MarkaWorld.com

Philips ve Huawei’den aydınlatmada işbirliği

Philips ve Huawei, bağlantılı ev aydınlatma sistemi Hue’nun OceanConnect platformu üzerinden kesintisiz çalışmasına olanak sağlayacak bir işbirliği anlaşması imzaladı.

Philips ve Huawei’den aydınlatmada işbirliği
26 Ekim 2016 - 9:20 'de eklendi ve 1560 kez görüntülendi.

Aydınlatmada dünya lideri Philips (Euronext Amsterdam: LIGHT) ve Huawei, Philips Hue bağlantılı ev aydınlatma sisteminin Huawei OceanConnect Nesnelerin İnterneti (IoT) platformuyla birlikte kesintisiz çalışmasını sağlamak amacıyla bir ortaklık anlaşması imzaladı. Anlaşma kapsamında, Huawei “Hue Dostu” bir iş ortağı, Philips Aydınlatma ise bir OceanConnect ortağı oldu. Böylece Huawei’nin IoT platformunu kullanan müşteriler, son kullanıcılarına Philips Hue aydınlatma üzerinde tam kontrol sağlayan lisanslı bir kullanıcı deneyimi sunabilecekler.

Ortaklık Philips Hue aydınlatma ürünlerinin, bağlantılı cihaz, sistem ve uygulamalarla bir arada kesintisiz çalışmasını sağlayarak, kullanıcı deneyimini daha da iyileştiriyor. Örneğin, evdeki IP tabanlı bir güvenlik kamerası gece bir hareket tespit ettiğinde alarmı çalıştırıyor ve evdeki Philips Hue lambaları da mavi ve kırmızı ışıkla yanıp sönmeye başlıyor.

philips2

Huawei Bulut Çekirdek Ağı Ürün Hattı Başkanı Ma Haixu: ” IoT’nin yaygınlaşması, diğer sistemlerle sorunsuz bir biçimde birlikte çalışabilecek cihaz ve uygulamalara dayanıyor. Bunun için gereken uyumlu sağlayabilecek ideal platform ise OceanConnect. Philips Aydınlatma ile kurduğumuz ortaklık, Philips’in lider bağlantılı ev aydınlatma sisteminin OceanConnect platformumuz aracılığıyla diğer cihazlarla birlikte çalışmasını sağlayacak.” dedi.

Philips Aydınlatma Ev Sistemleri Üst Düzey Yöneticisi Sridhar Kumaraswamy ise işbirliği hakkında şunları söyledi: “Aydınlatma, akıllı evlerde güvenlik ürünleri yanında en çok rağbet gören uygulamalardan biri. Huawei ile kurduğumuz bu ortaklık, IoT ağ oluşturma ve bağlantılı aydınlatma alanlarının küresel liderlerini bir araya getiriyor. Ortaklığımız, Philips Hue sistemiyle birlikte çalışacak daha pek çok ürünün yaratılmasının önünü açacak ve aydınlatma sistemimizin bağlantılı ev pazarına erişim kapsamını genişletecek.”

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER