MarkaWorld.com

YILBAŞINDA SEVDİKLERİNİZE DÜNYANIN İLK 4K EKRANLI AKILLI TELEFONU SONY XPERIA Z5 PREMIUM’U HEDİYE EDİN

YILBAŞINDA SEVDİKLERİNİZE DÜNYANIN İLK 4K EKRANLI AKILLI TELEFONU SONY XPERIA Z5 PREMIUM’U HEDİYE EDİN
16 Kasım 2015 - 9:57 'de eklendi ve 2086 kez görüntülendi.

Dünyanın ilk 4K ekranlı akıllı telefonu Sony Xperia Z5 Premium, Full HD’den dört kat daha fazla çözünürlük sunan muhteşem görüntüleme deneyimi ile sevdikleriniz için benzersiz bir hediye olacak.

sony_1

Dünyanın 4K çözünürlüklü ekranına sahip ilk akıllı telefonu olan Sony Xperia Z5 Premium; 23 megapiksel arka kamerası, 0.03 saniye en hızlı otomatik netleme ve 5 kat net görüntü yakınlaştırma özelikleri ile dikkat çekiliyor. Xperia Z5 serisinin üyesi Xperia Z5 Premium, bu üstün kamera özellikleriyle en güzel kareleri kaçırmadan, kolaylıkla yakalayabilme imkanı sunuyor. Bağımsız test sitelerinden DxOMark3 yaptığı testler sonucunda Sony Xperia Z5 serisinin rakiplerini geride bırakarak en iyi kameraya sahip akıllı telefon4 olduğunu açıkladı.

Xperia Z5 Premium, yan tarafındaki güç düğmesine entegre edilen parmak izi sensörü sayesinde telefon ele alındığında adeta sahibini tanıyor, sezgisel tek bir hareketle kolayca ve güvenle kilidi açılıyor.

sony_2

Xperia Z5 ailesinin tüm üyeleri gibi Xperia Z5 Premium da Qualcomm Snapdragon 810 işlemciden güç alırken 3 GB RAM kullanıyor. Ayrıca 3430 mAh kapasiteli bataryası tüm Xperia Z serilerinin izinde iki güne kadar uzanan pil ömrü sağlıyor.

Krom, siyah ve altın renk seçenekleri ve şık tasarımıyla siz ve sevdikleriniz için benzersiz bir hediye olan Sony Xperia Z5 Premium, 2.799 TL tavsiye edilen satış fiyatı ile Aralık ayında perakende satış noktalarında ve mobil operatörlerde kontratlı tekliflerle satışa sunulacak.

 

1 Yatay 3840 piksel x Dikey 2160 piksel (SID standartlarına dayalı olarak).

2 4K akıllı telefonlar 4K video çekme, yeniden düzenleme ve paylaşma kombinasyonu ile Sony Xperia™ Z5 Premium 4K Ultra HD görüntü özelliklerine sahiptir (MHL aracılığıyla). Özellikler, 3 Temmuz 2015 tarihi itibariyle Strateji Analitik test sonuçları tarafından doğrulanmıştır. Strateji Analitik test sonuçları hakkında daha fazla bilgi için, www.sonymobile.com/testresults adresini ziyaret edin. 

3 DxOMark kamera ve lens görüntü kalitesi ölçümleri ve değerlendirmesi için güvenilir endüstri standardıdır. En titiz donanım testi sağlayan analizlerinde kamera ve lens test sonuçlarıyla en kapsamlı referans veritabanını oluşturur.

4 Birleşik Krallık’ta yaşayan 200 çok satan akıllı telefon kullanıcısı tarafından yapılan Xperia Z5 ana kamera çözünürlüğü (23MP), otomatik odaklanma hızı ve görüntü kalitesi değerlendirmesine göre belirlenmiştir. Özelliklerin doğrulanması ve tüketici testi Strategy Analytics tarafından gerçekleştirilmiştir. Daha fazla bilgi için lütfen www.sonymobile.com/testresults/ adresini ziyaret edin. Sony, Sony Corporation’ın ticari markasıyla da tescilli ticari markasıdır. ©2015 Sony Mobile Communications Inc. Tüm hakları saklıdır. Şebeke operatörü hizmetleri dahil değildir.2015’in önde gelen akıllı telefon markalarına karşı test edilmiştir.

5 Sony Xperia™ Z serisi cihazlarda fonksiyonellik mevcuttur. PS4 Sistemi, DUALSHOCK®4, Sony Eğlence Ağı ve yüksek hızlı internet bağlantısı gereklidir. Bazı oyunlar bu özelliği desteklemeyebilir.

SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER