MarkaWorld.com

Kurban Bayramı’nın gözdeleri belli oldu

Seyahat sektörünün pazarlama uzmanı, Only Travel Marketing Kurban Bayramı’nda en çok rağbet gören tur paketlerini açıkladı.

Kurban Bayramı’nın gözdeleri belli oldu
31 Ağustos 2016 - 10:21 'de eklendi ve 2630 kez görüntülendi.

Kurban bayramı turizmcilerin gerek yurtiçi, gerekse yurtdışı turları satışı anlamında yüzünü güldürmesi beklenen bir tatil dönemiydi bu sene. Ramazan Bayramı’nın yaz aylarının başına denk gelmesi nedeniyle son dönemde taleplerin ciddi anlamda Kurban Bayramı’na kaymasına sebep oldu. Okullar kapanır kapanmaz soluğu yazlığında, bir yurtiçi tatil otelinde, cruise veya yurtdışı kültür turunda alan seyahat severler, bu nedenle okullar açılmadan önce son bir tatil şansı olarak 9 günlük Kurban Bayramı’na daha fazla ilgi gösterdi.

ony_travel_7

Yurtiçi otellerde Ege popüler

Eylül ayı yurtiçi tatil için de mevsim olarak ideal bir dönem, özellikle Ege bölgesi otelleri bu bayram çok talep gören seçeneklerden biriydi. Özellikle Marmaris ve çevresinde yer alan Selimiye, Bördübet, Bozburun gibi tatil beldeleri %100 doluluklara ulaştı.

ony_travel_6

Yurtiçi Kültür turları da ilgiyle karşılandı

Kısa zaman diliminde pek çok yer gezme imkanı sunan tur paketleri arasında yurtiçi kültür turları, Kurban Bayramı’nda da tercih edildi. Kültür turları arasında bayramın gözdeleri, Kapadokya, Eskişehir, Kuzey Ege ve Karadeniz turları oldu.

ony_travel_4

Yurtdışında vizesiz turlar favori

Bayram dönemlerinde her yıl olduğu gibi, İtalya, Orta Avrupa turları, İspanya en çok talebi gören destinasyonlar olmakla birlikte, özellikle bu bayramda dikkat çekici nokta, yurtdışında vizesiz turlara ciddi anlamda bir talep olmasıydı. Vizesiz tur paketleri arasında en çok talebi gören yerler ise Bosna Hersek, Makedonya, Karadağ, Gürcistan ve Ukrayna turları oldu.

ony_travel_2

Cruise seyahatlerinde, Akdeniz ve Yunan Adaları yine başı çekti

Kurban Bayramı’nın Eylül ayında olması nedeniyle, Cruise tur paketlerine de ilgi beklentinin üzerinde gerçekleşti. Yunan Adaları tur paketleri sundukları fiyat avantajı sebebiyle ön plana çıkarken, MSC Cruises’ın bir hafta 4-5 ülke gezme imkanı sunan Akdeniz tur paketleri de en çok tercih edilen cruise paketleri oldu. Kuzey Avrupa ve Balear Adaları’nı da içeren Akdeniz gemi rotaları da aylar öncesinden %100 doluluğa ulaştı.

 

SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER