MarkaWorld.com

Mesai saatlerinde mobil cihazlarla ev arıyoruz

Hürriyet Emlak’tan edinilen verilere göre; internet üzerinden satılık ya da kiralık ev ararken, mobil cihazlar daha çok tercih ediliyor. Mobil cihaz kullanımının mesai saatleri içerisinde dahi masa üstü kullanımdan fazla olması dikkat çekiyor.

Mesai saatlerinde mobil cihazlarla ev arıyoruz
27 Ekim 2016 - 9:58 'de eklendi ve 1415 kez görüntülendi.

Türkiye’nin yenilikçi emlak sitesi Hürriyet Emlak, mobil uygulamalarını sık periyodlarla güncellemeye devam ediyor. Hürriyet Emlak’ın mobil uygulamalarının kullanıcı sayısında, geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre eylül ayında yüzde 36 oranında artış yaşandı. Sitenin toplam trafiğinin içinde mobil kullanım oranı ise geçtiğimiz yılın aynı döneminde yüzde 52 iken, bu rakam yüzde 68’e kadar yükseldi. Özetle mobil kullanım oranı Hürriyet Emlak’ta son bir yılda yüzde 31 oranında arttı.

Kullanıcıların mobil cihazları kullanım sıklığı ise gündüz ve akşam saatlerinde yoğunlaşıyor. Saat dilimleri analiz edildiğinde; kullanıcıların mesai saatlerinde mobil cihazlardan ev arama yoğunluğu dikkati çekiyor. Mesai saatleri içerisinde mobil cihaz kullanımı, masa üstü bilgisayarları kullanımının önüne geçiyor. Sabah 08.00’den akşam 20.00’a kadar gittikçe yükselen mobil kullanımı akşam 21.00 ve 22.00 saatlerinde de en yüksek seviyeye ulaşıyor.

Hürriyet Emlak’ın sürekli yenilenen uygulamaları tüketicinin dikkatinden kaçmıyor. Kullanıcıların hayatını kolaylaştıracak uygulamalarıyla gayrimenkul aramayı hızlandıran Hürriyet Emlak her zaman, her yerde rahatlıkla arama yapma imkanı sunuyor. Hürriyet Emlak’ın uygulamalarını indiren kullanıcılar tüm satılık ve kiralık ilanlara anında ulaşabiliyor. Zamandan tasarruf ettiren uygulamalar, sürekli güncellenerek çağa ayak uyduruyor. Teknolojinin sıkı takipçisi ve uygulamacısı olan portal, artık emlak ilanlarına erişmeyi kullanıcıları için fazlasıyla kolaylaştırıyor. Kullanıcılar masa üzerinden yaptıkları her işlemi mobilden de yapabiliyorlar.

Geçtiğimiz ay başlatılan 360 Sanal Tur uygulamasıyla artık kullanıcılar, baktıkları evin içinde hissi yaşıyor. Böylece evin her alanını, her açıdan ve görüntü kalitesini kaybetmeden inceleyebiliyorlar.

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER