MarkaWorld.com

Küba Alım Heyeti İstanbul’da 149 ikili görüşme gerçekleştirdi

Elektrik Elektronik ve Hizmet İhracatçıları Birliği (TET), ülkemizin ve sektörün 2023 hedefleri doğrultusunda Türkiye ve Türk ürünlerinin tanıtımı amacıyla Küba Cumhuriyeti’nin farklı Bakanlıkları ve Küba Ticaret Odası yetkililerinin katılımı ile 5-8 Eylül 2016 tarihleri arasında bir alım heyeti düzenledi. İstanbul ve İzmir’de çeşitli temaslarda bulunan heyet, firma ziyaretlerinin yanı sıra birebir iş görüşmeleri de gerçekleştirdi.

Küba Alım Heyeti İstanbul’da 149 ikili görüşme gerçekleştirdi
26 Eylül 2016 - 15:02 'de eklendi ve 1491 kez görüntülendi.

Elektrik Elektronik ve Hizmet İhracatçıları Birliği tarafından Ekonomi Bakanlığı’nın desteği ile gerçekleştirilen Alım Heyeti programın ilk gününde İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri (İMMİB) Koordinatör Başkanı Namık Ekinci ve Küba Ticaret Odası Genel Sekreteri Omar Fernández Jımenez bir araya geldi.

kuba_4

Amacımız 2023 yılı ihracat hedeflerine ulaşmak

Heyetle bir araya gelen Elektrik Elektronik ve Hizmet İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Kemal Ebiçlioğlu, “Birlik olarak bu tür faaliyetler ile ülkemizin hem ticari ürünlerini, hem kültürel ve turistik güzelliklerini uzak coğrafyalarda tanıtmayı, karşılıklı menfaatlerimize uygun ve uzun süreli işbirlikleri geliştirmeyi hedefliyoruz. Ülkemizin 2023 ihracat hedeflerine ulaşabilmemiz için sürdürülebilir bir büyümeye ihtiyaç duymaktayız. İhraç pazarlarımızı çeşitlendirmek ve ihracatlarını artırmalarını sağlamak yönünde yaptığımız çalışmalarla firmalarımıza destek olmak istiyoruz.” dedi.

kuba_2

Türk markalarına ziyaretler

Toplantıda Türk firma temsilcileri ile Küba’dan 6 farklı kurumu temsilen gelen 8 katılımcı ile gün boyu birebir görüşmeler yapıldı. Dış Ticaret Kompleksi’nde, 60 Türk firmasının katılımıyla toplamda 149 ikili görüşme gerçekleştirdi.

Küba Alım Heyeti Avrupa’nın en büyük klima fabrikası olan Arçelik – LG klima fabrikası ziyaret ederek üretim süreçleri ve kapasiteleri hakkında kapsamlı bilgi aldı. Heyet daha sonra Arçelik A.Ş.’nin Çayırova’da bulunan ve yıllık 3 milyon 750 bin adet çamaşır makinesi üretme kapasitesine sahip fabrikasını ziyaret etti. Küba heyeti aynı gün ise enerji sektöründe 22 yıldır hizmet veren, kesintisiz güç ürünleri ve Türkiye’de ilk hibrit jeneratör setlerini üreten Teksan Jeneratör firmasını ziyaret etti. Ayrıca Küba’nın önemli TV yapımcılarından biri olan Julio Acanda Efes ve Bergama ören yerlerinde çekimler yaptı. 

kuba_3

KATILIMCI LİSTESİ

KÜBA TİCARET ODASI

  • Omar Fernández Jimenez Genel Sekreter- Heyet Başkanı
  • Lourdes Rosa Morell Santos – Uluslararası İlişkiler Şubesi – Ticaret Politikası Uzmanı

DIŞ TİCARET VE YATIRIM BAKANLIĞI

  • Nelida Guerra Moreira – Avrupa Şubesi Direktör Yardımcısı

TURİZM BAKANLIĞI

  • Yuslenia Saumell Gómez-Head of Business 

ENERJİ VE MADEN BAKANLIĞI

  • José Armando Cepero Hernández, Sancti Spíritus Elektrik Firması Genel Müdürü

SANAYİ BAKANLIĞI

  • Arnaldo Vargas Vargas- Entreprenurial Group Yatırımlar Yöneticisi
  • Guillermo Almeida Sánchez- Senior Business Specialist

 

KÜBA TELEVİZYON KURUMU

  • Julio Juan Acanda García- Gazeteci, Televizyon Yapımcısı

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER