MarkaWorld.com

Tiny House Adalı ile Özgür Yaşam Deneyimi

Tiny House Adalı ile Özgür Yaşam Deneyimi
19 Şubat 2021 - 16:31 'de eklendi ve 14476 kez görüntülendi.

1985 yılından bu yana, prefabrik konut ve çelik yapı alanında üretim yapan ADALI A.Ş., kent yaşamına alternatif, özgür bir yaşam deneyimi sunan özel tasarım, mobil ev çözümlerini “Tiny House Adalı” markasıyla duyurdu.

Dünyada hızla yayılan küçük ev akımını destekleyen ‘‘Tiny House Adalı’’, O2 belgeli bir römork üzerine inşa edilen, trafiğe çıkabilen, ruhsatlı ve plakalı, özel tasarım evleri, kişilere sadece bir ev değil, keşfedilmeyi bekleyen özgür bir yaşam deneyimi sunuyor. Adalı A.Ş.’nin ürettiği yeni evler Tekirdağ’da bulunan Tiny House Adalı Showroom’unda, sergileniyor.

tiny house adalı iç çekim 2

Tiny House Adalı Mimari

Evlerinin İç Mimarı tasarımını gerçekleştiren Mimar Hikmet Erdem Alp; ‘‘Yarattığımız mekanlarda; genişlik, ferahlık ve alan algısını yaratacak bir tasarım anlayışı benimsedik’’ diyor. Karavan gibi, tekne gibi küçük alanlarda yaşamaya alışık olan kişiler için Tiny House Adalı evleri, kişilerin özgürlük ve macera deneyimi için bir noktada feragat etmek zorunda kaldıkları ‘’konforu’’, sağlayacak şekilde tasarlandı. Bu evler sahiplerinin bütün maceralarını evlerinin konforuyla yaşamaları üzerine inşa edildi. Tiny House Adalı evlerinin kusursuz işçiliği ve kaliteli malzemesi, müşterileri için en büyük tercih sebebi.

tiny house adalı iç çekim 3

Tiny House Adalı’da Yaşam

2 yıl garantili, Tiny House Adalı mobil evleri, ağırlıkları 2000-3500 kg aralığında ve 15 farklı modelde tasarlandı.​ Evler, hiç bir altyapı hazırlığı yapılmadan istenilen araziye konulabiliyor. Tip onay belgesi bulunan Tiny House Adalı evleri, plakalı ve ruhsatlı olarak teslim ediliyor. Kuçük ev (Tiny House) konseptindeki yapılar Türkiye’de yasal olarak “Karavan” olan bir araç olarak tanımlanıyor ve Karayolları yönetmeliğine tabi oluyorlar. Bu nedenle herhangi bir araziye koymak için imar izni gerekmiyor. Evlerle yolculuk yapmak için, Karayolları Yönetmeliği gereği şoförünün “BE” sınıfı ehliyetinin olması gerekiyor.

Daha az eşya ile doğal yaşama taleplerini karşılayan bu evler lüks, estetik ve özgürlüğü bir arada sunuyor. Bu konsept ayrıca daha az kullanılan kaynaklarla, ekolojik ayak izimizi hafifleterek gelecekte daha iyi bir dünya vaat ediyor.

tiny house adalı iç çekim

Tiny House Adalı Hikayesi

Adalı A.Ş Ortağı ve Genel Müdürü Ali Rıza Adalı ‘‘ Tiny House Adalı’’ markasının doğuşunu söyle anlatıyor. Küçük ev (Tiny House) akımı dünyada hızla yayılırken, biz üretim için gerekli alt yapıya hali hazırda sahiptik. Dünyada yaşanan pandeminin etkileri, bir çok aile gibi bizi de hayatı daha keyifli kılmak için alternatif arayışlara yöneltti. İlk pilot modelimiz Gezgin’i kendi ihtiyaçlarımızdan yola çıkarak tasarladık. Prototip üzerinde çalışırken, alışık olduğumuz bütün konforu istiyorduk. Ayrıca yolda ya da yerleştiğimiz yerde bir sorun yaşamamakta bizim için önemliydi.

Gezgin yola çıkınca, görüp özellikle bizim ürettiğimiz bir Tiny House’a sahip olmak isteyen bir çok kişi oldu. Bunun sebebi Adalı Grubun kuruluşundan bu yana çelik ev ve prefabrik konut sektöründe yaratmış olduğu güvendi.

Daha az eşya ile doğal yaşam taleplerini karşılayan bu evler lüks, estetik ve özgürlüğü bir arada sunuyor. Bu konsept ayrıca daha az kullanılan kaynaklarla, ekolojik ayak izimizi hafifleterek gelecekte daha iyi bir dünya vaat ediyor

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER