MarkaWorld.com

Tatilde bile işten vazgeçemedik

Avansas.com’un satış verilerine ve saha araştırmalarına dayanarak yaptığı son araştırması tatilde bile işten kopamadığımızı ortaya koydu. Araştırmaya göre çalışanlar tatilde işlerini takip etmeyi sürdürüyor. Kadınlar işlerini akıllı telefonlar üzerinden kontrol ederken, erkekler bilgisayarlarını yanlarından ayırmıyor.

Tatilde bile işten vazgeçemedik
29 Eylül 2016 - 11:30 'de eklendi ve 1536 kez görüntülendi.

Günümüzde iş hayatının yoğunluğu işyeri dışına da yansıyor. Bu durum çalışanları mobil olmaya yöneltiyor. Trafikte, öğlen arasında ve hatta tatilde bile işten uzak kalamadığı için çalışanlar; tablet, akıllı telefonlar, USB bellek, harici bellek, powerbank gibi teknolojik ürünlerden de vazgeçemiyor.

Sosyal medyacı kadınlar

“İşyerinin alışveriş yeri” Avansas.com satış verilerine ve yaptığı saha araştırmalarına göre çalışanların tatillerde teknolojik ürün kullanımını analiz etti. Araştırma sonuçlarına göre kadınlar erkeklere oranla taşınabilir cihazlara daha fazla rağbet gösteriyor. Her zaman ve her yerde internete erişmek isteyen kadınlar, işle ilgili çalışmalarını ise akıllı telefonları vasıtasıyla sürdürüyor. Kadınlar, mobil cihazlarını iş dışında gündemi ve sosyal medya hesaplarını takip etmek için kullanıyor. Erkekler ise tatile bilgisayarsız çıkmıyor. Kadınlara oranla daha fazla bilgisayar kullanan erkekler, işin yanı sıra bilgisayarlarından gündemdeki haberleri takip ediyor, banka/finans işlemlerini gerçekleştiriyor.

avansas_2

Erkeklerin önceliği bilgisayar

Mobiliteden vazgeçemeyen kadınların satın aldığı ürünlerin başında akıllı telefonlar ve powerbank taşınabilir şarj cihazları geliyor. Erkeklerde ise bu sıralama akıllı telefon ve bilgisayar olarak değişiyor. Kadınlar ağırlıklı olarak usb bellek kullanırken, erkekler harici hard disk’lere daha fazla rağbet ediyor. Daha pratik, çantada taşınabilecek kadar hafif ve farklı aksesuarlarla şıklıklarına uyarlayabildikleri tabletleri bilgisayarlara tercih eden kadınların aksine erkekler “Önce bilgisayar, sonra tablet” diyor. Araştırma sonuçlarına göre kadın ve erkeklerin buluştuğu en önemli nokta ise teknolojiden uzak kalamamaları… Her iki tarafta tatilde cep telefonu veya bilgisayardan uzakta bir gün bile geçiremeyeceklerini söylüyor.

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER