MarkaWorld.com

YILIN EN İYİ GERİLİM YAZARINDAN SOLUK SOLUĞA OKUYACAĞINIZ BİR ROMAN!

YILIN EN İYİ GERİLİM YAZARINDAN SOLUK SOLUĞA OKUYACAĞINIZ BİR ROMAN!
30 Ekim 2015 - 10:50 'de eklendi ve 1806 kez görüntülendi.

2015 yılında Uluslararası Gerilim Yazarları Derneği tarafından yılın en iyi gerilim yazarı seçilen ve aynı yıl gerilim roman dalında Nancy Pearl Ödülü’ne layık görülen Robert Dugoni, çok satanlar listesinden düşmeyen romanı Kardeşimin Mezarı ile raflardaki yerini aldı.

kardesimin_mezari_2

Dugoni, kardeşinin katilini bulmak için Cinayet Masası dedektifi olan kimya öğretmeni Tracy Crosswhite’ın çarpıcı öyküsünü muhteşem bir kurgu ile gerilim meraklılarına sunuyor!

Tek bir masum insanın haksız yere mahkûm olmasındansa on suçlunun serbest kalması daha iyidir… 

Kardeşinin kayboluşundan cesedinin bulunuşuna dek geçen yirmi yıl boyunca içini kemiren şüphe yüzünden gerçeğin peşine düşen Tracy Crosswhite, sahte delillerle cezaevine tıkılan Edmund House’u kurtarmak için elinden geleni yapar. House’un serbest kalmasıyla adalet yerini bulmuş olsa da katil hâlâ bulunamamış, Tracy’nin vicdan azabı son bulmamıştır. Tracy’nin bulması gereken cevaplar onu yaşamak ya da ölmek üzerine bir seçime götürür. Ya adalet yerini bulacak ya da her şey sonsuza kadar bir sır olarak kalacaktır.

kardesimin_mezari_3

“Dugoni kurgu unsurlarını büyük bir ustalıkla kullanmış ve olaganüstü bir roman yaratmış. Özellikle romanın doruk noktası olan terk edilmiş maden ocağındaki kar fırtınası sahnesi inanılmaz ve oldukça etkileyici.”

Publishers Weekly

 

“Evet, komplo hiç beklenmedik bir şekilde ortaya çıkıyor. Şaşırtıcı olduğu kadar dokunaklı da. Şiddet ve gerilim unsurları içerdiği halde, insanın içini acıtan bir burukluğa sahip. Gerilim seven okuyucular için güzel bir sürpriz.”

Booklist

 

“Polisiye yöntemler ile gerilim öğeleri ustaca harmanlanmış ve ortaya olağanüstü bir roman çıkmış. Dugoni duygusal ve iç burkan gerilim öyküleri yazan usta bir yazar.”

Library Journal
kardesimin_mezari_4

“İnanın bu romanı elinizden bırakamayacaksınız. Dugoni, Kuzeybatı Pasifik bölgesinde Cedar Grove adlı küçük hayali bir kent yaratıp onu hayata geçirmiş. Bir kar fırtınasının ortasında doruklara çıkan öyküyü okurken soğuğu, rüzgârı ve her şeyin altında yatan dehşeti olanca çıplaklığıyla hissedebiliyorsunuz. Karakterler sanki canlıymış gibi betimlenmiş”.

Kirkus Reviews

Kardeşimin Mezarı yeni kara gerilim romanının çok güzel bir örneği.”

Providence Journal

 

“Bir cinayet olayı bir aileyi ve küçük bir kasaba halkını nasıl perişan eder? İşte Kardeşimin Mezarı’nda bu sorular öne çıkıyor. Cinayet ve hukuksal gizemin iç içe geçtiği bu gerilim romanını bir solukta okuyacaksınız.”

Boston Globe

SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER