MarkaWorld.com

Prontotour’dan ünlü yazarlarla kitap turları

Lider tur operatörü Prontotour, kitapsever gezginleri ünlü yazarlarla birlikte masalsı bir yolculuğa çıkarıyor…

Prontotour’dan ünlü yazarlarla kitap turları
22 Temmuz 2016 - 9:29 'de eklendi ve 2896 kez görüntülendi.

Her yıl yeni destinasyonlarıyla seyahat trendlerini belirleyen Prontotour, kitap tutkunu seyahatseverlerin hayallerini gerçekleştiriyor. Edebiyat dünyasının dört ünlü yazarı Ayşe Kulin, Yekta Kopan, Gülşah Elibank ve Tuna Kiremitçi Ağustos’tan itibaren Prontotour’un düzenlediği turlarla hikayeyi gerçeğe dönüştürüyor. Seyahatseverler hayranı oldukları yazarlarla birlikte kitap sayfalarının eserlerini bire bir yaşama fırsatı buluyor.

Keyifli bir projeye imza attıklarını söyleyen Prontotour Yönetim Kurulu Başkanı Ali Onaran: “Seyahat sadece deniz, kum ve güneşten ibaret değil. Seyahat çeşitlendirmesini yıllardır yapan bir marka olarak bu yıl da kitapseverleri kitapların izini sürecek turlar düzenliyoruz. Çok gezen mi çok okuyan mı sorusuna biz hem okuyan hem gezen diyerek kitap turlarımızı başlattık.” dedi.

Ali_ONARAN

Prontotour’un kitap turlarının ilki, 14 Ağustos 2016 tarihinde Gülşah Elibank’ın “Yalancılar ve Sevgililer” romanıyla başlıyor. Roman, Drakula’nın yani nam-ı değer Kazıklı Voyvoda Vlad Tepeş’in izinden Romanya’nın Bükreş, Braşov, Bran ve Sinia’ya şehirlerinde geçiyor. Gezginler Transilvanya’nın bohemini iliklerinde hissederken, tarihin izini taşıyan sokaklarda unutulmaz anlar yaşıyor. Proje Koordinatörü Yazar Gülşah Elikbank: “Böyle keyifli bir projede yer almaktan dolayı çok mutluyum. Bu projeyle klasik seyahat algısını farklı bir boyuta taşıyoruz. Her iyi okuyucu, kitabı okurken yazarla birlikte hikayenin içerisinde bir yolculuğa çıkar. Biz de Prontotour ile birlikte bu yolculuğu gerçeğe dönüştürüyoruz.” dedi.

Gulsah_Elikbank

Ünlü yazar Yekta Kopan, satırlarıyla pek çoğumuzun ruhunda depremler yaratan Kafka’nın izini Çek Cumhuriyeti’nin gizemli başkenti Prag’da sürüyor. Seyahat tutkunları tarih ve sanat kokan sokaklarda, Kafka’nın nefretle sevgiyi bir arada beslediği bu büyülü şehri, 22 – 25 Eylül 2016 tarihleri arasında Yekta Kopan ile keşfediyor.

Etkileyici coğrafyasıyla Bosna Hersek’te Ayşe Kulin’in en sevilen romanlarından “Sevdalinka” yeniden canlanıyor. Yakın tarihin en hüzünlü savaş hikayelerinin izlerini taşıyan Bosna Hersek’i bizzat Ayşe Kulin’in coşkulu anlatımından dinlemek seyahat severlere bambaşka bir deneyim sunuyor. 4 gün 5 gece sürecek turun başlangıç tarihi 6 Ekim 2016.

Sonbaharın en güzel manzaraları ve romantizmi eşliğinde Tuna Kiremitçi’nin “Selanik’te Sonbahar” adlı kitabını yazar ile birlikte canlı canlı yaşamak isteyenler Prontotour’u tercih ediyor. Kasım ayında düzenlenecek turda, Atatürk’ün ve tarihimizin ardındakilerin anılacağı duygusal bir deneyim gezginleri bekliyor.

Yurtdışı turlarda sektör lideri Prontotour, her zevke ve her bütçeye göre turlar düzenleyerek seyahatseverlere dünyanın kapılarını açıyor.

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER