MarkaWorld.com

SINIFININ EN HAFİF VE EN SESSİZİ, PANASONIC “EVO SERİSİ”

SINIFININ EN HAFİF VE EN SESSİZİ, PANASONIC “EVO SERİSİ”
27 Ekim 2015 - 13:08 'de eklendi ve 1706 kez görüntülendi.
 • Türkiye’nin görüntü sistemleri pazar lideri Astel Elektronik, Panasonic’in kiralama konusunda ödüllü büyük mekan projeksiyonu “PT-DZ21K” serisinin devamı “Evo Serisi”ni, katma değerli hizmet anlayışıyla kullanıcılarla buluşturdu.
 • 20 bin lümen parlaklığı ve WUXGA çözünürlüğü ile yeni “Evo Serisi”, lamba ömrü ve kompakt tasarımıyla selefi olan “PT-DZ21K”nın önüne geçerken; konserler, canlı gösteriler, showroomlar ve müzeler için eşsiz bir deneyim sunacak.

Dünya görüntü teknolojileri devlerini Türkiye pazarıyla buluşturan Astel Elektronik, Panasonic’in kiralama ve büyük mekan projeksiyonu deneyimi konusunda ödüllü “PT-DZ21K” serisinin devamı olan “PT-DZ21K2” serisini tüketicilerle buluşturdu.

astel

Daha hafif, daha sessiz ve daha uzun ömürlü

Yeni “Evo Serisi”; yüksek parlaklık, kurulum, operasyon, bakım kolaylığı ve maliyet verimliliği gibi kriterlerin tümünden tam puan alırken, selefi olan “PT-DZ21K” serisinden lamba ömrü ve kompakt tasarımı ile ayrılıyor. Öncülünde 2,000 saat olan lamba ömrü, yeni seride 3,000 saate çıkarılırken; kasa tasarımında yapılan ince ayarlarla kasanın ağırlığı 43 kg’dan 41 kg’a, çalışma gürültüsü ise 46 dB’den 43 dB’e çekildi.

“Hareket bulanıklığı” sorununu ortadan kaldıran “Real Motion Processor” teknolojisi!

“Evo Serisi”nde kullanılan ve yeni geliştirilen “Real Motion Processor” ile 120Hz tarama hızına ulaşılıyor ve bu sayede projeksiyon sistemlerinde markalaşmış 3-çip DLP görüntü kalitesi bir üst seviyeye taşınıyor. “Real Motion Processor”un gücü “Evo serisi”nin üstün optik motoru ile birleştiğinde daha da gelişmiş bir görüntü kalitesi, çözünürlük, akıcılık ve kontrast ortaya çıkıyor. Bu özellikleri ile “Evo Serisi”; hareketli sahnelerde “hareket bulanıklığı” sorununu ortadan kaldırarak son derece akıcı bir görüntü performansı sunuyor.

“Quad Lamp” ile projeksiyon asla kesilmeyecek!

Kesintisiz projeksiyonun kilit önem taşıdığı uygulamalar göz önünde bulundurularak geliştirilen “Quad Lamp” 4’lü lamba teknolojisi ile lambaların birinde arıza yaşanması durumunda bile, diğer lambalar anında devreye girerek parlaklıkta herhangi bir düşüş yaşanmadan projeksiyona devam edilmesi sağlanıyor.

Bu özelliği ile 7/24 projeksiyon operasyonu yapabilmenin teminatı olan “Quad-Lamp” teknolojisi; aynı zamanda optik motor tasarımına getirdiği yeniliklerle kabin hacmini de dramatik ölçüde azaltarak, kiralama uygulamalarının vazgeçilmezi olan kompakt ve hafif projeksiyon tasarımını mümkün kılıyor.

“Evo Serisi”nde kurulum esnekliği maksimum, operasyon maliyeti minimumda!

Sabit kurulumlu büyük mekan uygulamalarının yanı sıra kiralama sektöründe, en yüksek kurulum ve operasyon kolaylığı sağlayacak işlevlerle donanmış “Panasonic Evo Serisi”; dev ekranların yaratılacağı çoklu cihaz uygulamalarında “Edge-Blending ve “Color-Matching” özellikleriyle de büyük kolaylık sağlıyor. Geniş ekran ve yüzeyler üzerinde çok üniteli parlaklık kontrolü hiç olmadığı kadar kolay yapılırken; köşe düzeltme ve geometrik ayar işlevleri ise küre, silindir ve benzeri özel şekilli yüzeyler üzerine -herhangi bir harici ekipmana gerek kalmadan- uzaktan kumanda ile görüntü projeksiyonunu mümkün kılıyor.

“DIGITAL LINK” ile komutları kolayca aktarın!

“HDBaseT” teknolojisi ile çalışan “DIGITAL LINK” sayesinde; “HD video”, “audio” ve kontrol komutlarını sadece “CAT5e” kablosu ile aktarabilen “Panasonic Evo Serisi”, sistemlerin maliyeti kadar karmaşıklığını da azaltarak; hem cepleri rahatlatıyor hem de büyük kullanım kolaylığı sağlıyor.

Büyük mekanlar için eşsiz bir projeksiyon çözümü!

Panasonic’in Türkiye pazarlama ve dağıtımını yapan Astel Elektronik’in Pazarlama Direktörü Kaan Kısakol, PT-DZ21K serisi ile büyük mekan ve kiralama uygulamalarının vazgeçilmezi haline gelen Panasonic’in yeni “Evo Serisi” ile bu konumunu daha da perçinlediğini söyledi.

Kaan Kısakol, “Evo Serisi” sınıfının en hafif ve sessiz tasarımı, kurulum ve operasyon esnekliği ile kiralama sektörü için biçilmiş bir kaftanken; üstün görüntü kalitesi ve maliyet-efektif operasyonu ile de her türlü büyük mekan için göz ardı edilemeyecek bir projeksiyon çözümü haline geliyor. Kısacası konserler, canlı eventler ve gösteriler, showroomlar ve müzeler önümüzdeki dönemde “Panasonic Evo Serisi” ile eşsiz bir projeksiyon çözümüne kavuşacak” dedi.

Bir bakışta “Panasonic 3-chip DLP Evo Serisi”:

 • WUXGA’ya (1920×1200 piksel) varan çözünürlük ve 20,000 lümene varan parlaklık
 • Sadece 41kg ağırlığında taşıması kolay kompakt kasa sayesinde kolay taşınabilir, zahmetsiz kurulabilir
 • Real Motion Processor’ün 120 Hz yenileme hızı ile hareketli sahnelerde üstün görüntü performansı sağlanır
 • 10,000:1 kontrast oranı ile en ufak ayrıntılar bile rahatlıkla seçilebilir
 • Quad-Lamp dörtlü lamba sistemi ile bir lamba arızasında bile kesintisiz, güvenilir projeksiyon deneyimi yaşanır
 • Daylight View 3 özelliği sayesinde gündüz açık havada gerçekleştirilen organizasyonlarda bile yansıtılan içerikler rahatlıkla görülebilir
 • 3,000 saat lamba ömrü ve 12,000 saat filtre ömrü ile daha uzun bakım döngüsü, daha düşük operasyon maliyetleri sağlanır
 • Geometrik Ayar özelliği ile özel şekilli yüzeylere zahmetsiz projeksiyon yapılır
 • 46 dB sınıfının en sessiz operasyonu gerçekleştirilir
 • 360derece döndürülerek istenilen yere istenilen açıda projeksiyon yapılabilir, portre modu ile farklı ve ilgi çekici bir görüntü oranında içerikler yansıtılabilir.
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER