MarkaWorld.com

KÜÇÜK MUCİTLER BAŞKENTİN SEÇKİN PROJESİ PARK MOZAİK’TE BULUŞTU

KÜÇÜK MUCİTLER BAŞKENTİN SEÇKİN PROJESİ PARK MOZAİK’TE BULUŞTU
20 Ekim 2015 - 13:59 'de eklendi ve 1815 kez görüntülendi.

Başkentin seçkin projesi Park Mozaik ‘icat’ çıkardı. “Park Mozaik’te İcat Çıkardık” başlıklı etkinlikte küçük mucitler buluştu. Park Mozaik Satış Ofisi’nde düzenlenen etkinlikte, çocuklar bilim dünyasında keşfe çıkarken, aileleri de renkli bir günün keyfini çıkardılar.

kucuk_mucitler

Türkiye’de inşaat sektörünün öncü iki büyük firması TEPE İnşaat ve MESA ortak imzasını taşıyan, renkli, seçkin ve konforlu yaşamı bir arada sunan Park Mozaik, benzersiz peyzajı, rengârenk tasarımı, modern ve benzersiz özelliklerinin yanı sıra düzenlediği etkinliklerle de daha şimdiden bölgesine değer katmaya başladı.

Bölgesinde değer yaratmaya şimdiden başladı bile

Ankara’nın gözde semti Yaşamkent’te tüm cazibesi ile yükselen Park Mozaik, henüz yapım aşamasındayken dahi Satış Ofisi ve örnek dairelerinde düzenlediği etkinliklerle de sunacağı yeni ve farklı yaşam kültürünün ilk işaretlerini vermeye başladı bile. Kısa süre önce düzenlediği “Gamze Bursa ile Davet Sofralarına Özel Yaratıcı Fikirler Atölyesi” etkinliği ile Başkentin seçkin isimlerini bir araya getiren Park Mozaik, şimdi de küçük mucitleri buluşturdu.

Küçük Mucitler Bilim Atölyesi’nde eğlenirken öğrendiler

“Park Mozaik’te İcat Çıkardık” başlığı ile 17 Ekim Cumartesi günü düzenlenen etkinlikte, çocuklar örnek dairede kurulan Küçük Mucitler Bilim Atölyesi’nde hem eğitici hem eğlenceli bir deneyim yaşarken, aileleri ise Park Mozaik Satış Ofisi’nde eğitici, renkli ve eğlenceli bir haftasonunun keyfini çıkardılar.

Yoğun ilgi nedeniyle etkinlik 3 seans halinde yapıldı

Yoğun ilgi nedeniyle 3 seans halinde gerçekleştirilen etkinliğe, çevre okullarda öğretim gören 5-12 yaş arası yüze yakın çocuk katıldı. Çocuklara bilimi sevdirmeyi, onların icat ve buluş yeteneklerini geliştirmeyi hedefleyen etkinlik, Mucit Amca (Melih Yalçıneli) ve Mucit Abla (Elçin Yalçıneli) yönetimindeki Küçük Mucitler Bilim Atölyesi eşliğinde gerçekleştirildi.

Çocuklar, yaptıkları icatlarla bilim dünyasını keşfettiler

Çocuklara doğanın gizemli yönlerini göstererek bilimi sevdiren Park Mozaik etkinliğinde, icat ve buluş yapmalarının da teşvik edilmesi hedeflendi. Hiç bir laboratuvar malzemesine gerek kalmaksızın evdeki, marketteki hatta çöpe atılacak artık malzemeleri kullanmanın yollarının gösterildiği atölye çalışmasında, deney malzemeleri ile ilgili bahaneler ve üşengeçliğin ortadan kaldırılması da amaçlandı. Bilimi geleneksel yöntemlerle bir eğitim gibi sunmak yerine, illüzyon olmamasına rağmen beklenmedik şaşırtıcı sonuçların yer aldığı sıra dışı deneylerle çocuklara hiç unutamayacakları çok özel bir gösterinin sunulduğu çalışmada, küçük mucitlere bir bilim merkezi atmosferi de hissettirildi. Park Mozaik’teki renkli, eğitici ve eğlenceli etkinlikte, interaktif bir şekilde çalışmalara dahil edilen çocuklar, keyifli icatlarıyla bilim dünyasında keşfe çıktılar.

Park MOZAİK’in her cephesi ayrı bir renge açılıyor…

Türkiye’nin iki prestijli markası Tepe İnşaat ve MESA Mesken tarafından hayata geçirilen Park Mozaik, yemyeşil peyzajı, çok renkli tasarımı ile konforlu, keyifli ve farklı yaşam olanaklarını bir arada sunan benzersiz konsepti ile fark yaratıyor. Toplam 75 bin metrekarelik geniş bir arazi üzerine inşa edilen Başkentin en renkli projesi Park Mozaik’te, üç kule ve on yatay blokta yer alan toplam 885 daire bulunuyor. Seçkin proje, 2+1, 3+1, 4+1, 4+1 dubleks, 5+1, 5+1 dubleks ve 6+1 dairelerle, 92 ile 240 metrekare arasında değişen büyüklükteki konut alternatifleri ile ailelerin tüm ihtiyaçlarını karşılayan zengin seçenekler sunuyor. Park Mozaik’in kule bloklarında pencereler, panoramik kent manzarasını konutlara taşıyor. Çift cepheli olarak tasarlanan yatay bloklar ise; oyun parkları, yeşil alanlar ve süs havuzları ile doğayla iç içe yaşamlar sunuyor. Park Mozaik, her penceresinden farklı bir renk, farklı bir keyif yansıtıyor.

Seçkin yaşamın tüm renkleri Park MOZAİK’te buluştu

Park Mozaik’i farklılaştıran en önemli özelliklerinden biri de ince bir zevkle tasarlanmış peyzajı… Başkentin prestijli projesi, üzerinde yükseldiği geniş arazinin verdiği avantajı, kullanıma açık yeşil alanlar ve ihtiyaçlara göre düşünülmüş sosyal mekanlar sunarak değerlendiriyor. Sitede araç trafiğinin yer altına alınmış olması, sitedeki yeşil alanların artmasına ve köklü ağaçların dikilebilmesine imkan sağlıyor.

Bir mahalle dokusu oluşturacak şekilde tasarlanan Park Mozaik, hem aile özelinde, hem de komşularla birlikte keyifli vakit geçirilebilecek ortak yaşam alanları sunuyor. Park Mozaik’e adım atanları girişte sitenin kalbini oluşturan Yaşam Meydanı karşılıyor. Yaşam Meydanı’nı, maket yelkenlerin yüzdürülebileceği dev süs havuzu ve oyun parkının çok ötesinde, çocuklara özel tasarlanmış Macera Adası çevreliyor. Meydanın bitiminde ise amfi tiyatro olarak da kullanılabilecek Sanat Merdivenleri bulunuyor. Canlı Meydan ise piknik, şenlik mekanı ve hatta yazlık sinema olarak kullanılabilecek dev bir yeşil alana ev sahipliği yapıyor.

Site boyunca, yatay blokların tam ortasında yer alan ve her biri farklı konseptlere göre düzenlenen Binbir Dilek Meydanı, Aromatik Meydan, Okuma Meydanı, Mistik Meydan ve Mozaikli Yol ise Park Mozaik sakinlerinin buluşma noktalarını oluşturuyor.

Tüm sosyal donatılar ve ortak alanlar ise şehir karmaşasından uzak bir yaşamı tercih edenlere Park Mozaik’i seçmiş olmanın keyfini yaşatıyor.

Mutlu yaşamın anahtarı; çocuklar keyifli, aileler rahat…

Park Mozaik’te, yaşama dahil edilen doğa dokusunun sıra yanı sıra 2.000 metrekare büyüklüğünde kapalı sosyal tesis yer alıyor. Kule bloğun altında, sadece site sakinlerinin kullanımına sunulan özel fitness salonu, yaz aylarında açık havada güneşlenme imkanı da veren kapalı yüzme havuzu, çocuk havuzu ve sauna ile Park Mozaik, gerek hafta içi gerekse hafta sonlarında, ailece vakit geçirebilmek için en eğlenceli ve sağlıklı olanaklar sunuyor.

Siteyi çepeçevre saran yol dışında Park Mozaik içerisinde araç trafiği olmayacak. Çocuklar, arabasız ve yeşil alanlarla dolu korunaklı bir ortamda diledikleri gibi vakit geçirirken, aileleri de etrafı çevrili ve 24 saat güvenlikli sitede çocuklarının güvende olduğunu bilmenin huzurunu yaşayacak. Park Mozaik’te, 180 adet araçlık açık otoparkın yanı sıra yeşil alanların altına inşa edilen 1.270 araçlık kapalı otopark da bulunuyor.

Şehre yakın, ama karmaşasından uzakta bir yaşam…

Şehir dışında yaşamak isteyenlere ayrıcalıklı bir yaşam sunan Park Mozaik, elverişli konumu ile de şehrin tüm olanaklarından kolayca yararlanabilme imkanı sağlıyor. Bölgesinde yer alan özel okul, devlet okulu ve hastanelere birkaç dakika uzaklıkta yer alan Park Mozaik’te, metro ve yeni yapılan anayollarla da şehir merkezine kolayca ulaşmak mümkün.

Eşsiz yaşam olanakları ve cazip yatırım fırsatları…

Ankaralılar’a, keyif, estetik, huzur, güvenlik, konfor ve kalitenin mozaik uyumuyla bir araya geldiği seçkin bir yaşam alanı sunan Park Mozaik, aynı zamanda ortakların güçlü yapısı ve bulunduğu bölgenin hızla artan değeri ile de; prim kazanan sağlam bir yatırım yapma şansı da veriyor.

 

konutonline_yatay_banner

 

SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER