MarkaWorld.com

V2 CHALLENGE’DA YILDIRIM KAZANDI, KAYALAR LİDER

V2 CHALLENGE’DA YILDIRIM KAZANDI, KAYALAR LİDER
02 Aralık 2015 - 10:02 'de eklendi ve 1833 kez görüntülendi.

Yerli yarış otomobili VOLKICAR’la düzenlenen, Türkiye’nin amatörlere yönelik en başarılı yarışı V2 Challenge, Körfez Pisti’nde başladı. 17 pilotun start aldığı yarışı Ali Yıldırım kazandı. İkinci Serhan Kayalar, üçüncü ise Aydıncan Ataberk oldu. Dördüncü ise genç yetenek Burakcan Çelik idi. Ancak Ali Yıldırım daha önce V1 Challenge’da yarıştığı için amatörlere yönelik V2’de klasman dışı sayılıyor. Buna göre 20 puan ile liderlik, ilk yarış sonunda Serhan Kayalar’ın oldu.

yaris_002

Ayrıca Fenerbahçe’ li futbolcu Gökhan Gönül’ ün eşi Hatice Gönül tek kadın pilot olarak erkek rakiplerine karşı ilk yarışında başarılı bir performans sergiledi. Yer yer ıslak Körfez Pisti’ nde zorlu yarışı tamamladı ve kadın pilot kupasının sahibi oldu.

yaris_003

17 yaşındaki Onat Telkanar, yarışın parlayan isimlerindendi. Üst gruba yükselen Telkenar, yarışı 8. tamamladı. Yavuz İpçi, Berk Durak ve Mert Becce yarış esnasında yaşanan sportif mücadele sebebi ile yarış komiserleri tarafından ihraç edildi.

yaris_004

Volkan Işık Akademi tarafından organize edilen V2 Challenge 3 ayaktan oluşuyor ve sonraki iki yarış 6 Aralık ve 19 Aralık tarihlerinde düzenlenecek. V2 Challenge yarışları sonunda ilk üç basamağı elde eden pilotlar para ödüllerine kavuşacak. Birinci olan pilot 6.000 TL, ikinci olan 3.000 TL ve üçüncü olan da 1.000 TL’lik para ödülünü kazanacak. V2 Challenge’ın birincisini 3 yarıştan toplanacak puanlar belirleyecek.

SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER