MarkaWorld.com

Shell yatırımlarına devam ediyor

Shell & Turcas, Yavuz Sultan Selim Köprüsü Kuzey Çevre Otoyolu’nda hizmet verecek yeni akaryakıt istasyonu yatırımlarıyla, perakende ağını genişletmeye devam ediyor.

Shell yatırımlarına devam ediyor
25 Ağustos 2016 - 9:42 'de eklendi ve 1742 kez görüntülendi.

Türkiye akaryakıt pazarının önde gelen şirketlerinden Shell & Turcas, istasyon ağına yatırım yapmaya devam ediyor. Shell, Türkiye’nin en büyük altyapı projelerinden biri olan Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Çevre Otoyolu Projesi’nde, 26 Ağustos’tan itibaren ilk etapta 2 istasyonu ile faaliyete geçmeyi planlıyor. İlerleyen dönemde 1 istasyon daha açılacak ve Kuzey Çevre Otoyolu üzerindeki toplam Shell istasyonu sayısı 3’e çıkacak.

Türkiye geneline yayılmış 1000’den fazla akaryakıt istasyonuyla 24 saat hizmet veren Shell & Turcas, Türkiye’nin hızla gelişen karayolu altyapısına yönelik yeni yatırımları destekleyen büyüme stratejisiyle, her biri aynı zamanda birer perakende noktası da olan istasyonlar zincirinin bulunduğu lokasyonları, sürekli olarak çeşitlendiriyor.  

Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün 26 Ağustos’taki resmi açılışıyla birlikte faaliyete geçmesi planlanan iki yeni istasyonun yatırım sürecinin tamamlanmasına ilişkin düzenlenen törende bir konuşma yapan Shell Türkiye Ülke Başkanı Ahmet Erdem, Bugün Türkiye’nin en köklü enerji şirketlerinden Turcas ile kurduğumuz ortak girişim şirketimiz Shell & Turcas için, çok önemli bir yatırımın hazır hale gelmesinin gururunu yaşıyoruz. Shell olarak 93 yıldır Türkiye’de hizmet sunuyoruz. Türkiye, genç ve dinamik nüfusu, büyüyen ekonomisi ile Shell için öncelikli ülkelerden biri konumundadır. Shell olarak, yatırım kararlarımızı uzun vadeli bir bakış açısıyla alıyor, Türkiye’nin de bu anlamda potansiyeline ve geleceğine inanıyoruz. Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Çevre Otoyolu, dünyanın en önemli altyapı projelerinden biri. Bu ve benzeri mega projelerin parçası olmak bizim için gurur verici”  dedi.

Shell & Turcas CEO’su Felix Faber ise konuşmasında,Shell & Turcas olarak istasyon ağımıza yatırım yapıyor ve müşterilerimizin bizi görmek istediği lokasyonlarda yeni istasyonlar açıyoruz. Türkiye’nin en önemli altyapı projelerinden biri olan Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Çevre Otoyolu’nda açtığımız istasyonları çok kısa sürede hizmete hazır hale getirdik, bu nedenle çok mutluyuz. Bu projedeki istasyonlarımız, bir çok yenilik ve farklı hizmeti hayata geçireceğimiz yerler olacak” dedi ve sözlerine şöyle devam etti:   

Örneğin buradaki istasyonlarımızdan biri, Türkiye’de işletttiğimiz tüm istasyonlarımız arasında en büyük markete sahip olan istasyonumuz olacak. Sunduğumuz kaliteli yakıtlarımıza ek olarak yeni istasyonlarımızdaki Shell Select marketlerimizle, yoldaki müşterilerimizin yakıt dışı ihtiyaçlarını da karşılamaya devam edeceğiz.”

Yeni tasarımlı istasyonlar ilk defa Kuzey Çevre Otoyolu üzerinde

Shell’in Kuzey Çevre Otoyolu üzerinde yeni açacağı istasyonlarda, yeni bir kolon tasarımı da uygulandı. Bu projedeki istasyonlardaki kolon tasarımı, Shell’in Türkiye’deki tüm istasyonlarından farklı. Ayrıca istasyonlarda çocuklar için özel tasarlanmış çocuk tuvaletleri de bulunuyor.

Türkiye geneline yayılmış 1000’i aşkın Shell akaryakıt istasyonundaki 15.000‘den fazla ön saha çalışanı, istasyonları ziyaret eden günde yaklaşık  1 milyondan fazla misafirine, onların ihtiyaçlarına göre farklılaştırılmış hizmetler sunuyor. Türk Standartları Enstitüsü’nün (TSE) gerçekleştirdiği denetimler sonucu, 2015 yılında Türkiye’de petrol piyasası akaryakıt dağıtım markaları arasında “Müşteri Dostu Marka” belgesini alan ilk marka olan Shell & Turcas, 169 akaryakıt istasyonuyla da TSE’den “Müşteri Dostu Kuruluş” belgesini almaya hak kazandı.

Shell & Turcas ayrıca,müşterileri misafir gibi ağırlamak” ve akaryakıt alışverişini “müşterileri gülümseten bir deneyime dönüştürmek” hedefiyle, Nisan 2015’ten bu yana, tüm Türkiye’de “Shell’e Hoş Geldiniz” programını uyguluyor.

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER