MarkaWorld.com

SU TASARRUFUNU TAM DA FARK YARATABİLDİĞİNİZ YERDE, BANYODA YAPIN

SU TASARRUFUNU TAM DA FARK YARATABİLDİĞİNİZ YERDE, BANYODA YAPIN
02 Aralık 2015 - 10:55 'de eklendi ve 1680 kez görüntülendi.

Dünyaya uzaydan bakıldığında, gezegenimizin yüzeyinin yüzde 70’inden fazlasının su ile kaplı olduğu görülüyor. Ancak, toplam su hacminin sadece yüzde 2,5’i tatlı sudan oluşuyor üstelik bunun da büyük kısmı ise kar ve buz içinde hapsolmuş, donmuş halde bulunuyor. Yüzde 0,3’ünden biraz azının tatlı sudan oluşması da su tasarrufunun neden bu kadar önemli olduğunu gözler önüne seriyor. Bu hayati kaynağın sağduyulu şekilde yönetilmesi için, insanoğlu da günlük yaşamımızda önem kazanmaya devam edecek çok sayıda teknoloji geliştiriyor.

grohe_003

Suyun çoğunluğu banyoda tüketiliyor

Haneler, küresel su tüketiminin yaklaşık onda birini oluşturuyor. İnsanlar suyu her gün çamaşır ve bulaşık yıkamanın, yemek yapmanın ve su içmenin yanı sıra kişisel hijyen, evlerini temizlemek ve bahçelerini sulamak gibi farklı nedenlerle kullanıyor. Suyun çoğunluğunun duş ve banyo, el yıkama ve tuvalet yıkama gibi işler için kullanıldığı düşünüldüğünde, banyoda su tasarrufu sağlayan teknolojilerin kullanımı da özellikle önem kazanıyor. Su akışı, performans ve konfordan taviz vermeksizin her su çıkış noktasında sınırlandırılabiliyor. GROHE, birlikte kullanıldığında, su tasarrufunda karşılaşılan zorluklara sürdürülebilir bir çözüm sağlayan, cazip tasarımlı ürünler sunuyor.

%100 konfor ile %50 veya daha fazla tasarruf

GROHE EcoJoy® teknolojisi, banyoda yüzde 50’ye varan veya daha fazla tasarruf yapılmasını mümkün kılıyor. Örneğin, tek kumanda kollu bataryaları, diğer üreticilerin sunduğu su bataryalarının on litrelik tüketime kıyasla dakikada sadece 5,7 litrelik sürekli akış hacmi sağlıyor. Entegre su tasarruf teknolojisine veya EcoButton düğmesine sahip GROHE duşları su tüketiminin kontrolünü kullanıcıların parmaklarının ucuna taşıyor. GROHE termostatlarında da, akış hızının yüzde 50’ye varan oranlarda azaltılmasına imkan veren EcoButton düğmesi ile doğru sıcaklığı ararken su israfının önüne geçiyor. Tuvaletlerdeki yıkama sistemleri ise, kullanıcıların gerekli su miktarını seçmesine imkan veren bir start/stop düğmesi veya çift hacimli yıkama özelliğine sahip. Tüketicilerin evlerindeki tüm su çıkış noktalarını bu akıllı teknoloji ile donatabilmesini sağlamak için de, mutfak lavabosu için uyumlu GROHE EcoJoy® bataryaları da bulunuyor. GROHE EcoJoy®, bu şekilde konfor ve rahatlıktan hiçbir taviz vermeksizin günlük su tüketimi azaltarak hem çevre korumaya hem de ev bütçelerine katkı sağlıyor.

Doğanın en hayati unsurunu korumaya büyük önem veren GROHE, sürdürülebilir ürünler geliştiriyor. Sürdürülebilirliğin evde başladığını gören ve sayıları giderek artan tüketiciler de bu konudaki duyarlılıklarının GROHE ürünleriyle karşılandığına güveniyorlar.

 

dekoronline_yatay_banner

SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER