MarkaWorld.com

TÜRK YTONG SEKTÖRDEKİ 52. YILINI KUTLADI

TÜRK YTONG SEKTÖRDEKİ 52. YILINI KUTLADI
18 Aralık 2015 - 10:51 'de eklendi ve 1654 kez görüntülendi.

Türkiye’nin en köklü şirketlerinden olan ve inşaat sektöründe kaliteli ve yenilikçi ürünlere öncülük eden Türk Ytong’un 52. kuruluş yıldönümü etkinliklerle kutlandı.

ytong_2

Yapı malzeme sektörünün öncü kuruluşu Türk Ytong 52. yaşını Trakya, Çatalca, Antalya, Bilecik ve Pendik tesislerinde düzenlenen etkinliklerle kutladı.

Ytong ortakları, yöneticileri ve çalışanlarının bir araya geldiği törende uzun yıllar Ytong’a hizmet veren çalışanlara kıdem ödülleri verildi.

ytong_3

Her Yeni Yılı Yeniliklerle Karşılıyoruz

Törende konuşan Genel Müdür Gökhan Erel, Ytong’un sahip olduğu köklü kurum kültürü ve yenilikçilik anlayışına dikkat çekerek, tüm çalışanlarıyla birlikte her yılı bir öncekinden çok daha başarılı geçirdiklerini dile getirdi. Erel, “Bu yıl da Türk Ytong’un gerek kendi içinde gerekse de sektöründe ilklere imza attığı bir yıl oldu. Öncelikle Türk Ytong’un büyüyen ve hızla yenilenen yapısına, genişleyen müşteri, ürün ve hizmet yelpazesine cevap verecek, yüksek performanslı yeni bir teknolojiyle kavuşması için, altyapımızı yenileme çalışmalarını başlattık. Yenilikçi anlayışımızı üretim süreçlerimize de yansıtarak, enerji verimliliği ve çevre koruma odaklı Ar-Ge çalışmalarımıza hız vererek blok ürünlerimizin ısı yalıtım performansını yüzde 15 artırdık. Ytong olarak, ısı yalıtımına sahip, çevre dostu ürünlerimizle tüketicileri ve çevreyi korumaya; sürdürülebilir tercihler yapmaya, enerji ve kaynaklarını korumaya önem veren bir anlayış ile hizmet vermeye devam ediyoruz. Türk Ytong’u sektöründe ve dünya gazbeton liginde en yükseklere taşıyan başarıların temelinde de tüm ekibimizin sahip olduğu bu anlayış ve inanç yatıyor” dedi.

ytong_4

Sürdürülebilir Başarıyı Hedefliyoruz

Yönetim Kurulu Başkanı F. Fethi Hinginar da konuşmasında “Bundan tam 52 yıl önce Türkiye’ye kazandırılan bu büyük eserin bugün ulaştığı seviye hepimize gurur veriyor. Ülke çapında yaşanan tüm sıkıntılara karşılık inşaat sektörü Türkiye’nin en önemli sektörü olmaya devam etti. 2015, hem ekonomik hem de siyasi sorunlara rağmen hepimizi gururlandıran pek çok güzel gelişmenin yaşandığı, Türk Ytong’un ikinci 50 yılına sağlam adımların atıldığı, yeni hedeflerimize adım adım ilerlediğimiz güzel bir yıl oldu. Tüm fabrikalarımız yine tam kapasite ile çalıştı. Ve yine bütün yılların üzerinde, rekor bir üretim ve satış seviyesine ulaştık. Bizler de bu sektör içinde malzememizin, teknolojik üstünlüğümüzün ve güvenilir bir şirket olmamızın verdiği güçle yerimizi korumaya ve daha da ileri gitmeye gayret edeceğiz. Araştırma, ürün geliştirme ve inovasyon konularında çalışmalara hız kesmeden devam edecek, sürdürülebilir başarıyı hedefleyeceğiz. Ytong ailesinin birlikte birçok yeniliklere daha imza atacağımıza ve daha da büyük başarılara ulaşacağımıza yürekten inanıyorum” dedi.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER