MarkaWorld.com

RUSYA’YA BÜYÜK DARBE… RUSYA BU EYLEM KARŞISINDA NE YAPACAĞINI ŞAŞIRDI!

RUSYA’YA BÜYÜK DARBE… RUSYA BU EYLEM KARŞISINDA NE YAPACAĞINI ŞAŞIRDI!
02 Aralık 2015 - 15:42 'de eklendi ve 1959 kez görüntülendi.

Türkücü Aydın Aydın protesto için klibini yaktı…

aydin_aydin_1

Türkiye tarafından Suriye sınırını ihlal ettiği gerekçesiyle Rusya Hava Kuvvetleri’ne ait bir uçağın düşürülmesinin ardından çıkan kriz, iki ülke arasındaki ilişkilere dalga dalga yayılıyor.

Rusya’nın Türkiye’ye yönelik yaptırım kararları üzerine son olarak türkücü Aydın Aydın, ‘Senin ne mal olduğunu bir ben bilirim’ türküsüne Muğla’nın Fethiye İlçesi’nde çektiği klipte Rus mankenin rol alması nedeniyle klibin kopyalarını ateşe atarak yaktı. Aydın, bundan böyle kliplerinde ve konserlerinde Rus mankenlere yer vermeyeceğini açıkladı. Bu gelişme Rusya’da büyük şaşkınlık yarattı. Şimdi Rusya’nın yapacağı karşı atak merakla bekleniyor.

48 yaşındaki Hakkarili türkücü Aydın Aydın, ‘Pıt-Pet’ adlı son albümünde yer alan ‘Senin ne mal olduğunu bir ben bilirim’ türküsüne Fethiye Ölüdeniz’de Kasım ayında bir klip çekmişti. Ancak beklenmedik gelişmeler, Aydın Aydın’ın klibiyle ilgili önemli bir karar almasına yol açtı.

Muğla’nın Fethiye İlçesi’nde Ölüdeniz sahillerinde çekimlerine başlanan ve 2 günde tamamlanan klipte, Aydın Aydın ve Fethiyeli manken 21 yaşındaki Esra Kapıcı ile birlikte Rus uyruklu ‘Elena’ adlı bir manken de rol aldı. İşte klibin kaderi bu noktada değişti.

Aydın, sözü ve müziği kendisine ait türküye çektiği klibinin tanıtımını yapıp, piyasaya sürmeye hazırlanırken 24 Kasım’da Türk hava sahasını ihlal eden Rus savaş uçağı Türkiye tarafından düşürüldü. Olayın ardından vatandaşlarına ‘Türkiye’ye gitmeyin’ çağrısında bulunan Rusya, Türkiye’den yaş sebze ve meyve ithalatını yasaklayan bir dizi karara imza attı.

aydin_aydin_2

AYDIN’IN TEPKİSİ BÜYÜK OLDU!
Türkücü Aydın Aydın, Rusya’nın Türkiye’ye uyguladığı yaptırımları protesto etmek amacıyla ne yapabilirim diye düşündü ve olağanüstü bir eyleme imza attı. Aydın, Fethiye’de Kordon Boyu’ndaki bir restoranda yeni klibi için tanıtım toplantısı yaptı. Klipte Rus mankenle birlikte rol alan manken Esra Kapıcı ile kamera karşısına geçen türkücü, klibi basın mensuplarıyla birlikte izledi. Daha sonra klibin yer aldığı CD’leri eline alan Aydın, “Bundan böyle kliplerimde Rus mankenlere yer vermeyeceğim” diyerek klibin 2 kopyasını, restoranın ısıtılmasında kullanılan içi odunla dolu varillere atıp yaktı. Aydın’ın bu sert tepkisinin Rusya’da yaratacağı etki merak konusu oldu. Şimdi Rusya’nın karşı atağı tedirginlikle bekleniyor.

AYDIN RUS MANKENLERE KLİPLERİNDE YER VERMEYECEK
Bu klip için yaklaşık 25 bin lira harcadığını belirten Aydın, bu klibi yayınlamayacağını, harcanan parayı, verilen bunca emeği yakmayı hiçbir sanatçının istemeyeceğini ancak Rusya’nın yaptırım kararlarına karşı böyle bir protesto yapması gerektiğini anlatan Aydın, bundan böyle kliplerinde ve konserlerinde Rus mankenlere kesinlikle yer vermeyeceğini söyledi. Rus mankenin, İstanbul’daki bir mankenlik ajansı aracılıyla çekimlere katıldığını aktaran Aydın, klibinde Rus hayat kadınlarının evliliğini yıkıp ocağını söndürdüğü bir Türk erkeğini canlandırdığını kaydetti. Aydın, klibi Türk mankenlerle tekrar çekip piyasaya sürmeyi planladığını söyledi. Ancak, yuva yıkan Rus hayat kadınını hangi Türk mankenin oynayacağını açıklamadı.

aydin_aydin_3

‘BİZİM YERLİ MANKENLERİMİZ VAR’
Türkiye’de ilk kez bir sanatçının tanıtımı sırasında klibini yaktığını belirten Aydın Aydın, şöyle dedi:

“Türk halkı komşularına, misafirlerine çok değer veriyor. Bir sanatçı olarak tepkimi koymak istedim. Hepimiz dostluktan, barıştan, kardeşlikten yanayız. Ancak karşındaki insan sana o değeri vermiyorsa sen de değer vermeyeceksin. Günlerce kliple uğraştık. Hiçbir insan kendi emeğini yakmak istemez. Türkü piyasaya çıkmadan çok büyük eleştirilere yol açmıştı. İnsanlar bana ‘Senin ne mal olduğunu bir ben bilirim’ sözünün çok ağır olduğunu söyledi. Demek ki insan insanı mal olarak, eşya olarak, para olarak görebiliyor. Klibimin içeriği de buydu. Bütün çabam, emeğim feda olsun. Gerekirse 10 kez bu klibi çekerim. Bizim yerli mankenlerimiz var. Daha güzel kızlarımız var. Onlara yer veririz.”

‘FEDA OLSUN’
Klipte rol alan Esra Kapıcı ise çekimlerde büyük emek harcadıklarını ancak Aydın Aydın’ın bütün sanat camiasına örnek olması gereken bir protesto gerçekleştirdiğini vurguladı. Emeklerinin, masraflarının boşa gittiğini anlatan Kapıcı, “Klibi tekrar çekeriz. Aydın bey böyle bir protesto kararı aldı. Feda olsun” dedi.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER