MarkaWorld.com

ŞİŞECAM DÜZCAM, GELECEĞİN MİMARLARIYLA POLATLI’DA BULUŞTU

ŞİŞECAM DÜZCAM, GELECEĞİN MİMARLARIYLA POLATLI’DA BULUŞTU
07 Aralık 2015 - 11:31 'de eklendi ve 2334 kez görüntülendi.

Dünyanın en büyük düzcam üreticilerinden Şişecam Düzcam, geleceğin mimarlarını Polatlı’daki üretim tesislerinde ağırladı. 17 Kasım 2015 tarihinde ODTÜ Mimarlık Fakültesi öğrencilerine yönelik gerçekleştirilen fabrika gezisinde öğrencilere düzcam üretimi, Şişecam Düzcam ürünleri ve ürünlerin kullanım alanları hakkında bilgiler verildi.

sisecam_02

Cam sektörünün global oyuncusu Şişecam Topluluğu bünyesinde faaliyet gösteren Şişecam Düzcam, 2014 yılında faaliyete geçen Polatlı’daki tesislerinde Ortadoğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi 2. Sınıf öğrencilerini ağırlayarak, tesislerdeki üretim süreçleri hakkında bilgi verdi. 17 Kasım 2015 tarihinde düzenlenen ve yaklaşık 100 öğrenci ile öğretim görevlilerinin katıldığı gezide, geleceğin mimarlarıyla cam üretiminde yenilikçi tasarımlar ve gelişen üretim teknikleri hakkında son gelişmeler paylaşıldı.

Yıllık 290.000 ton kapasite ile Türkiye ve yakın coğrafyanın en büyük düzcam fırınına sahip olan Şişecam Polatlı Tesisleri’ni ziyaret eden öğrenciler, teknik detaylar içeren gezi sonrasında yalıtım, dekorasyon, emniyet ve güvenlik ihtiyaçlarını eksiksiz karşılayan Şişecam Düzcam ürünleri hakkında da bilgilendirildiler.

Enerji Camları olmak üzere Şişecam Düzcam’ın ileri teknoloji ürünleri hakkında bilgilendirme yapıldı. Gezide ayrıca öğrenciler emniyet ve güvenlik camları kırılma davranışları gibi deneysel testler yapma imkânı da buldu.

2014 yılında faaliyete geçen, Türkiye ve yakın coğrafyanın 290.000 ton/ yıl kapasite ile en büyük düzcam fırınına sahip olan Polatlı Fabrikası düzcam üretimi teknik gezisi sonrasında; geleceğin mimarlarına İş Sağlığı ve Güvenliği Mühendisi Mehmet Coşkun tarafından cam ile yalıtım, dekorasyon, emniyet ve güvenlik ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri Şişecam Düzcam ürünleri hakkında detaylı bilgi verildi.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER