MarkaWorld.com

Rigips’ten yüksek yangın dayanımlı çelik kolon giydirme sistemler

Rigips’in bağlı olduğu Saint-Gobain Grubu tarafından ileri teknolojiyle üretilen çelik kolon giydirme sistemleri, yüksek kalite teknik özellikleri ve yangın mukavemetiyle yapılardaki taşıyıcı kolon ve kirişlerde uzun ömürlü kullanım performansı sağlıyor…

Rigips’ten yüksek yangın dayanımlı çelik kolon giydirme sistemler
19 Ekim 2016 - 9:16 'de eklendi ve 1858 kez görüntülendi.

Türkiye’de 2001 yılından bu yana yapı malzemeleri sektöründe, yapı açıları, duvar ve asma tavan sistemleri konularında faaliyet gösteren Saint-Gobain Rigips’in bağlı olduğu Saint-Gobain Grubu tarafından üretilen ileri teknolojiye sahip çelik kolon giydirme sistemleri, yüksek yangın dayanımı ve uzun ömürlü kullanım sağlayan teknik özellikleriyle ön plana çıkıyor. Yangın dayanımı için özel olarak geliştirilen cam elyaf şilte kaplı Glasroc F levhalar ile giydirilen kolon ve kirişler yangın esnasında yüksek mukavemet göstererek yapının zarar görmesini en aza indirgiyor.

rigips_3

Yangın esnasında ısıya maruz kalarak sıcaklık artışına bağlı şekilsel değişikliklere uğrayan taşıyıcı çelik kolon ve kirişlerde çelik kolon giydirme sistemleriyle bu durumun önüne geçiliyor. Yangın dayanımı için özel olarak geliştirilen ve farklı kalınlıklarda üretilen cam elyaf şilte kaplı Glasroc F levhalar ile binayı ayakta tutan taşıyıcı sistemin dengesi yangın esnasında korunarak yangının yıkıcı etkileri en aza indirgeniyor. Yalıtılan çelik kolon ve kirişlerin boyutlarına bağlı olarak tek kat ya da çift kat kaplanan Glasroc F levhalı çözümlerle yapılarda 180 dakikaya kadar yangın dayanımı sağlanabiliyor.

rigips_2

Kaplanıldığı tüm bölümlerde yalıtım sağlayarak yangının yıkıcı etkisinin yapıya zarar vermesini önleyen çelik kolon giydirme sistemleri, bölme duvar, duvar giydirme ve asma tavan gibi diğer alçı levha giydirme sistemleriyle uyumlu olarak bir araya getirilebiliyor.

 

SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER