MarkaWorld.com

UTİB 6. Türkiye Ev Tekstili Tasarım Yarışması sonuçları belli oldu

“Öz çekim” temalı perde, en iyi tasarım ödülü aldı.

UTİB 6. Türkiye Ev Tekstili Tasarım Yarışması sonuçları belli oldu
02 Aralık 2016 - 11:24 'de eklendi ve 1633 kez görüntülendi.

Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB) tarafından düzenlenen 6. Türkiye Ev Tekstili Tasarım Yarışması’nda, öz çekim, trafik ve şehir temalarından esinlenerek hazırlanan inovatif tasarımlar dereceye girdi.

UTİB Başkanı İbrahim Burkay “Türkiye’nin kilogram başı ihracat değeri 1.3 dolarken ev tekstilinde bu rakam 14 dolar. Bu başarıda sektörün inovasyona, modaya ve tasarıma yaptığı yatırımların katkısı büyük” dedi.

utib_2

Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB) tarafından ev tekstili alanında katma değeri artırmak, modaya yön vermek ve yeni tasarımcıları sektöre kazandırmak için bu yıl altıncısı düzenlenen Türkiye Ev Tekstili Tasarım Yarışması’nda dereceye girenler ödüllendirildi. Yarışmada öz çekim yapan çocukların yüz ifadelerinden oluşan perde tasarımlarıyla Tuğçe Yıldırım birinciliğe layık görülürken, çocukların kendi şehirlerini tasarlayabildiği oyun halısı konsepti ile Mehmet Emre Ermiş ikinci ve trafikte bekleyen araçların kırmızı stop lambasından esinlenerek tasarladığı yatak örtüsü ile Dicle Göral üçüncü oldu. Yarışmada İnovasyon Ödülü’nü ise ofis ve evlerde masa ve odaları ayıran portatif seperatörler tasarlayan Ayça Dündar aldı.

utib_6

UTİB Başkanı İbrahim Burkay Türkiye Ev Tekstili Tasarım Yarışması’nın önemine değinerek “Farkını Göster sloganı ile çıktığımız Türkiye’nin en moda ev tekstili tasarım yarışmamız ile uluslararası pazarlarda moda ve trend oluşturma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz” dedi.

utib_7

İnsanımızın geleceğine yapılan yatırım

UTİB Başkanı İbrahim Burkay, “Ülkemizin hedeflerine liderlik eden Bursa iş dünyası olarak Ar-Ge, inovasyon ve tasarım yapılan yatırımları bu topraklarda yaşayan insanımızın geleceğine yapılan yatırım olarak değerlendiriyoruz” şeklinde konuştu.

utib_3

Tasarımcıları sektörle buluştururken, tasarımcı kimliğinin güçlenmesine rehberlik ettiklerini de belirten Burkay “Özellikle genç neslin yenilikçi bakış açısı önümüzdeki büyük hedeflerde belirleyici olacaktır.

utib_5

Türkiye’nin kilogram başı ihracat değeri 1.3 dolarken ev tekstilinde bu rakam 14 dolar. Bu başarıda sektörün inovasyona, modaya ve tasarıma yaptığı yatırımların katkısı büyük. Bu tarz yarışmalar hedefi daha da yukarılara taşıyacaktır” dedi.

 

SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER