MarkaWorld.com

METROBÜSE ALTERNATİF YENİ OTOBÜS HATLARI

METROBÜSE ALTERNATİF YENİ OTOBÜS HATLARI
12 Ocak 2016 - 15:20 'de eklendi ve 1674 kez görüntülendi.

İstanbul Elektrik Tranvay ve Tünel İşletmeleri(İETT) Genel Müdürlüğü, metrobüse alternatif olarak üç yeni ‘’otobüs hattı’’ açtı. İstanbullular yeni hatlar sayesinde Beylikdüzü- Kazlıçeşme (76K), Mecidiyeköy-Avcılar Metrobüs (76M) ve Mecidiköy-Kadıköy (120M) güzergahlarında metrobüse alternatif olarak otobüsle yolculuk yapabilecek.

iett_2

Toplu ulaşımda İstanbulluların beklentilerini karşılamayı ve daha konforlu yolculuk imkanı sağlamayı amaç edinen İETT, yeni otobüs hatlarını hizmete sundu. Yolcu taleplerini  göz önünde bulunduran İETT, yolcuların memnuniyetini karşılamak üzere 76K, 76M ve 120M numaralı hatları sefere koydu.

TEK BİLETLE SEYAHAT HİZMETİ

İstanbul’da toplu ulaşımı rahatlatan metrobüse ek olarak yeni otobüs hatlarının hizmete başlamasıyla hem yolcuların alternatif ulaşım seçeneklerinden faydalanması hem de metrobüs yoğunluğunun azalması hedefleniyor. Ayrıca İstanbullular bu sayede bu yeni hatlarda  tek biletle seyahat etme imkanı bulacak.

METROBÜSE ALTERNATİF YENİ HATLAR

İETT, konforlu, hızlı, güvenilir ve diğer ulaşım sistemleriyle  bağlantılı metrobüse alternatif yeni otobüs hatları ekledi.

iett_3

İşte İETT’nin yeni otobüs hat ve güzergahları;

HAT ADI HAT GÜZERGAHI
76K Beylikdüzü (Tüyap)-Kazlıçeşme Tüyap-Beylikdüzü-Haramidere-Avcılar-Küçükçekmece-Sefaköy-İncirli-Veliefendi-Marmara Denizi-Kazlıçeşme
76M Mecidiyeköy-Avcılar Metrobüs Mecidiyeköy Metrobüs-Çağlayan Yolu-Okmeydanı-Halıcıoğlu-Cevizlibağ-Şirinevler-Sefaköy-Küçükçekmece-Avcılar
120M Mecidiyeköy-Kadıköy Mecidiyeköy Viyadük-Boğaziçi Köprüsü-Belediye-Söğütlüçeşme-Altıyol-Çarşı-Kadıköy
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER