MarkaWorld.com

SESSİZ SİNEMA GÜNLERİ’NİN BİLETLERİ SATIŞTA!

SESSİZ SİNEMA GÜNLERİ’NİN BİLETLERİ SATIŞTA!
24 Kasım 2015 - 12:54 'de eklendi ve 1837 kez görüntülendi.

Sessiz sinemanın eşsiz örneklerini geniş kitlelere tanıtan Uluslararası İstanbul Sessiz Sinema Günleri’nin ikincisi, 3-6 Aralık 2015’te gerçekleşiyor. Kino İstanbul tarafından organize edilen, İstanbul Modern, Pera Müzesi ve Fransız Kültür Merkezi’nin ev sahipliğinde gerçekleşen festival, sinemanın öncü örneklerini canlı müzik eşliğinde bir araya getiriyor. Yerli ve yabancı akademisyenler, araştırmacılar, küratörler tarafından her filme özel sunumların yapılacağı gösterimler, sinemaseverleri bekliyor. Festivalin biletleri şimdi Biletix’te!

sinema_4

İtalya’nın ünlü sinemateği Cineteca di Bologna ve Hollanda’nın saygın sinema müzesi Eye Filmmuseum‘un kurumsal ortağı olduğu festivalin bu yılki teması, ‘Modern Kadının Doğuşu’ olarak belirlendi. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkısıyla gerçekleşen festivalde, büyük kısmı ilk kez seyirci karşısına çıkacak Osmanlı dönemi görüntülerinden Diva filmlerine, Chaplin ve Keaton klasiklerinden Alman dışavurumculuğuna, ilk kadın yönetmenlerin filmlerinden ‘renkli sessizler’e kadar birçok bölüm yer alıyor. Festival bu yıl ayrıca, dünyanın ilk film şirketi Gaumont’un 120. yıldönümünü ve Buster Keaton’un doğumunun 120. yılını, özel gösterimlerle gündeme getiriyor.

sinema_3

İndirimli ve Tam Biletlerin Adresi Biletix!

Sinema tarihinin eşsiz ve ulaşılması zor eserlerine yer veren festivalin biletleri biletix.com’da. Festivalde bilet fiyatları, ‘Renkli Sessizler’ bölümü hariç, tüm seanslar için öğrenci 10 TL, tam 15 TL olarak belirlendi. Biletler festival süresince gösterim mekanlarından da temin edilebilecek.

Ücretsiz Gösterimler İstanbul Modern’de!

3 Aralık Perşembe günü İstanbul Modern’deki tüm gösterimler ücretsiz olacak. Sinema tarihinin en önemli iki Diva’sı, Lyda Borelli ve Louis Brooks’un filmleri ücretsiz olarak seyirciyle buluşacak. Yine aynı gün, Amsterdam Belediyesi’nin katkılarıyla gerçekleşen ‘Suyun Geçtiği Şehirler’ film seçkisi; Süfrajetlerin başı çektiği ‘Kadın Komedyenler’ seçkisi sinemaseverleri bekliyor.

SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER