MarkaWorld.com

Türkiye’de üretiyor, tüm dünyaya ihraç ediyor

Turanlar Grup şirketlerinden Peli Paper, kağıt sektörünün en özel ürünü olan çay ve kahve poşeti filtre kağıdı üretimiyle kısa sürede dünyanın en önemli üç çay poşeti üreticisinden biri olmayı başardı. Peli Paper ürünleri Almanya’dan Çin’e kadar uzanan bir coğrafyaya ihraç ediliyor.

Türkiye’de üretiyor, tüm dünyaya ihraç ediyor
29 Ağustos 2016 - 11:43 'de eklendi ve 1766 kez görüntülendi.

Turanlar Grup şirketlerinden Peli Paper, nitelikli kağıt olarak tanımlanan çay poşeti ve filtre kahve kağıdını İngiltere başta olmak üzere dünyanın çeşitli noktalarına ihraç ederek Türkiye ekonomisine katma değer yaratırken, Türkiye’de tek, dünyada ise en önemli üç çay poşeti üreticisinden biri olarak faaliyetlerine devam etmekte.

Gerek yurtiçinde gerekse de yurtdışında dünyanın dört bir yanındaki iş ortaklarına birinci sınıf nitelikli filtre kağıdı tedarik eden Peli Paper, Türkiye’nin ithal ettiği bir ürünü artık kendi içinde üreterek kısa sürede Türkiye’den çıkan dünya markaları arasına girmeyi başardı.

Dünya Standartlarında Üretim

Turanlar Grup Yönetim Kurulu üyesi Murat Turan, “Dünyanın en büyük çay firmaları bizim imal ettiğimiz kağıtları kullanıyor, şu an dünyada ürünümüzün kullanılmadığı bir ülke yok, en çok çayın tüketildiği ve kendine has bir çay kültürü olan İngiltere’deki tüm çay firmaları da bizim ürünlerimizi kullanmakta” dedi.

Dünya’nın En Nitelikli Kağıt Üreticilerinden

Mevcut ürünlerle yetinmeyip, sürekli olarak ürün gamını yenilemek, geliştirmek ve dünyanın en nitelikli kağıt üreticisi olarak Türkiye’den çıkan bir markanın dünyada rakipsiz olabileceğini göstermeyi hedeflediklerini açıklayan Turan: “Ülkemize sağladığımız katma değer ve yarattığımız istihdam üretici olarak motivasyonumuzu daha da güçlendiriyor. Hedefimiz 2016 yılında üretim kapasitemizi dah da yukarı taşımak olacaktır.” dedi.

Türkiye’de Tek, Dünya’da İlk Üç Arasında

100 milyon euro’yu aşan öz sermaye yatırımı ve 500’den fazla çalışanıyla Turanlar Grup bünyesindeki Vezirköprü Orman Ürünleri ve Kağıt Sanayi A.Ş. çatısı altında üretime devam eden Peli Paper markasının öncelikli amaçları arasında mevcut pazarı daha da genişletmek olduğuna vurgu yapan Murat Turan; Peli Paper ürün kalitesinin dünyanın dört bir yanında tanındığını belirtti.

Sallama çay poşeti olarak bilinen kağıdı üretirken en son teknolojiyi kullandıklarını ve hijyen kurallarına dikkat ettiklerini söyleyen Turan: “Dünya standartlarında bir ürün ürettiğimizden üretimi de dünya standartlarında yapıyoruz, ürünlerimizin standartlara uyduğunu almış olduğumuz sertifikalarla belgeledik, dünya genelinde tanınmış çay ve kahve poşeti makine üreticileri bünyesinde yapılmış olan testlerde de kağıt kalitesi ve işlevi hususlarında onay aldık” dedi.

 

 

SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER