MarkaWorld.com

ULUSLARARASI 3. ANTAKYA ALTINDEFNE FİLM FESTİVALİ BAŞLIYOR

ULUSLARARASI 3. ANTAKYA ALTINDEFNE FİLM FESTİVALİ BAŞLIYOR
09 Aralık 2015 - 15:31 'de eklendi ve 2261 kez görüntülendi.

Antakya’nın tanıtımına katkı sunmak amacıyla gerçekleştirilen Uluslararası Antakya 3. Altındefne Film Festivali; Fotofilm Sanat Merkezi ve Adonis film tarafından koordine edilmekte, Kültür Turizm Bakanlığı, Hatay Büyükşehir Belediyesi, Samandağ Belediyesi ve diğer belediyeler tarafından desteklenmektedir.

altindefne_2

Bu sene 3. gerçekleştirilecek olan “Uluslararası Antakya 3. Altındefne Film Festivali” siz konuklarıyla buluşmaya hazır. Birbirbirinden değerli film sanatçıları, yönetmen ve oyuncuların katılımı ile Aralık ayında Antakya’da gerçekleşecek olan etkinliğimize 95 Sinema sanatçısının katılması beklenmektedir. 7 gün sürecek olan etkinliğimizde Uzun metraj, Belgesel, Kısafilm, Sinema atölyesi, Oyunculuk atölyesi, okullara workshop ve paneller düzenlenecektir.

Festival kapsamında yapılan uzun metraj ve kısafilm yarışmalarda ön elemeği geçen filmler;
 
Ulusal Uzun Metraj Film kategorisinde ise Bir Varmış Bir Yokmuş / Kazım Öz, Misafir / Mehmet Eryılmaz, Eksik / Barış Atay, Kar Korsanları / Faruk Hacıhafızoğlu, Yeni Dünya / Caner Erzincan, Saklı / Selim Evci, Aşkı Suzan / Murat Tüter, Çekmeceler / Caner Alper – Mehmet Binay, Dolanma / Tunç Davut, Kümes / Ufuk Bayraktar, Kasap Havası / Çiğdem Sezgin filmlerinden oluşmaktadır.

Ulusal Kısa film kategorisi, Serdal Altun / Uçurtma, Mehmet Gülkanat / Ukte, 

Barış Alp / Ma’siyet, Mehmet Arda Gürler / Tıkanma, Metehan Şereflioğlu / Mucize Aynalar, Melodi Tözüm / Misofonya, Hakan Sümer / Sonuç, Hakan Berber / Güzellik Yarışması, Gökhan Altuntaş / Gül Ali, Yakup Tekintangaç / Azad filmlerinin yer alacağı festivalimiz, 7 günlük bir süreçte açılış galası, gösterimler,paneller, söyleşiler, atölye faaliyetleri ve ödül töreni etkinliklerini kapsayacak ve yakın çevre il ve ilçelerde de etkinlikler yürütülecektir.

SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER