MarkaWorld.com

Perakendeye Ofix dopingi

Ofix.com, ‘Kurumsal hizmet’ ile ofis malzemesi harcamalarında yeni bir dönem başlattı. Farklı AVM’lerde mağazaları olan perakende şirketleri, merkezi kontrol sayesinde harcamalarını yüzde 20 oranında azaltıyor.

Perakendeye Ofix dopingi
21 Kasım 2016 - 8:01 'de eklendi ve 1169 kez görüntülendi.

Ofislerin tüm ihtiyaçlarını karşılayan ofis marketi Ofix.com’un, şirketlere özel kurguladığı hizmeti ‘Ofix Kurumsal’ perakende markalarının da tercihi oldu. Ofix Kurumsal, farklı AVM’lerde şubesi bulunan markalara mağaza harcamaları kontrol şansı sunuyor, ‘limitli liste’ seçeneği sayesinde de hangi ürünlerin satın alınabileceği merkezden belirleniyor. Türkiye’nin en fazla ziyaret edilen 145 AVM’sinin 105’ine hizmet verdiklerini söyleyen Ofix Kurumsal Satış Müdürü Burak Solak, “Her müşteriye özel sunduğumuz sistem sayesinde, şirketler, mağazalarına limit belirleyerek aylık bütçelerini kontrol edebiliyorlar, ayrıca mağazaların maliyetlerini yüzde 20 oranında azaltmalarını sağladık” dedi.

Kısıtlı liste bütçe kontrolü sağlıyor

Mağazaların ofis malzemesi alışverişinde maliyet ve kontrol avantajını Ofix Kurumsal ile yakaladığını kaydeden Solak, “Ofis malzemesi alışverişinde çoklu mağazaların bağımsız davranışları bütçeleri etkiliyor. Kimin ne aldığı kontrol edilemediği gibi, muhasebe açısından bunların kontrolü ve girişinin yapılması inanılmaz bir iş yükü getiriyor. Ofix kurumsal hizmeti alan mağazalarımızı tüm bu süreçlerden kurtarıyoruz. Kısıtlı liste özelliğimiz sayesinde sitemizden belirlenmiş ürünleri mağazalara gösterebiliyoruz. 12 bin civarında ürünümüz var, isterlerse bunun sadece 300 kalemini görerek sipariş verilebiliyor. Bu listeyi her mağaza için farklı olarak tanımlayabiliyoruz” diye konuştu.

Yüzde 20’ye varan maliyet avantajı

Öte yandan mağazalara sipariş verme limiti de konulabiliyor. Ofix.com’un müşterilerine özel sunduğu aylık alım raporlarıyla da hangi mağazanın kategori bazında hangi üründen kaç adet hangi fiyata aldığı gibi daha birçok detay görülebiliyor Büyük veriden faydalanarak müşterilerine detaylı raporlar sunduklarını belirten Solak, “Bu raporla sayesinde müşterilerimiz ofis maliyetlerini yüzde 20’ye varan oranlarda düşürdüler. Bir standardizasyon sağlanıyor, tüm mağazalarda benzer malzemelerin kullanılması kurumsal açıdan da önemli bir avantaj sağlıyor” dedi.

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER