MarkaWorld.com

Polisan Holding’in Sürdürülebilirlik Raporu, Küresel Raporlama Girişimi (GRI) onayı aldı

Polisan Holding, iştiraklerinden Polisan Boya, Polisan Kimya ve Poliport özelinde çevresel ve sosyal performanslarını şeffaf bir şekilde gözler önüne serdiği sürdürülebilirlik raporuna Küresel Raporlama Girişimi’nden (GRI) onay alarak GRI logosuna Polisan Holding markasını yazdırmaya hak kazanan 65’inci şirket oldu.

Polisan Holding’in Sürdürülebilirlik Raporu, Küresel Raporlama Girişimi (GRI) onayı aldı
21 Kasım 2016 - 7:48 'de eklendi ve 1145 kez görüntülendi.

Yarım asrı aşkın süredir faaliyet gösterdiği alanlarda uzun vadeli bir gelişim ve istikrar kaydeden Polisan Holding, 2014 – 2015 yıllarına ait ekonomik, sosyal ve çevre konularındaki sürdürülebilir performansını vurgulamak amacıyla hazırladığı Sürdürülebilirlik Raporu’na Küresel Raporlama Girişimi’nden (GRI) onay aldı.

Böylelikle Polisan Holding, “GRI” logosuna ismini ekletmeye hak kazanan ve Türkiye’de “GRI Version4” uyumlu sürdürülebilirlik raporu yayınlayan 65’inci şirket oldu.

Erol Mizrahi: “Ölçülemeyen, Yönetilemez yaklaşımı ile raporu hazırladık”

Yayınlanan sürdürülebilirlik raporunu değerlendiren Polisan Holding CEO’su Erol Mizrahi, şunları dile getirdi: “Faaliyet gösterdiğimiz alanlardaki iştiraklerimiz Polisan Boya, Polisan Kimya ve Poliport özelinde çevresel ve sosyal performanslarımızı sunduğumuz bu raporda tüm paydaşlarımızla birlikte önceliklerimizi belirledik. Bu süreçte iş sağlığı ve iş güvenliği, ekonomik performans ve iklim değişikliği konuları, en öncelikli başlıklarımız haline geldi. Bu çerçevede şeffaf ve detaylı bir şekilde hazırladığımız raporun “Ölçülemeyen, Yönetilemez” yaklaşımı ile ülkemiz adına bir örnek olmasını amaçladık. Burada çevresel sorunların yanı sıra sosyal sorunlarla mücadele amacıyla geçmişte yürüttüğümüz ve günümüzde de devam ettirdiğimiz tüm projeleri de raporumuza ekledik. Raporun sonunda ise Polisan Holding olarak kendimize hedefler belirledik, düzenli olarak yayınlayacağımız raporlarda da bu hedeflere dair performansımızı takip edilebilir kılacağız.”

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER