MarkaWorld.com

REZIDOR OTEL GRUBU’NUN HEDEFİNDE TÜRKİYE VAR

REZIDOR OTEL GRUBU’NUN HEDEFİNDE TÜRKİYE VAR
27 Kasım 2015 - 15:45 'de eklendi ve 1643 kez görüntülendi.

Carlson Rezidor Otel Grubu’nun bir üyesi ve dünya çapında en dinamik otel şirketlerinden biri olan Rezidor Otel Grubu, globaldeki, bölgedeki ve Türkiye’deki faaliyetlerini, yeni yatırımlarını, büyüme stratejisini ve hedeflerini açıkladı. Rezidor Otel Grubu’nun hedef ülkelerinin başında Türkiye olduğunu ifade eden Carlson Rezidor Otel Grubu Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Global Direktörü Yiğit Sezgin, “16 yıldır Türkiye’deyiz. İstanbul ve Anadolu’da yeni otellerle büyüyeceğiz. Türkiye’deki ilk rezidansımız The Radisson Blu Residence İstanbul Batışehir’i 2016’da açacağız.” dedi.

rezidor_2

 Dünyanın en büyük otel gruplarından biri olan Carlson Rezidor Otel Grubu’nun bir üyesi ve dünya çapında en dinamik otel şirketlerinden biri olan Rezidor Otel Grubu globaldeki, bölgedeki ve Türkiye’deki faaliyetlerini, yeni yatırımlarını, büyüme stratejisini ve hedeflerini açıkladı. Rezidor Otel Grubu’nun portföyünde hâlihazırda işletilen ve yapım aşamasında olan 100 bin 500’ün üzerinde oda sayısıyla 457 oteli bulunduğunu ve 80 ülkeye yayıldığını ifade eden Carlson Rezidor Otel Grubu Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Global Direktörü Yiğit Sezgin “Grup, Türkiye’nin de dahil olduğu Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’da ana markaları olan Radisson Blu ve Park Inn by Radisson ayrıca 2014 başında Carlson ile birlikte lansmanı yapılan Radisson RED (lifestyle select) ve Quorvus Collection (lüks) markalarıyla hizmet veriyor.” dedi.

Türkiye stratejik destinasyonlar arasında yer alıyor

Dünya turizm sektörünü de değerlendiren Sezgin “Avrupa’da bir hareketlenme yaşandığını gözlemlerken, Ortadoğu pazarında hem arzın, hem de talebin düştüğünü görüyoruz. Yaşanan ekonomik krizler ve güvenlik sıkıntılarına rağmen geçen yıla göre rakamlarda iyileşmeler de göze çarpıyor. Rezidor Otel Grubu, Avrupa’nın en büyük otel zinciri olmakla birlikte, gelişmekte olan Rusya, Ortadoğu, Afrika gibi pazarların da en büyük oyuncusu konumunda bulunuyor. Hedefimizde, stratejik destinasyonlar olarak başta Türkiye, Afrika ülkeleri, Rusya ve Suudi Arabistan bulunuyor. ” diye konuştu.

Sezgin sözlerini şöyle sürdürdü: “Rezidor Otel Grubu’nun Türkiye’deki odağında ise İstanbul başta olmak üzere, Anadolu’daki pek çok şehir yer alıyor. İstanbul’da otel sayısının çokluğu oda fiyatlarını düşürürken fiyat stratejisini ve rekabeti de etkiledi. Buna rağmen İstanbul ve Türkiye büyümeye devam ediyor. 2015 yılında İstanbul’da oda kapasitesi 7000 arttı. 2016’da ise ise 4000’in üzerinde oda eklenecek. Seçim sonrası ortaya çıkan ekonomik istikrar tablosu da Türkiye’ye olan inancımızı artıyor. Türkiye, zengin destinasyon çeşitliliği ile birlikte sahip olduğu yetişmiş eleman sayısı bakımından da gelişmekte olan pazarlar arasında öne çıkıyor. Rezidor Grubu olarak dünya konferansımızı Mart ayında İstanbul’da gerçekleştireceğiz. Grubun merkez ofisi ve dünyanın farklı

bölgelerinden 750 yöneticimiz ve yatırımcımızla birlikte 21-25 Mart tarihleri arasında İstanbul’da toplanacağız ve hedeflerimizi konuşacağız. ”

Rezidor Otel Grubu 2017’de Türkiye’de 20 otel 3 bin 787 odaya sahip olacak

Rezidor Otel Grubu, Türkiye’deki faaliyetlerine 1999’da İstanbul’da Radisson Blu Conference&Airport Hotel ile başladı. Bu yıl Türkiye’de 16’ncı yılını tamamlayan grup, şu anda Radisson Blu ve Park Inn by Radisson markalarıyla ülkede hizmet veriyor. Grubun Türkiye’de; 7’si İstanbul’da, 1’i Ankara’da, 1’i İzmir’de, 1’i Mersin’de ve 1’i de Kayseri de olmak üzere operasyonda olan 11 oteli, 1200’den fazla çalışanı ve 2 bin 500’in üzerinde odası bulunuyor. Radisson Blu, kendi segmentindeki otel zincirleriyle karşılaştırıldığında İstanbul’da en fazla otele sahip zincirdir.

Grubun 2017 yılında Türkiye’de 20 otel ile 3 bin 787 odaya ulaşacağını ifade eden Rezidor Otel Grubu Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Global Direktörü Yiğit Sezgin2015 Aralık ayında Radisson Blu Ottomare Hotel, İstanbul Atakoy’ün açılışını gerçekleştireceğiz. Haziran ayında açtığımız Türkiye’nin ilk Park Inn by Radisson markalı oteli olan Park Inn by Radisson Istanbul Ataturk Airport Hotel’den sonra, İstanbul dışındaki ilk Park Inn by Radisson markalı otelimizi Ankara Çankaya’da açacağız. Ardından 2016 yılı içinde Park Inn by Radisson Istanbul Ataşehir, üçüncü köprü bölgesinde yer alan Park Inn by Radisson Hotel & Residence Istanbul Odayeri , Park Inn by Radisson İzmir ve Park Inn by Radisson Samsun açılışları gelecek. Radisson Blu markamızla da Diyarbakır ve İstanbul Topkapı otellerimiz hizmete açılacak. Karadeniz odaklandığımız bölgelerde biri. Bunun yanı sıra Kapadokya, Gaziantep, Antalya, Bodrum, Bursa ve Abant bölgesinde de çalışmalarımız sürüyor.” diye konuştu.

Rezidor’dan Türkiye’de bir ilk daha: Radisson Blu Residence Istanbul Batisehir

Rezidor Türkiye’deki ilk rezidansını 2016’da açmaya hazırlanıyor. Radisson Blu Residence İstanbul Batışehir’in 171 dairesiyle 2016’nın ikinci yarısında hayata geçirilmesi planlanıyor. “Hizmet verilen lüks daireler kapsamında, özellikle iş ve tatil için Orta Doğu’dan gelen misafirlerimizden gittikçe artan bir talep gözlemliyoruz.” Yiğit Sezgin “Radisson Blu Residence, grubumuzun, Avrupa’nın en hareketli ve en çekici pazarları arasında bulunan İstanbul’daki varlığını çeşitlendirecek. Deneyimli ulusal ve uluslararası partnerlerle birlikte daha çok büyümek ve yükselmek istiyoruz.” dedi.

Şehrin en geniş ve en çok pazarlanan gayrimenkul girişimi sıfatını taşıyacak The Radisson Blu Residence İstanbul Batışehir, Batışehir projesinin bir parçası olarak İstanbul’un batı tarafında konumlanacak. 818 bin metrekare üzerinde yükselecek olan Batışehir’de, farklı konut seçenekleri, ofisler, alışveriş alanı ve eğitim merkezi yer alacak. Proje, bitiminde 15 bin kişiye konut imkanı sağlayacak. Atatürk Uluslararası Havalimanı ve şehir merkezi arasında görünür bir biçimde konumlanan ve 23-125 metrekare arasında değişen 171 stüdyo ve daireden oluşan Radisson Blu Residence’ta yüksek hızlı internet ücretsiz olacak. Diğer hizmetler ise tüm gün açık restaurant, bar, 4 toplantı salonu bulunan iş merkezi, spor salonu ve otopark alanı olarak öne çıkıyor.

 

yapionline_yatay_banner

SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER