MarkaWorld.com

PETRA The Flooring Co., mimari öğelerden esinlenen “Three Corners”ı tanıtıyor

PETRA The Flooring Co., Milliken’in Clerkenwell Koleksiyonu’nu Türkiye’de müşterilerine sunuyor. Koleksiyonda öne çıkan tasarım “Three Corners”, bölgenin mimari öğelerinden biri olan ve Smithfield’s Market’ta görülen üçgen strüktürden esinleniyor.

PETRA The Flooring Co., mimari öğelerden esinlenen “Three Corners”ı tanıtıyor
16 Kasım 2016 - 7:14 'de eklendi ve 1829 kez görüntülendi.

Geçitler ve tarihi binalardan oluşan ve barındırdığı yüzlerce yaratıcı işletmeyle dünyanın en önemli tasarım merkezlerinden biri haline gelen Clerkenwell, Milliken’in en beğenilen koleksiyonlarından birine ilham veriyor. Bölgedeki ilk iç mekan showroomlarından biri olan Milliken’in Clerkenwell ile 2001 yılında tanışması ve 5 Berry Sokak’taki Milliken showroomunun yeniden açılmasını kutlamak amacıyla hazırlanan Clerkenwell Koleksiyonu, aralarında “Three Corners” da bulunan beş farklı tasarımdan oluşuyor.

petra_3

Her biri bölgenin farklı bir özelliğinden esinlenen “Three Corners”, “Triangular Path”, “EC1”, “Time Piece” ve “Circle Top View” adlı beş tasarım, katı geometrik şekillerin karmaşık dokulu arkaplanlarla katmanlanmasından oluşuyor. Koleksiyonda öne çıkan “Three Corners”ın tasarımında, bölgenin yaygın mimari öğelerinden biri olarak Smithfield’s Market’ın üçgen strüktüründen yararlanılmış. Koleksiyonun diğer öğeleri gibi “Three Corners”da da keskin biçimler ve düz çizgiler arkaplandaki hafif renk geçişleriyle yumuşatılıyor.

petra_4

Three Corners; Wigan, Birleşik Krallık’ta ISO14001 sertifikalı bir tesiste %100 geri dönüştürülmüş naylondan elde edilen yüksek performanslı ECONYL® ipliği kullanılarak üretiliyor. Sıfırdan üretilmiş polimerlerden elde edilen ipliklerle aynı dayanıklılığı ve yaşam döngüsünü sunan ECONYL®, minimum %50 kullanıcı öncesi ve %50 kullanıcı sonrası içeriğiyle kaynak tüketimini ve atık oluşumunu azaltıyor. Milliken’in yapıştırıcı kullanılmadan, yüksek sürtünmeyle halıların yerlerinde kalmalarını, ama aynı zamanda kolayca taşınabilmelerini sağlayan TractionBack® teknolojisine sahip halıları, LEED sertifikası için mevcut diğer modüler halılara kıyasla daha fazla puan kazandırıyor. Tüm Milliken ürünlerinde olduğu gibi “karbon nötr” sertifikalı olan koleksiyon, aynı zamanda CRI Green Label Plus/GuT sertifikasına sahip ve EPD tarafından onaylı. Yaşam döngüsünün sonunda güvenilir yolla geri dönüşüm işlemi, kullanıcılara Milliken’in “Carpet Take Back” uygulamasıyla bir seçenek olarak sunuluyor.

 

 

SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER