MarkaWorld.com

YAPI MALZEME SEKTÖRÜNÜN DİJİTAL ve MOBİL HALİ: YAPI KATALOĞU

YAPI MALZEME SEKTÖRÜNÜN DİJİTAL ve MOBİL HALİ: YAPI KATALOĞU
17 Aralık 2015 - 9:49 'de eklendi ve 1775 kez görüntülendi.

Yapı Kataloğu, yapı sektöründe çok önemli bir ihtiyacı karşılayarak;   malzeme ile hizmet üreten firmaları, tüketiciyi ve uygulayıcıları buluşturarak sektörün tek iletişim platformu olmayı sürdürüyor. Kataloğa mobil uygulaması, web sitesi, basılı ve e –katolog versiyonlarından ulaşılabiliyor.

yapikatalog_2

Yapı dünyasının bilgi merkezi Yapı-Endüstri Merkezi tarafından yayımlanan, yapı sektörünün en kapsamlı ürün ve malzeme kaynağı olarak tanımlanan Yapı Kataloğu, artık ulusal ve uluslararası kanallarda yapı malzemesi üreticilerini hedef kitleleriyle buluşturuyor.

Basılı ve dijital versiyonlarıyla Türkiye’nin en kapsamlı yapı malzemesi başvuru kaynağı olan Yapı Kataloğu, işlevselliğinin yanı sıra yapı sektöründe hizmet ve malzeme üreticisi firmalarla hedef kitlelerinin 365 gün 24 saat iletişim halinde olmalarına imkan yaratıyor.

Yapı Kataloğu, yeni eklenen özellikleri ile 150.000 üzerindeki kullanıcısına yapı sektöründeki malzeme ve hizmetleri tanıtma olanağı sunuyor. Kullanıcılar kataloğa, İOS ve Android işletim sistemine sahip tüm tablet ve telefonlardan ulaşabiliyor ve binlerce malzeme, ürün ve firma bilgisinden her an yararlanabiliyor. Basılı kataloğun dijital versiyonu olan e-kataloğa ise yapikatalogu.com’dan flipbook formatında ulaşılabiliyor ve ücretsiz indirilebiliyor.

Kullanıcı Sayısı Katlanarak Artıyor

Kullanıcı sayısı tüm platformlarıyla birlikte her geçen gün artan Yapı Kataloğu’nun mobil platformu 62.000’den fazla indirilme sayısına ulaşarak sektörün en fazla indirilen uygulamalarından biri oldu. Basılı katalog 10 bin adet basılarak her yıl kullanıcıların hizmetine sunuluyor. yapikatalogu.com aylık ortalama 300.000 sayfa görüntülenmeyle aylık ortalama 80.000 tekil kullanıcıya ulaşıyor.

İngilizce Versiyonu ile Sınırları Aşıyor

İngilizce ara yüzü sayesinde yurtiçi malzeme üreticilerini ve hizmet firmalarını, yurt dışından siteyi takip eden kullanıcılar ile buluşturan Yapı Kataloğu, ihracata da önemli bir destek sunuyor. Uluslararası bir mobil pazar ağı oluşturan Yapı Kataloğu, interaktif olarak kullanıcılar ile üreticileri bir araya getiriyor. Yurt dışına tanıtım yapma, yurt dışından Türkiye’de üretilen malzemelere ulaşmak isteyen profesyonellere direkt tanıtım yapma olanağı sunuyor. 

yapikatalog_3

Birden Fazla Platformdan Ulaşılabiliyor

Kullanıcılar, sektördeki ürün, malzeme veya hizmet sunan firmaların ürün ve hizmet bilgilerine, referanslarına, bayi ve satış noktalarına “map” entegrasyonuyla web sitesi (yapikatalogu.com), mobil platformlar (iPhone, iPad, Android), e-katalog ve basılı katalog ile anında ulaşılabiliyor. Dış cephe kaplamasından yer karosuna, banyodan çatıya, pencereden kapıya her sektör profesyonelinin aradığı malzemeyi bulabileceği katalog, yapı sektöründe her türlü malzeme, ürün ve hizmete ulaşmak isteyenlerin vazgeçilmez başvuru kaynağı olma özelliği taşıyor.

Kullanıcı Deneyimi Ön Planda

Yapı Kataloğu kulanıcılarına kapsadığı ürünlere ilişkin videolar, teknik detaylar ve marka, model bilgilerini de sunuyor. Kullanıcılar beğendiği bir ürünün farklı renk ve modelleri ile ürüne ilişkin ürün videoları veya uygulanmış referans proje bilgilerine de kolaylıkla ulaşabiliyor.

Yapı sektörüne ilişkin düzenlenen “Sektörel Ajanda” takvimi ve “Yeşil Ürünler” sekmesi kataloğa eklenen yeni özellikler arasında. Yapı Kataloğu kullanıcıları ayrıca ulaştığı ürüne ilişkin daha ayrıntılı bilgiye ulaşmak için, uygulamalarda ve sitede yer alan “Detaylı Bilgi” formunu doldurarak ilgili firmaya iletebiliyor ve firma ile direkt iletişime geçebiliyor.

Firmalar Yapı Kataloğu’nda Nasıl Yer Alabilir ?

Üyelik Sistemi, katılımcılara basılı katalog ve e-katalogda sütun bazlı, yapikatalogu.com ve mobil uygulamalarda kendilerine özel tanımlı web sayfalarında diledikleri kadar görsel malzeme ve detaylı bilgilerle yer alma fırsatı tanıyor. Üyeler, dijital platformun olanaklarıyla hedef kitleleri ile etkileşimli bir iletişim kurabiliyor. Firmalar, üyelik sistemi kapsamındaki veya ekstra reklam seçenekleriyle sektör profesyonelleri ve son kullanıcılarla etkin bir şekilde buluşabiliyor. Ürün ve hizmetlerini tanıtmak isteyen firmalar, katalogda farklı üyelik modelleriyle diledikleri kadar ürünle yer alabiliyor.

 

yapionline_yatay_banner

SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER