MarkaWorld.com

LEONARDO DA VINCI’YE DAİR HER ŞEY 30 SANİYEDE SERİSİYLE TÜM KİTAPÇILARDA

LEONARDO DA VINCI’YE DAİR HER ŞEY 30 SANİYEDE SERİSİYLE TÜM KİTAPÇILARDA
23 Ekim 2015 - 13:46 'de eklendi ve 1866 kez görüntülendi.

Caretta Yayınları’nın büyük ilgi uyandıran 30 Saniyede Serisi, yepyeni bir kitapla devam ediyor; her biri yarım dakikada açıklanmış, bilge isim Da Vinci’ye ait 50 fikir ve keşif ile 30 Saniyede Leonardo da Vinci, Türk meraklıları için kitap raflarında yerini aldı.

ldv

Ressam, anatomi uzmanı, mimar, botanikçi, haritacı, mühendis, matematikçi, müzisyen, bilimci, heykeltıraş… “Bilge” sözcüğü Leonardo’nun olağanüstü yeteneklerinin hakkını vermeye yetmiyor. 6 asırdır dünyaya damgasını vuran “Rönesans Adamı”, bugün hâlâ gündemdeki yerini koruyor. En popüler kitaplar, filmler Leonardo’nun gizemini çözmek için yarışıyor. Eserlerini görmek isteyen milyonlar sergilerine akın ediyor. Pek çoğumuzun ünlü “Mona Lisa” tablosuyla birlikte ressam kimliğiyle tanıdığımız Leonardo Da Vinci’nin uçsuz bucaksız dünyası, Caretta Yayınları’ndan çıkan 30 Saniyede Leonardo Da Vinci kitabıyla aydınlanıyor.

ldv_2

Rönesans Süper Kahramanının Kapsamlı Düşünceleriyle Baş Etmenin En Çabuk Yolu

30 Saniyede Leonardo Da Vinci, okurlarına onun her alandan en büyük icatları, eserleri ve fikirleri ile ilgili uzman görüşlerini sunuyor. Üstelik de bunu, 30 Saniyede serisinin en önemli özelliğiyle, yani 30 saniyede okunacak şekilde özetleyerek yapıyor. Her bir başlık, iki sayfada, 300 sözcükle ve tek resimde açıklanıyor. Leonardo’dan yadigâr o keyif verici engin materyal yelpazesi aşırı zorlu olduğundan, uzmanların kaleminden çıkma böylesi bir özet, Leonardo tutkunlarının büyük ustayı en temel haliyle tanımalarına da olanak sağlıyor.

ldv_3

Detaydan Bütüne…

30 Saniyede Leonardo Da Vinci, toplamda 7 bölümden oluşuyor. Her bir bölüm Leonardo’nun bilim ve sanat etkinliklerindeki önemli bir alana karşılık geliyor. Sonuçta tek tek detaylardan bütüne dair bir resim ortaya çıkıyor ve okur tüm resme bakınca tipik bir “Rönesans Adamı” nasıl çalışır, zihin fırçasını ne kadar farklı alanlara daldırır sorularının yanıtları hakkında fikir sahibi oluyor.

ldv_4

Serinin Diğer Kitapları

30 Saniyede Felsefe

Kitap, en düşündürücü 50 felsefe kavramını ele alıyor ve onları iki sayfa ile yarım dakika içinde açıklamayı başarıyor. Felsefe birdenbire çok daha eğlenceli bir hale geliyor ve çok daha fazla anlam ifade ediyor.

30 Saniyede Siyaset

Atina’dan bugüne en önemli 50 siyasal akımı yine aynı iddia ile ele alıyor kitap. İki sayfa ve 300 kelimeyi bu kez propaganda tarzı bir görselle destekliyor. Sayfalarına Karl Marx, Benito Mussolini, Ayn Rand gibi isimlerle de renk katıyor.

30 Saniyede Psikoloji

Yine her biri 30 saniyede açıklanmış, düşünmeyi kışkırtan 50 psikoloji teorisi, sizi bir akşam yemeğinde tartışmanın ilgi odağı ve hayranlık duyulan ismi yapmaya aday. Kitap insan zihninin içsel işleyişini ortaya sererken “sahadaki önemli kişileri” de tanıtıyor.

ldv_5

30 Saniyede Ekonomi

En bilinen 50 iktisat teorisinin her biri yine yarım dakika içinde bilgi dağarcığınıza ekleniyor. Böylece iktisat ekonomik durumdan çok daha eğlenceli hale geliyor ve finansal bilginizle göz kamaştırmanıza yardımcı oluyor.

30 Saniyede Mimarlık

Mimarlıktaki yenilikler, kuramlar, üsluplar ve gelişmeler hakkında, sizi ihtiyacınız olan tüm cevaplarla donatmak ve antik mezardan kent ikonuna kadar yapılı çevrenin esas özellikleri hakkında kaya gibi sağlam bir zemin sağlamak amacıyla kaleme alınmış 50 düşünceden oluşuyor. Serinin tüm kitaplarında olduğu gibi burada da karmaşıklığına bakmaksızın her bir düşünceyi 300 sözcük ve bir fotoğrafla açıklayarak mimarlık bilgisinin temellerini sunan kitap, tüm bilgilerin yarım dakikalık bir zaman diliminde hazmedilmesi için çaba gösteriyor.

30 Saniyede Dünya Dinleri

Dünyanın belli başlı dinlerine, tarikatlarına ve pek yaygın olmayan mezheplerine dair önemli inançların gizemini açığa çıkarıp iki sayfayı ve 300 sözcüğü aşmadan tek bir resimle 30 saniye içinde açıklamayı başaran kitap, sizi benzersiz bir dünyaya davet ediyor. Tarihin başlangıcından beri süregelen dini öğretilerle tanışmak isteyen herkesin okuması gereken bir eser yeni baskısıyla tüm kitapçılarda…

 

SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER