MarkaWorld.com

KOÇTAŞ AÇIK FİKİR İÇ MEKÂN TASARIM YARIŞMASI’NA BAŞVURULAR 30 ARALIK’TA SONA ERİYOR

KOÇTAŞ AÇIK FİKİR İÇ MEKÂN TASARIM YARIŞMASI’NA BAŞVURULAR 30 ARALIK’TA SONA ERİYOR
09 Aralık 2015 - 11:57 'de eklendi ve 1467 kez görüntülendi.

Her yıl içeriği ve kapsamı daha da geliştirilen Koçtaş “6. Açık Fikir İç Mekân Tasarım Yarışması”na başvurular devam ediyor. Türkiye çapındaki tüm üniversitelerden mimarlık, iç mimarlık ve endüstri ürünleri tasarımı ve diğer tasarım bölümü öğrencilerinin katılımına açık olan yarışmaya başvurular 30 Aralık 2015’te sona eriyor. Yarışmanın birincilik ödülü 10 bin TL olacak.

koctas_2

Koçtaş’ın 2010 yılından bu yana devam ettirdiği ve bu yıl altıncısı düzenlenen “6. Açık Fikir İç Mekan Tasarım Yarışması”na, Türkiye çapındaki tüm üniversitelerden mimarlık, iç mimarlık ve endüstri ürünleri tasarımı ve diğer tasarım bölümü öğrencilerinin başvuruları devam ediyor. Yarışmada proje son teslim tarihinin 30 Aralık olacak.

Her yıl daha da yoğun ilgi ile karşılanan yarışmanın bu yılki konusu, bir konut içinde yer alan teras, balkon veya bahçe için ‘yaşam alanı tasarımı’ olarak belirlendi. Öğrenciler projelerinde yarışmanın amaçlarına uygun biçimde, yeme, içme, oturma, dinlenme, depolama gibi ihtiyaçların bütüncül olarak karşılandığı ve peyzajın düzenlenmesine katkı yapacak elemanları da içeren yaratıcı ve özgün fikirlerini ortaya koyacak. Yarışma sonrasında dereceye giren ürünler Koçtaş’ın üretim süreçlerine uygun olduğu takdirde üretilerek ürün yelpazesi içinde yer alabilecek.

Yarışmanın jüri üyeleri arasında; Yüksek Mimar Erol Evgin, Y. Doç. Dr. Saadet Aytis (Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi), Endüstri Ürünler Tasarımcısı Ali Bakova (ODTÜ), Prog Dr. İnci Deniz Ilgın (Marmara Üniversitesi), Prof Dr. Gül Koçlar Oral (İstanbul Teknik Üniversitesi), Yüksek Mühendis Prof Dr. Hasan Şener ve Koçtaş Mobilya Satın Alma Grup Müdürü Zeynep Vural yer alıyor.

Katılımcılar başvurularını www.koctasacikfikir.com adresinden yapabilecek. Yarışmanın katılım şartnamesine ve başvuru ile ilgili bilgilere www.koctasacikfikir.com adresinden ulaşılabilir.

Bu yıl ödüllerinde artış olan yarışmada, birinci olan tasarımcı 10.000 TL para ödülü ve Koçtaş’ta 3 ay staj imkânı, ikinci olan tasarımcı 7.000 TL para ödülü, üçüncü olan tasarımcı ise 5.000 TL para ödülü kazanacak. İlk üç ödüle ek olarak, her biri 2.500 TL değerinde 5 adet de mansiyon ödülü bulunuyor. Yarışmada dereceye giren öğrencilere ödülleri düzenlenecek bir törenle verilecek.

 

yapionline_yatay_banner

SON DAKİKA HABERLERİ
hali
İLGİLİ HABERLER