırınların öncüsü Gaggenau, sağlıklı yemek pişirme yöntemlerini daha da ileri seviyede geliştiren bir marka. Yaratıcı estetik tasarımları ve üstün özelliklere sahip ürünleri ile seçkin mutfaklara değer katan Gaggenau, bu yılın başında, tam otomatik bir temizleme sistemi ile su giriş ve çıkış bağlantılarına sahip tüm 400 serisi buharlı fırınların Sous-vide yöntemi için hassas sıcaklık ayarını tanıtmıştı. Şimdi ise, tamamlayıcı bir unsur olarak, Sous-vide pişirme işlemleri için gıdaların hazırlanmasında kullanılan yeni vakum çekmecesi satışa sunuluyor. 400 serisi fırınların tasarımına uygun olan yeni ürün, 2016 ilkbaharından itibaren piyasada olacak.

gaggenau

Gaggenau markası yöneticilerinden Sven Schnee “Seçkin mutfak kültürü ve lezzet bilinci, Gaggenau’da her zaman ön planda tutulan unsurlar arasında yer alıyor. Vakum çekmecesi ile yüksek seviye sağlıklı yemek pişirme (Haute-Cuisine) programı tamamlanıyor.” şeklinde konuşuyor.

Yoğun lezzetler ve uzun süre saklanabilirlik

Vakumlu gıdaların avantajları, sadece yıldızlı aşçıları ikna etmekle kalmıyor: Yemeğin malzemeleri, besin değerleri, vitaminleri ve mineralleri kaybolmaksızın, yüksek seviye yemek pişirme (Sous-vide) tarzında “vakum altında” pişiriliyor. Bu şekilde, 50 ila 95 derece arasında aynı kalan düşük sıcaklıklarda, gıda maddelerinin doğal aromaları kaybolmuyor. Uzmanlar ve gurmeler, yemeklerin eşi benzeri olamayan dokularına hayran kaldıklarını ifade ediyor. Ayrıca, oksijeni alınan yemeklerin uzun süre saklanabilmesi, ek bir avantaj daha sunuyor. Taze soslar, baharatlı Hint salçaları, marmelatlar veya cam kavanozların içinde açılmış olan başka gıda maddeleri, vakumla tekrar kapatılarak daha uzun süre saklanabiliyor. Gıda maddelerinin yerden tasarruf edilerek saklanabilmesi ve marine edilmesiyle zamandan tasarruf sağlanması da avantajlar arasında yer alıyor.

Ev mutfakları için tamamlayıcı bir unsur

Gaggenau, profesyonel düzeyde bir vakumlama işlemini mümkün kılan, önü camlı masif paslanmaz çelik mamul 400 fırın serisinin tasarımına ve Gaggenau antrasit rengine sahip vakum çekmecesini sunuyor. Vakum çekmecesinin üç faklı vakum kademesi ve kaynak-kapama seviyesi bulunuyor. Vakum kademesi ile, çekilecek olan oksijenin yüzdeliği ayarlanıyor. Kaynak-kapama seviyesi ile, kaynaklama işleminin süresi ayarlanıyor. Vakum poşetinin malzemesi ne kadar kalınsa, kaynaklama işleminin o kadar uzun sürmesi gerekiyor.

Tıpkı bir Gaggenau ısıtma çekmecesi gibi planlanıp, entegre edilebilen cihaz için, 14 cm yüksekliğinde standart bir niş gerekiyor. Dokunmatik kumanda elemanlarına sahip tutamaksız vakum çekmecesi, sezgisel özellikleriyle kolayca kullanılabiliyor. 240 x 350 mm ve 180 x 280 mm büyüklüğündeki vakum poşetleri, aksesuarlar arasında yer alıyor. Sağlığa kesinlikle zararlı olmayan ve güvenle kullanılan bu poşetler, 140 dereceye kadar ısıya dayanıyor. Poşetler, daha sonra özel aksesuar olarak, piyasadan veya müşteri hizmetlerinden temin edilebiliyor.

Gaggenau bu vakum çekmecesi ile, profesyonel donanıma sahip ev mutfaklarında seçkin mutfak kültürü alanındaki uzmanlığının altını çiziyor.

 

dekoronline_yatay_banner

SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER