MarkaWorld.com

TURİZMİN DAVOS’U WORLD TOURISM FORUM’DA YENİ PAZAR ‘AFRİKA’ KONUŞULACAK

TURİZMİN DAVOS’U WORLD TOURISM FORUM’DA YENİ PAZAR ‘AFRİKA’ KONUŞULACAK
11 Ocak 2016 - 9:02 'de eklendi ve 3136 kez görüntülendi.

Dünya turizmine yön veren liderler World Tourism Forum kapsamında 4-6 Şubat tarihlerinde ikinci kez İstanbul’da bir araya gelecek. Turizm sektöründe duayen 100 ismin konuşmacı olarak katılacağı, İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenecek olan zirveye 7 bin katılımcı bekleniyor. Zirvenin ana gündem maddelerinden biri de sektörün yeni pazarı ‘Afrika’ olacak.

wtf_3

World Tourism Forum, dünya turizmine yön veren liderleri yeniden bir araya getirmeye hazırlanıyor. 4 bin yerli, 3 bin yabancı olmak üzere toplamda 7 bin konuğun beklendiği dev organizasyon, 4-6 Şubat tarihlerinde İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşecek. ‘Turizmin Davosu’ World Tourism Forum’un bu yıl ki gündem maddeleri arasında sektörün yeni pazarı ‘Afrika’ da yer alacak. Ayrıca “Destinasyon pazarlaması, turizm yatırımları, online turizm, siyasetin turizme etkisi, sağlık turizmi, alışveriş turizmi, lüks konseptler, sürdürülebilir turizm, uluslararası spor organizasyonları, MICE sektörü, turizm ve medya, turizm sektörü ve inovasyon, teknoloji ve akıllı yatırımlar” gibi konularda zirvede ele alınacak.

wtf_2

CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN KATILACAK

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile bu yıl ikinci kez gerçekleşecek World Tourism Forum, turizm trendlerini belirleyen kanaat önderlerini, yatırımcıları, siyasi otoriteleri ve sektör temsilcilerini İstanbul’da buluşturacak. World Tourism Forum Başkanı Bulut Bağcı başkanlığında İstanbul Lütfü Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşecek olan zirvenin konuşmacıları arasında Avrupa Komisyonu Eski Başkanı José Manuel Barroso, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy, T.C. Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, TAV Havalimanları Holding CEO’su Sani Şener, ABTA CEO’su Mark Tanzer, İstanbul Rum Ortodoks Patriği Dimitrios Arhondonis, Fener Rum Patriği I. Bartholomeos ve Avrupa Parlementosu Ulaştırma ve Turizm Komitesi Başkan Yardımcısı István Ujhelyi gibi isimler bulunacak.

wtf_4

SEKTÖRÜN OSKARLARI SAHİPLERİNİ BULACAK

5 Şubat akşamı ise bu yıl ikincisi düzenlenecek ve “Dünya’da Turizm Oskarları” olarak adlandırılan “World Tourism Awards” ödül töreni yaklaşık bin kişinin katılım ile Çırağan Sarayı’nda gerçekleşecek. Gecenin sonunda ise 40’tan fazla kategoride ödül sahiplerini bulacak.

SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER