MarkaWorld.com

Prysmian Group Türkiye, mühendisleri eğitmeye hız kesmeden devam ediyor

Prysmian Group Türkiye, Ocak 2016’da öncü çalışmalarına bir yenisini daha eklemiş ve “Üretim Akademisi”ni hayata geçirmişti. Bu süre zarfında 29 ülkeden toplam 111 kişiyi eğitimlerde ağırlayan Üretim Akademisi, Prysmian Group’tan da aldığı güç ve destek ile önümüzdeki dönemde de sertifika programlarını devam ettirecek.

Prysmian Group Türkiye, mühendisleri eğitmeye hız kesmeden devam ediyor
17 Ekim 2016 - 16:03 'de eklendi ve 1547 kez görüntülendi.

Enerji ve telekomünikasyon kabloları sektörünün dünya çapında lideri Prysmian Group, Türkiye operasyonu Prysmian Group Türkiye’nin Mudanya fabrikasında faaliyet gösteren Üretim Akademisi eğitim programlarına verdiği desteği tüm hızıyla sürdürüyor. Prysmian Group Türkiye ve Prysmian Group’un diğer ülkelerde faaliyet gösteren çalışanlarının performanslarını artırmaya yönelik olan, geleceğin üretim müdürlerinin ve fabrika direktörlerinin keşfedilmesi ve yetiştirilmesini amaçlayan Üretim Akademisi’nde, Ocak 2016’dan bugüne dek 111 kişi eğitim aldı.

prysmian_3

Grubun ve Prysmian Group Türkiye’nin küresel ve yerel uzmanları tarafından Üretim Esasları, İleri Üretim ve Üretimde Mükemmellik başlıkları altında verilen programlara toplam 29 ülke katılım gösterdi. Üretimin Esasları eğitim programı; Proses, Üretim, Kalite Mühendisleri, Verimlilik Uzmanları, Üretim Planlamacıları, Bakım Uzmanları gibi 1–3 yıl arası kablo deneyimine sahip ve üretim alanındaki yetkinliklerini, yaklaşım ve performanslarını pekiştirmek ve geliştirmek isteyen mühendisler için tasarlandı. Toplamda üç hafta süren ve 11 aya yayılan Üretimin Esasları eğitim programının son oturumu 19-22 Eylül arasında gerçekleşti ve eğitime katılan kişiler sertifikalarını aldılar.

prysmian_4

İleri Üretim eğitim programı; deneyimli üretim/verimlilik/bakım şefleri, proses mühendisliği amirleri, üretim müdürleri ve bakım yöneticileri gibi 3-8 yıl arası deneyime sahip orta kademe yönetim kadrosu için tasarlandı. Toplamda 1 hafta süren İleri Üretim eğitim programı 11-15 Temmuz tarihinde gerçekleşti ve eğitime katılan kişiler sertifikalarını aldılar. Üretimde Mükemmellik eğitim programı; üretim müdürleri/fabrika müdürleri gibi 8 yıldan fazla tecrübeye sahip üretim dünyasındaki stratejik projelerle piyasaya meydan okuyabilecek, güçlü ve kararlı üst düzey yönetim kadrosu için tasarlandı. Üretimde Mükemmellik eğitim programının, 2017 yılı içinde gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.

prysmian_2

Türk Kablo Sektörü’nün en geniş bilinçlendirme girişimi olan “Dikkat! Her Kablo Aynı Değildir…” projesinin Mudanya’da başlatılıp Prysmian Group’un diğer ülkelerdeki operasyonlarında da uygulanmasının ardından, “Üretim Akademisi”nin de Mudanya’da kurulması ve tüm Prysmian Group operasyonlarından mühendislerin eğitimleri için kullanılmasının, Prysmian Group’un Prysmian Group Türkiye’ye duyduğu güvenin en büyük göstergesi olduğunu dile getiren Prysmian Group Türkiye CEO’su Erkan Aydoğdu, Üretim Akademisi’nin çalışmalarıyla ilgili sözlerine şöyle devam etti: “Prysmian Group Mudanya fabrikasının, Grubun üretim eğitimi için mükemmellik ve uzmanlık merkezi olmasından, ayrıca gerek Türkiye’den gerek yurtdışından global operasyon uzmanlarının eğitim vermesinden gurur duyuyoruz. Prysmian Group’un, Mudanya’daki fabrikamıza, ekibimize ve çalışmalarımıza duyduğu güvenle eğitimlerimizi son hızıyla sürdürüyoruz. Önümüzdeki sene de sürdüreceğimiz eğitimlerle geleceğin üretim müdürlerini ve fabrika direktörlerini yetiştirmeye devam edeceğiz.”

 

SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER