MarkaWorld.com

Sanata duyarlı ve yaratıcı nesiller için destek projesi

İstanbul Modern Sanat Müzesi’nin başlattığı “Okulum İstanbul Modern’de” projesi, sanatsever bir nesil yetiştirmeye katkı sağlamak isteyenleri bekliyor.

Sanata duyarlı ve yaratıcı nesiller için destek projesi
03 Kasım 2016 - 9:54 'de eklendi ve 1531 kez görüntülendi.

Kurulduğu günden bu yana 650 bin çocuk ve gence ücretsiz sanat eğitimi sağlayan İstanbul Modern Sanat Müzesi, daha fazla çocuğa ulaşmak için bu yıl “Okulum İstanbul Modern’de” projesini başlattı.

Destek alt limiti 100 TL olarak belirlenen proje sayesinde minimum 10 çocuğun sanat eğitimine katkı sağlanıyor. Sanata duyarlı ve yaratıcı nesiller yetiştirmek için daha fazla çocuğa ulaşmayı hedefleyen “Okulum İstanbul Modern’de” aynı zamanda özel günler için farklı bir hediye alternatifi sunuyor. Kendiniz ya da sevdikleriniz adına İstanbul Modern’e katkıda bulunarak, isme özel hazırlanacak sertifikalarla hem anlamlı bir armağan, hem de çocuklara sanat dolu bir gelecek hediye etmek mümkün.

“Okulum İstanbul Modern’de” projesine katkı sağlamak isteyenler okulum@istanbulmodern.org adresinden detaylı bilgi alabilir.

ist_modern_3

Sanat eğitimi veren bir müze

Kuruluşundan bu yana sadece sanat yapıtlarını sergilemekle kalmayan İstanbul Modern, bir sanat eğitim kurumu haline de geldi. Çocukların ve gençlerin sanat eğitimi olanaklarından yararlanması amacıyla müze içinde ve dışında pek çok çalışma yürüten İstanbul Modern’in programlarından bugüne dek yüz binlerce çocuk ve genç yararlandı.

ist_modern_2

Zengin sanat koleksiyonu, kütüphanesi, dönemsel sergileri ve Eğitim Odası ile okullar için yaratıcı bir öğrenme alanı olan İstanbul Modern, İstanbul’un birbirinden farklı ilçelerinden gelen çocukların müze ziyaretlerini eğlenceli ve nitelikli hale getiriyor. Özellikle anaokulu, ilk ve ortaöğretim çocuklarının ücretsiz olarak sanat eğitim programlarından faydalanmalarını sağlayan İstanbul Modern’i günde ortalama 500 çocuk ziyaret ederek, eğitimlere katılıyor.

 

SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER