MarkaWorld.com

TOÇEV GÜÇLÜ DESTEKÇİLERİYLE VODAFONE 37. İSTANBUL MARATONU’NDA

TOÇEV GÜÇLÜ DESTEKÇİLERİYLE VODAFONE 37. İSTANBUL MARATONU’NDA
30 Ekim 2015 - 9:16 'de eklendi ve 1785 kez görüntülendi.

Okuma istekli çocukları eğitim hayatları boyunca destekleyen TOÇEV, Vodafone 37. İstanbul Maratonu’nda bu yıl ilk kez yardımseverlik koşusu konseptiyle bağış toplayacak.

tocev

TOÇEV bu sene 15 Kasım’da İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. tarafından düzenlenen Vodafone 37. İstanbul Maratonu’na, dünyada uzun yıllardır STK’lara çok önemli kaynak oluşturan yardımseverlik koşusu konseptiyle katılıyor. Yaklaşık beş aylık süreçte yetmişi aşkın bireysel koşucu ve birbirinden değerli 21 kurumsal takımdan destek alan TOÇEV, 5 Kasım’da başlayıp 8 Aralık’ta biten kampanya ile koşucuların çağrılarıyla bağış toplayacak.

Ayşe Tolga, Hakan Bilgin, Elvin Levinler gibi ünlü isimlerin, Mahmut Yavuz gibi değerli maratoncuların destek çağrısı yapacağı kampanyada, koşucular çocukların eğitimlerini sürdürebilmeleri için kaynak oluşturacak.

Ayrıca ünlü sanatçı Murat Evgin, TOÇEV için özel olarak hazırladığı cingıl ile kampanyaya ayrı bir renk kattı.

Daha aydınlık bir Türkiye için TOÇEV’in okuma istekli çocuklarını desteklemek isterseniz tocev.org.tr adresindeki online bağış bölümünden bağış yapabilirsiniz.

YARDIMSEVERLİK KOŞUSU NEDİR?

Yardımseverlik Koşusu maratona katılan kişilerin, koşarken farkındalık sağlamak için bir STK’yı desteklemeleri ve çevrelerinden bu STK için bağış talep etmeleridir.

TOÇEV’İ DESTEKLEYEN KURUMLAR

Vodafone 37. İstanbul Maratonu’nda koşu takımlarıyla TOÇEV’i destekleyeceğini açıklayan kurumlar şunlardır:

Açı Okulları, Ata Holding, Beşiktaş JK, B-fit, Bilgili Holding, BNP Paribas, BP, Bristol-Mayer Squibb (BMS İlaç), Çelebi Holding, ISS Türkiye, Kaspersky, Koç Üniversitesi Pazarlama Kulübü, Park Dedeman, Renaissance Polat Istanbul Hotel, Renaissance Istanbul Polat Bosphorus Hotel, Sony, Teklas Kauçuk, Tezmaksan Makine Sanayi, Towers Watson, Üçler Market, Zorlu Enerji Grubu.

TOÇEV (Tüvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı) hakkında

TOÇEV, Türkiye’nin çeşitli illerinde maddi yetersizlik nedeniyle okuyamayan çocuklara bütün eğitim hayatları boyunca maddi-manevi destek vermekte ve çocukların temel ihtiyaçlarını karşılamaktadır. 1994 yılında kurulan TOÇEV, Türkiye genelinde 16 ulusal proje yürütmektedir. Yaşasın Okulumuz, Bir Şey Değişir Her Şey Değişir, Günebakan, İlk Yardıma İlk Adım, Parlak Gülüşler Parlak Gelecekler, Evimdeyim, Yarının İzleri, Paylaşmayı Seven Parmak Kaldırsın, İyi Beslenmek İyi Gelecek, Temiziz, Kütüphaneler, Enerjimiz Çocuklar İçin, Benergenim, YBO, Özgürlüğüm, Kahvaltılı Sabahlar Sağlıklı Yarınlar TOÇEV’in yürüttüğü projelerdir. TOÇEV faaliyetleri ve projeleriyle beş milyonun üstünde çocuğun hayatına dokunmuştur. Daha fazla bilgi için www.tocev.org.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER